صرافی رمزارز BitGet ثبت رمز ارز لیتوانیایی را مهر و موم می کند


صرافی بیت گت مستقر در سیشل برای فعالیت در لیتوانی چراغ سبز نشان داده است.

پلتفرم معاملات ارزهای دیجیتال BitGet رسما به عنوان یک ارائه دهنده خدمات در لیتوانی ثبت شده است و به شرکت مستقر در سیشل اجازه می دهد در این کشور اروپایی فعالیت کند.

در اطلاعیه ای از صرافی آمده است که استانداردهای مطابقت با قوانین و مقررات منطقه ای در کشور بالتیک را برآورده می کند. این کشور به عنوان یک بازار دارایی دیجیتال در حال ظهور در اروپا و بهشتی برای پروژه های ارزهای دیجیتال و بلاک چین توصیف می شود.

گزارش اخیر بلومبرگ بیان می‌کند که این کشور تا سال 2022 شاهد افزایش پنج برابری ثبت شرکت‌های ارزهای دیجیتال است، زیرا شرکت‌ها تلاش می‌کنند تا ثبت نام‌های خود را در کشور بالتیک پس از لغو صدها مجوز کسب‌وکار استونی به عنوان بخشی از سرکوب این کشور در اواخر سال 2021 تضمین کنند.

BitGet اشاره کرد که لیتوانی همچنان یک بندر مناسب برای کاربران ارزهای دیجیتال و شرکت هایی است که مایل به ثبت اشخاص حقوقی برای ارائه خدمات مرتبط با ارزهای دیجیتال هستند.

به گفته مدیر اجرایی، گریسی چن، در نتیجه، صرافی مشتقات ارزهای دیجیتال به دنبال تقویت تلاش‌های خود برای انطباق است:

مقررات جهانی دارایی های دیجیتال روز به روز در حال پیشرفت است و ما به طور فعال تغییرات نظارتی را در سراسر جهان مشاهده می کنیم. ما یک تیم انطباق کاملاً اختصاصی داریم که بر روی موضوعات مختلف انطباق مقررات تمرکز می‌کند.”

BitGet از سال 2018 فعالیت می کند و به حدود 8 میلیون کاربر از بیش از 100 کشور خدمات ارائه می دهد.

مرتبط: مقررات ارزهای دیجیتال MiCA اتحادیه اروپا یک “عمل متعادل کننده” است: هفته بلاک چین پاریس 2023

لیتوانی همچنین به دنبال تشدید قوانین برای مشاغل مرتبط با ارزهای دیجیتال است که در ژوئن 2022 در کشور بالتیک ثبت نام کرده اند. تغییرات قانونی پیشنهادی برای مبارزه با پولشویی (AML) و تامین مالی مبارزه با تروریسم برای اعمال الزامات سختگیرانه تر برای شناسایی کاربران و اپراتورهای مبادله.

صرافی ها و ارائه دهندگان خدمات کریپتو باید به عنوان یک شخص حقوقی با حداقل آستانه برای سرمایه گذاری اولیه 125000 یورو ثبت نام کنند.

همانطور که توسط بلومبرگ گزارش شده است، لیتوانی همچنین خانه Bifinitey UAB، ارائه دهنده پرداخت Binance Holdings Ltd است. داده های اداره مالیات لیتوانی نشان می دهد که این شرکت دومین شرکت کننده بزرگ مالیات بر شرکت در سال 2022 است.

ثبت نام لیتوانیایی BitGet در هفته ای انجام می شود که انتظار می رود پارلمان اروپا قانون مورد انتظار بازار دارایی های رمزنگاری را تصویب کند.

مجله: مقررات رمزنگاری: آیا رئیس SEC گری جنسلر حرف آخر را می‌زند؟


نویسنده: Gareth Jenkinson

اشتراک گذاری و حمایت

Picture of امیر کرمی

امیر کرمی

کارشناس تولید محتوا و علاقه مند به ارز دیجیتال و دنیای فناوری 😉

دیدگاهتان را بنویسید