کریپتو می‌تواند مشکل سرمایه‌گذاری خطرپذیر را حل کند - مدیر VC

کریپتو می‌تواند مشکل سرمایه‌گذاری خطرپذیر را حل کند – مدیر VC


به گفته یکی از مدیران VC، دقت در فضای سرمایه گذاری خطرپذیر همیشه یک مسئله بوده است، اما رمزارز یک راه حل ارائه می دهد: یک دفتر کل عمومی و غیرقابل تغییر.

یکی از مدیران صندوق‌های سرمایه‌گذاری مخاطره‌آمیز که بر روی رمزارز متمرکز شده است، استدلال می‌کند که سرمایه‌گذاران خطرپذیر که با چالش‌های انجام بررسی دقیق شرکت‌های رمزنگاری مناسب دست و پنجه نرم می‌کنند، باید به بازگشت به اصول اولیه برای «اعتماد به زنجیره» نگاه کنند.

جان لو، رئیس دارایی‌های دیجیتال در Recharge Capital، یک صندوق 6 میلیارد دلاری با پروژه‌های ارز دیجیتال و مالی غیرمتمرکز (DeFi) در سبد خود، در گفتگو با کوین تلگراف، گفت که FTX اعتماد به این صنعت را متزلزل کرده است.

وی گفت: تماس های داخلی زیادی وجود خواهد داشت. به گفته لو، بررسی دقیق همیشه یک مسئله در فضای سازمانی، حتی خارج از ارزهای دیجیتال بوده است.

او گفت که برنامه اقدامی که توسط سرمایه گذاران خطرپذیر کریپتو در واکنش به سقوط FTX اتخاذ شده است، یک عامل تعیین کننده برای بهبود موثر یا تعمیق بحران صنعت خواهد بود.

اما لو استدلال می کند که صنعت کریپتو در حال برداشتن گامی به سوی راه حلی برای جهان است، یک دفتر کل عمومی و تغییرناپذیر:

VCهای رمزنگاری باید به طور خاص به اصول رمزنگاری بازگردند – اعتماد به زنجیره

او افزود: «ما ابزارهای بهتری برای تجزیه و نظارت بر داده‌های زنجیره‌ای خواهیم دید، حتی ممکن است کل کسب‌وکارهای زنجیره‌ای را ببینیم که در NFT پیچیده شده‌اند و فرآیندهای M&A سخت را بهینه می‌کنند.»

بر اساس پایگاه داده VC تحقیقات کوین تلگراف، کل بودجه جمع آوری شده در سرمایه گذاری مخاطره آمیز کریپتو در سال گذشته با 30.3 میلیارد دلار تضمین شده توسط پروژه های رمزنگاری از 2021 فراتر رفت.

طبق توییت اول ژانویه آلکس تورن، رئیس تحقیقات Galaxy Digital، سه ماهه آخر سال 2022 شاهد کمترین سرمایه ورودی به صنعت در دو سال گذشته بود که تنها 2.8 میلیارد دلار به 371 معامله اختصاص یافت.

لو گفت که فروپاشی FTX باعث ایجاد روحیه منفی در این بخش شد، اما کاهش بودجه نیز سناریوی کلان اقتصادی را منعکس کرد.

لو گفت: “محیط با نرخ بهره بالا برای بخش های پرخطر نویدبخش خوبی نیست. ابتکار عمل اغلب عقب می ماند و احتمالا شاهد تخفیف خواهیم بود.” او معتقد بود که با پیشرفت سال 2023 و تثبیت چشم انداز اقتصاد کلان، صنعت دوباره تثبیت خواهد شد.

این احتمالاً چیز خوبی است که زودتر از این‌ها بازیگران بد و شیوه‌های بد را کنار بگذاریم.»

لو پیش‌بینی کرد که صنعت با پیشرفت سال شاهد توزیع سرمایه بیشتری نسبت به جریان ورودی خواهد بود و بر محصولات و خدمات زنجیره‌ای به جای توکن‌ها تاکید داشت.

تعدادی از چالش‌ها نیز احتمالاً در طول بازار صعودی در دستور کار قرار خواهند گرفت، از جمله تجربه کاربر، کیف پول، تعامل کاربر و سازگاری.

لو گفت: «روایت های قابل توجهی در مورد مقیاس پذیری بلاک چین، سهام نقدینگی، دارایی های دنیای واقعی، صرافی ها و پلتفرم های غیرمتمرکز در حال شکل گیری است.

او گفت: «پس از یک دوره آزمایشی دیوانه‌وار، این بهینه‌سازی‌ها کلید رشد خواهند بود و مثل همیشه تیم‌هایی هستند که به طور مخفیانه روی محصولات پیشرفتی کار می‌کنند که هنوز دیده نشده‌اند.»

رمزارز زنده و سالم است.
نویسنده: Ana Paula Pereira

امیر کرمی
کارشناس تولید محتوا و علاقه مند به ارز دیجیتال و دنیای فناوری 😉