پذیرش ارز رمزنگاری، ثبت نام های ENS را به بیش از 2.2 میلیون افزایش می دهد

پذیرش ارز رمزنگاری، ثبت نام های ENS را به بیش از 2.2 میلیون افزایش می دهد


سرویس نام اتریوم سال 2022 را با بیش از 2.2 میلیون دامنه ثبت شده ENS تکمیل کرد که تا حدی با ادغام با صرافی ها و شرکت کنندگان در صنعت کمک شد.

سال 2022 سال پرباری برای سرویس نام اتریوم بوده است و این پلتفرم با وجود شرایط نامطلوب بازار برای فضای ارزهای دیجیتال، 2.2 میلیون نام دامنه ثبت شده را ثبت کرده است.

به گفته این سرویس، بیش از 80 درصد از کل فیلدهای ENS ایجاد شده از زمان شروع پروژه در سال 2022 ثبت شده است. داده های Dune Analytics نشان می دهد که ENS تا 2 ژانویه تقریباً 2.82 میلیون نام ثبت شده و 630340 مالک دامنه ENS داشته است.

همانطور که Cointelegraph قبلاً در مصاحبه ای اختصاصی با بنیانگذار ENS نیک جانسون کشف کرده بود، این سرویس به کاربران اجازه می دهد تا نام های قابل خواندن برای انسان مانند “nick.eth” را به اطلاعات قابل خواندن توسط ماشین مانند آدرس ها و URL های ارزهای دیجیتال نگاشت کنند.

این سرویس توسط کاربرانی که نام‌های ENS را برای پروفایل‌های غیرمتمرکز اجرا شده بر روی برنامه‌ها و پلتفرم‌های غیرمتمرکز استفاده می‌کنند، هدایت می‌شود. دامنه‌های ENS به‌عنوان آدرس‌های کیف پول ETH، هش‌های رمزنگاری یا URLهای وب‌سایت عمل می‌کنند و به طور موثر توکن‌های تغییرناپذیر (NFT) هستند.

مطالب مرتبط: نظرسنجی یکی از بنیانگذاران اتریوم نشان می‌دهد که مردم مادام العمر خواهان دامنه‌های .eth به ارزش ۱۰۰ دلار هستند.

محبوبیت روزافزون این سرویس باعث شده است که تعدادی از مشارکت ها با اپراتورهای صرافی بزرگ مانند Coinbase مطرح شود. صرافی آمریکایی ادغام ENS را در سپتامبر 2022 اعلام کرد و به کاربران این امکان را داد تا آدرس‌های کیف پول رمزنگاری سنتی Coinbase را با نام‌های کاربری مبتنی بر زبان جایگزین کنند.

در حالی که دامنه‌های ENS پیش‌فرض به .eth ختم می‌شوند، یکپارچه‌سازی سرویس Coinbase به کاربران اجازه می‌دهد نام‌های کاربری “name.cb.id” را با استفاده از پسوند مرورگر Coinbase Wallet درخواست کنند. پذیرش سرویس ENS توسط Coinbase با استفاده از نام‌های «قابل خواندن توسط انسان» برای کاربرپسندتر کردن Web3 انجام شد.

داده ها نشان می دهد که سپتامبر بیشترین تعداد رکوردهای ENS ایجاد شده در سال گذشته با 437000 دامنه ENS ثبت شده است. داده ها نشان می دهد که ادغام ENS صرافی به طور قابل توجهی بر ثبت نام های جدید در سال 2022 تأثیر می گذارد. می 2022 نیز ماه پرباری برای ENS بود زیرا هزینه های گاز پایین در شبکه اتریوم در افزایش ثبت دامنه .eth نقش داشت.
نویسنده: Gareth Jenkinson

امیر کرمی
کارشناس تولید محتوا و علاقه مند به ارز دیجیتال و دنیای فناوری 😉