حفاظت از مصرف کننده رمزنگاری، اثبات صورت حساب های ذخیره ارائه شده به کنگره ایالات متحده

حفاظت از مصرف کننده رمزنگاری، اثبات صورت حساب های ذخیره ارائه شده به کنگره ایالات متحده


ریچی تورس، نماینده دموکرات نیویورک، اوایل این ماه با هیاهوی کمی لوایح کوتاهی را که برای تکمیل قوانین گسترده تر بود، معرفی کرد.

ریچی تورس، نماینده کنگره ایالات متحده، لوایحی را به مجلس نمایندگان ارائه کرده است که سوء استفاده از وجوه مشتری توسط صرافی‌های ارزهای دیجیتال را ممنوع می‌کند و صرافی‌ها را ملزم می‌کند تا شواهدی مبنی بر ذخیره خود را به کمیسیون بورس و اوراق بهادار (SEC) افشا کنند. تورس گفت این صورت‌حساب‌ها برای تکمیل سایر قوانین تصویب شده در ارزهای دیجیتال در نظر گرفته شده است.

در 1 دسامبر، تورس لوایحی را با عنوان “قانون حمایت از سرمایه گذاران مصرف کننده رمزنگاری” و “قانون افشای تبادل ارز دیجیتال” ارائه کرد. قوانین خیلی کوتاه هستند در اینجا متن اولین لایحه، معرفی شده به عنوان HR 9241، در نسخه هایی از دفتر تورس آمده است:

«یک صرافی ارزهای دیجیتال نمی‌تواند بدون رضایت مشتری وام‌دهی، اهرمی یا ادغام وجوه مشتری بدهد.»

در فاکتور دوم، HR 9242، آمده است:

یک صرافی ارز دیجیتال دارایی‌های نگهداری شده از طرف مشتریان، اطلاعات مربوط به شواهد مربوط به ذخایر مبادله، از جمله موارد مربوط به صرافی را که توسط کمیسیون بورس و اوراق بهادار تعیین شده است، به کمیسیون بورس و اوراق بهادار افشا می‌کند. افشا عبارت است از مقدار دارایی های نگهداری شده توسط بورس در مقایسه با بدهی های بورس.

این لوایح به کمیته خدمات مالی مجلس نمایندگان ارجاع شده است.

تورس در یک کنفرانس مطبوعاتی که به این صورت‌حساب‌ها اختصاص داشت، گفت: «ارز رمزنگاری در اقتصاد آمریکا جایگاهی دارد، اما باید به دقت تنظیم شود». او سابقه پشتیبانی از کریپتو از کریپتو دارد که شامل نوشتن سرمقاله ای در مورد “وضعیت لیبرال” در روزنامه نیویورک است. در 5 دسامبر، او نامه ای از اداره پاسخگویی ایالتی نوشت و خواستار بررسی “شکست SEC در محافظت از عموم سرمایه گذاران در برابر سوء مدیریت و رفتار نادرست FTX شد.”

مطالب مرتبط: قانونگذار ایالات متحده صرافی های بزرگ ارزهای دیجیتال را در مورد حمایت از مصرف کننده در بحبوحه سقوط FTX زیر سوال می برد

چندین لایحه وجود دارد که قوانین تورس را می توان با آنها مطابقت داد، از جمله یکی از لوایح ماکسین واترز و پاتریک هنری، که اکنون به ترتیب رئیس و اعضای رتبه بندی خدمات مالی مجلس هستند. تورس نیز یکی از اعضای این کمیته است. در ماه نوامبر، شرکت تجزیه و تحلیل بلاک چین، Chainalysis، فهرستی از 20 صورتحساب را که می‌توانند روی ارزهای دیجیتال تأثیر بگذارند، قبل از کنگره ایالات متحده تهیه کرد.
نویسنده: Derek Andersen

امیر کرمی
کارشناس تولید محتوا و علاقه مند به ارز دیجیتال و دنیای فناوری 😉