پیتر شیف که از کریپتو متنفر است مجموعه هنری NFT بیت کوین Ordinals را کنار می گذارد


پیتر شیف علیرغم اینکه سال‌ها از کریپتو متنفر بود و دو سال پیش NFT‌ها را بی‌ارزش و کپی‌کردن آن آسان می‌دانست، در حال آماده شدن برای انتشار مجموعه هنری NFT در بیت‌کوین است.

پیتر شیف، اکونومیست، مدافع طلا و شکاک ارزهای دیجیتال، در چیزی که به نظر می‌رسد تقلید آمیز است، یک مجموعه هنری مشترک غیرقابل تعویض (NFT) را معرفی کرده است که به زودی در بیت‌کوین به حراج گذاشته خواهد شد.

واکنش جامعه کریپتو متفاوت بوده است و مردم اغلب گیج می‌شوند، سرگرم می‌شوند، استقبال می‌کنند – به‌ویژه طرفداران Ordinals – یا مایلند به ریاکاری آشکار اشاره کنند.

شیف سال هاست که به طور فعال از ارزهای دیجیتال، به ویژه بیت کوین (BTC) انتقاد کرده است و استدلال های او اساساً حول محور این است که بیت کوین یک طرح هرمی بدون ارزش ذاتی است.

با تمام این اوصاف، شیف مجموعه «پیروزی طلایی» را از طریق یک تاپیک توییتری در 27 مه با همکاری یکی از هنرمندان مورد علاقه خود با نام مستعار تبلیغ کرد. قیمت بازار.

او نوشت: “این همکاری شامل نمودار اصلی “Golden Triumph” و همچنین مجموعه‌ای از چاپ‌ها و Ordinals نوشته شده بر روی بلاک چین بیت‌کوین است.

Golden Triumph شامل یک نقاشی فیزیکی روی بوم کتانی روغنی است که دست انسانی را نشان می دهد که یک قطعه طلا را در دست دارد، 50 چاپ روی کاغذ بایگانی که همان تصویر را نشان می دهد و 50 نسخه دیجیتالی که به عنوان NFT های متوالی روی بیت کوین نوشته شده است.

این مجموعه از 2 خرداد تا 9 خرداد از طریق حراجی دو تکه فروخته خواهد شد. برای رتبه بندی، به بالاترین پیشنهاد 1 از مجموعه و 49 بالاترین پیشنهاد دهنده بعدی به ترتیب نزولی از 2 تا 50 به دست خواهند آورد. سفارش.

با این حال، به نظر می رسد که شیف بازده کامل بیت کوین را نداشته است و در عوض به یک مورد استفاده برای فناوری بلاک چین بیدار شده است. مالکیت قابل تأیید دارایی هایی مانند هنر از طریق NFT.

کاربر @LoneStartBitcoin که در مورد پست توییتر شیف نظر داده است پرسید: “بنابراین… قرار دادن پست های “طلا” خود در بیت کوین ارزشمند است، اما بیت کوین [BTC] آیا او ارزشمند نیست؟

شیف پاسخ داد: «درست است.

مرتبط با: پیتر شیف “قوانین بیش از حد دولتی” را عامل بدتر شدن بحران مالی می داند

شیف علاوه بر بیزاری از کریپتو، چندین بار از NFT ها نیز در گذشته انتقاد کرده است..

برای مثال، در یک پست وبلاگ مارس 2021، شیف NFT ها را به عنوان “دارایی های جعلی” توصیف کرد که چیزی بیش از مالکیت یک تصویر دیجیتالی که می تواند به صورت آنلاین “بی نهایت تکرار” شود را ارائه نمی دهد.

او نوشت: “اما حتی به عنوان صاحب تصویر شما نمی توانید دسترسی به آن را کنترل کنید. این فایل هزاران بار کپی شده است، بنابراین هر کسی که به اینترنت دسترسی دارد می تواند به اندازه شما به آن نگاه کند.”

تغییر شدید در احساسات به دنبال روشی مشابه دونالد ترامپ، رئیس جمهور سابق ایالات متحده است، که قبل از درگیر شدن با NFT ها، بارها از کریپتو انتقاد شدید داشته است.

در ماه دسامبر، ترامپ قبل از افشای مجموعه کارت‌های تجارت دیجیتال ترامپ با مجوز، «اعلان بزرگ» را که حامیان MAGA فکر می‌کردند از نظر سیاسی مرتبط است، مسخره کرد.

مجله: خالق NFT: 10 هنرمند برتر رمزارز ترور جونز در مورد ثروتمند شدن، اصلاح و ثروتمند شدن دوباره
نویسنده: Brian Quarmby

اشتراک گذاری و حمایت

امیر کرمی

امیر کرمی

کارشناس تولید محتوا و علاقه مند به ارز دیجیتال و دنیای فناوری 😉

دیدگاهتان را بنویسید