زیان هک کریپتو در سال 2023 تقریباً 50 درصد کاهش یافت – تحقیقات


شرکت اطلاعاتی بلاک چین TRM Labs خاطرنشان می کند که این کاهش به دلیل بسیاری از عوامل حیاتی از جمله اقدامات امنیتی بهبود یافته، اجرای قانون و هماهنگی صنعت است.

شرکت اطلاعاتی بلاک چین TRM Labs می گوید ضررهای ناشی از هک ارزهای دیجیتال در سال 2023 نسبت به سال 2022 بیش از 50 درصد کاهش یافته است و این کاهش را به بهبود امنیت صنعت نسبت می دهد.

گزارش TRM Labs که در 13 دسامبر منتشر شد، به تحقیقات خود در مورد عوامل کلیدی کاهش قابل توجه سرقت سایبری اشاره می کند. این نشان می‌دهد که زیان‌های ناشی از هک پروژه‌های رمزنگاری در سال 2023 به حدود 1.7 میلیارد دلار کاهش یافته است که کمتر از نیمی از 4 میلیارد دلار سرقت شده از پروتکل‌های اینترنتی در سال 2022 است.

در این گزارش 160 تلاش برای هک ثبت شده و ضرر و زیان بیش از 50 درصد کاهش یافته است. آزمایشگاه های TRM اعلام کردند که این کاهش به دلیل اقدامات امنیتی پیشرفته صنعت ارزهای دیجیتال است که شامل نظارت بر تراکنش های بلادرنگ و سیستم های تشخیص ناهنجاری است. این پیشرفت‌ها کیف پول‌های دیجیتال و پلت‌فرم‌های مبادلات را تقویت می‌کنند و دفاعی قوی در برابر نقض‌های احتمالی ایجاد می‌کنند.

ادامه مطلب


نویسنده: Amaka Nwaokocha

اشتراک گذاری و حمایت

Picture of امیر کرمی

امیر کرمی

کارشناس تولید محتوا و علاقه مند به ارز دیجیتال و دنیای فناوری 😉

دیدگاهتان را بنویسید