Crypto-friendly Stripe weighs public offering: Report

Stripe دوستدار رمزگذاری، IPO: Report را در نظر می گیرد


در سال 2021، استرایپ 600 میلیون دلار به ارزش 95 میلیارد دلار از گروهی از سرمایه گذاران جمع آوری کرد و آن را به یکی از با ارزش ترین استارت آپ های سیلیکون ولی تبدیل کرد.

پردازنده پرداخت اینترنتی Stripe گزارش شده است که یک IPO را زیر نظر دارد و یک جدول زمانی 12 ماهه برای بررسی احتمال تعیین کرده است.

بر اساس گزارش 26 ژانویه وال استریت ژورنال، استرایپ گلدمن ساکس و جی پی مورگان چیس را برای مشاوره در مورد امکان سنجی و زمان عرضه اولیه سهام استخدام کرده است. یک منبع آگاه از این موضوع به ژورنال گفت که مدیران Stripe یا شرکت را عمومی می کنند یا به کارمندان اجازه می دهند سهام را در یک معامله خصوصی بفروشند.

مجله همچنین گزارش داد که مدیریت Stripe بعید است که IPO سنتی برگزار کند زیرا شرکت نیازی به افزایش سرمایه اضافی ندارد. در عوض، احتمال بیشتری وجود دارد که شرکت به طور مستقیم در فهرست قرار گیرد. در چنین سناریویی، Stripe سهام موجود را در بورس عمومی قرار می دهد و به بازار اجازه می دهد قیمت را تعیین کند.

Stripe که در سال 2009 توسط کارآفرینان ایرلندی جان و پاتریک کولیسون تأسیس شد، راه حل های پردازش پرداخت را برای بسیاری از شرکت های بزرگ اینترنتی، از جمله Shopify و Instacart ارائه می دهد. این شرکت در سال 2021 600 میلیون دلار به ارزش 95 میلیارد دلار جذب کرد. سرمایه گذاران آن شامل آژانس مدیریت خزانه داری ملی ایرلند، Fidelity Investments و شرکت های بیمه Allianz و AXA بودند.

استرایپ حداقل به سال 2014 رابطه ای گرم و سرد با دارایی های دیجیتال داشته است. در سال 2015، این شرکت اعلام کرد که بیت کوین (BTC) را می پذیرد و به کاربران اجازه می دهد بیت کوین را به عنوان ارزهای فیات ارسال و دریافت کنند. خدمات پرداخت بیت کوین استرایپ سه سال بعد در سال 2018 متوقف خواهد شد و بنیانگذاران این شرکت ادعا می کنند که بیت کوین بهتر به عنوان یک دارایی عمل می کند تا یک وسیله مبادله.

مربوط: Listen and Earn امکان پرداخت بیت کوین را برای پادکسترها و شنوندگان فراهم می کند

این شرکت با تمرکز مجدد بر پرداخت های بلاک چین در طول بازار صعودی سال 2021، دوباره وارد صنعت کریپتو شد. سال بعد، Stripe از پشتیبانی پرداخت فیات برای ارزهای دیجیتال و توکن‌ها خبر داد. به لطف رابط های برنامه نویسی کاربردی جدید، کسب و کارها اکنون می توانند از Stripe برای پذیرش پرداخت های فیات برای ارزهای دیجیتال استفاده کنند.

همانطور که توسط Cointelegraph گزارش شده است، Stripe همچنین یک برنامه پرداخت جدید را در سال 2021 راه اندازی کرده است که به سازندگان خاصی اجازه می دهد درآمد خود را به USD Coin (USDC) برداشت کنند.
نویسنده: Sam Bourgi

امیر کرمی
کارشناس تولید محتوا و علاقه مند به ارز دیجیتال و دنیای فناوری 😉