رئیس FDIC می‌گوید بانک‌های دوستدار رمزنگاری ریسک‌های سنتی را در جلسه استماع سنا به اشتباه مدیریت می‌کنند


مارتین گرونبرگ، رئیس FDIC گفت: همه چیز با FTX شروع شد. وی تاکید کرد که سیستم بانکی آمریکا دست نخورده باقی مانده است.

کمیته بانکداری سنای ایالات متحده در 28 مارس جلسه ای را درباره واکنش نظارتی به ورشکستگی های اخیر بانک ها برگزار کرد. مقامات شرکت بیمه سپرده فدرال (FDIC)، فدرال رزرو، و خزانه داری شهادت دادند. مارتین گرونبرگ، رئیس FDIC در مورد دلایل شکست بانک سیلیکون ولی (SVB) و Signature Bank، نقش دارایی های دیجیتال و واکنش آژانس به بحران صحبت کرد.

گرونبرگ گفت سطوح بالای سپرده های بیمه نشده و رشد سریع از عوامل رایج در ورشکستگی بانک در ماه مارس بوده است. داستان گرونبرگ با بسته شدن بانک سیلورگیت متمرکز بر دارایی دیجیتال آغاز شد که در 8 مارس اعلام شد، اما این داستان با ورشکستگی FTX آغاز شد.

FTX کمتر از 10 درصد از کل سپرده های بانک سیلورگیت را تشکیل می داد، اما این بانک پس از ورشکستگی FTX، 68 درصد از سپرده های خود را از دست داد و زنجیره ای مرگبار را برای بانک آغاز کرد. گرونبرگ گفت:

مشکلات بانک سیلورگیت، بانکداری سنتی چقدر ریسک می کند، […] وقتی به اندازه کافی مدیریت نشوند، می توانند به یک نتیجه بد ادغام شوند.»

FDIC عصر پنجشنبه 9 مارس در مورد فرار در SVB توضیح داده شد. SVB در 10 مارس بسته شد و FDIC در آخر هفته با بانک کار کرد تا دوشنبه بعد بانک پل را بازگشایی کند. گرونبرگ خاطرنشان کرد که SVB، مانند بانک سیلورگیت، فعالیت های خود را در یک بخش متمرکز کرده است که شرکت های سرمایه گذاری خطرپذیر است.

مرتبط: پذیرش و اعصاب – پمپ های رمزنگاری در میان بحران بانکی

Signature Bank از بانک Silvergate یا SVB متنوع تر بود. این تا حدودی به دلیل تصمیم بانک برای کاهش قرار گرفتن در معرض دارایی‌های دیجیتال پس از ورشکستگی FTX و بررسی رسانه‌ای از روابط بانک با صرافی ارز دیجیتال بود. این بانک در ماه فوریه در مورد FTX مورد توجه منفی بیشتری قرار گرفت، زمانی که از آن به اتهام تسهیل در ادغام حساب ها برای FTX شکایت شد.

خروج سپرده‌ها از بانک امضا از 9 مارس آغاز شد و روز بعد، جمعه، حاد شد و حدود 20 درصد از سپرده‌ها ظرف چند ساعت برداشت شدند. مدیریت در ارائه اطلاعات مالی دقیق ناکام ماند و وضعیت بدتر شد:

حل و فصل تراز منفی مستلزم تلاش مشترک بلندمدت بین Signature Bank، رگولاتورها و بانک وام مسکن فدرال نیویورک برای تامین و تضمین بودجه لازم از طریق پنجره تخفیف فدرال رزرو برای پوشش جریان های منفی خروجی است.

گرونبرگ افزود: «این در چند دقیقه قبل از بسته شدن اتاق سیم فدرال رزرو انجام شد.

گرونبرگ خاطرنشان کرد که بانک Silvergate و Signature Bank از پلتفرم های دیجیتالی استفاده می کنند که امکان تراکنش های 24 ساعته را فراهم می کند. اینها “تنها دو پلتفرم شناخته شده از این نوع در موسسات بیمه شده ایالات متحده” بودند.

گرونبرگ برآورد اولیه 22.5 میلیارد دلاری را برای هزینه صندوق بیمه سپرده برای تسویه زیان SVB و Signature Bank ارائه کرد. وی با تاکید بر چندین مقام دولتی در روزهای اخیر افزود:

با وجود رویدادهای اخیر، وضعیت سیستم مالی ایالات متحده سالم است.»

FDIC گزارش جامعی در مورد سیستم بیمه سپرده منتشر خواهد کرد. مدیر ارشد ریسک FDIC گزارشی در مورد حسابرسی این شرکت از Signature Bank تا اول ماه مه منتشر خواهد کرد. علاوه بر این، FDIC پیشنهادی برای تعیین قوانین جدید در مورد ارزیابی ویژه در آن ماه صادر خواهد کرد.

سخنرانان دیگر در دادگاه اظهارات کوتاه تری ارائه کردند. نلی لیانگ، معاون وزیر خزانه داری در امور مالی داخلی، در مورد نحوه تعامل خزانه داری با FDIC و فدرال رزرو در هنگام ورشکستگی بانک ها صحبت کرد. مایکل اس. بار، نایب رئیس ناظر فدرال رزرو، از لحاظ فنی، شکست SVB و اقدامات بعدی دولت را مورد بحث قرار داد.

مجله: آیا می توانید پس از سقوط FTX به صرافی های رمزنگاری اعتماد کنید؟
نویسنده: Derek Andersen

اشتراک گذاری و حمایت

Picture of امیر کرمی

امیر کرمی

کارشناس تولید محتوا و علاقه مند به ارز دیجیتال و دنیای فناوری 😉

دیدگاهتان را بنویسید