سقوط حملات کریپتوکارنسی در سه ماهه اول چیزی جز «تاخیر موقت» نیست – شرکت بلاک چین


هشدار داده شد که مقدار سرقت شده در سه ماهه اول سال 2023 معادل سه ماهه دوم سال 2022 بوده و به دنبال آن “یک رکورد تعداد حملات” ثبت شده است.

از جامعه کریپتو خواسته می شود با وجود کاهش قابل توجه حملات کریپتو در سه ماهه اول سال 2023، مراقب خود را ناامید نکنند – یکی از شرکت ها هشدار می دهد که به احتمال زیاد این یک “تأخیر موقت است نه یک روند طولانی مدت”.

طبق گزارشی که Chainalysis در اوایل سال جاری منتشر کرد، سال 2022 بزرگترین سال در تاریخ برای هک کریپتو بوده است، با برآورد 3.8 میلیارد دلاری به سرقت رفته از پروتکل های عمدتاً غیرمتمرکز مالی (DeFi) و مهاجمان مرتبط با کره شمالی.

با این حال، به نظر می رسد این تعداد در سه ماهه اول سال 2023 به شدت کاهش یافته است. طبق گزارشی که در 21 می توسط آزمایشگاه TRM منتشر شد، مقدار سرقت شده از طریق هک کریپتو در سه ماهه اول سال 2023 “کمتر از هر سه ماهه دیگر سال 2022” بود.

نموداری که هک ها و اکسپلویت ها را از سه ماهه اول 2022 تا سه ماهه اول 2023 نشان می دهد. منبع: TRM Labs

همچنین اشاره شد که میانگین اندازه هک در مقایسه با دوره سال قبل حدود 65 درصد کاهش یافته است.

میانگین اندازه حمله نیز در سه ماهه اول سال 2023 ضربه خورد – از حدود 30 میلیون دلار به 10.5 میلیون دلار در سه ماهه مشابه سال 2022، اگرچه تعداد حوادث مشابه بود (حدود 40 مورد).

علیرغم کاهش، تاریخ نشان می دهد که کاربران کریپتو نباید بی تفاوت بمانند. آزمایشگاه های TRM می گویند که حملات کریپتو در سه ماهه سوم سال 2022 به میزان قابل توجهی کاهش یافت، درست قبل از «تعداد حملات بی سابقه» در سه ماهه چهارم که «سال 2022 را به یک سال رکورد تبدیل کرد».

او گفت: «متاسفانه این کندی به احتمال زیاد یک تأخیر موقتی است تا یک روند بلندمدت»، و افزود که تنها چند حمله در مقیاس بزرگ ممکن است برای تغییر مجدد وضعیت کافی باشد.

در حالی که می‌گوید «هیچ توضیح واضحی برای رکود وجود ندارد»، آزمایشگاه TRM پیشنهاد کرده است که میکسر ارزهای دیجیتال Tornado Cash توسط خزانه‌داری ایالات متحده تأیید شود و دستگیری و کیفرخواست بهره‌بردار Mango Markets، Avraham Eisenberg ممکن است سرمایه‌گذاران بالقوه را دلسرد کند. هکرها

­­مرتبط با: توسعه دهندگان باید تا سال 2023 هکرهای کریپتو را متوقف کنند یا با مقررات مواجه شوند

در ژانویه، شرکت امنیتی بلاک چین Certik به کوین تلگراف گفت که “انتظار مهلت برای سوء استفاده ها، وام های سریع یا کلاهبرداری های خروج از کشور را ندارد.”

وی به احتمال “سایر تلاش های هکرها برای هدف قرار دادن پل ها در سال 2023” اشاره کرد. چنین پل هایی شش مورد از 10 سوء استفاده برتر را تشکیل می دهند که در سال 2022 نزدیک به 1.4 میلیارد دلار سرقت شده است.

مجله: آیا پروژه های کریپتو باید با هکرها مذاکره کنند؟ شاید


نویسنده: Ciaran Lyons

اشتراک گذاری و حمایت

Picture of امیر کرمی

امیر کرمی

کارشناس تولید محتوا و علاقه مند به ارز دیجیتال و دنیای فناوری 😉

دیدگاهتان را بنویسید