جامعه کریپتو بر روی “دور عذرخواهی” SBF تاثیر می گذارد


مدیر عامل سابق FTX برای مصاحبه‌هایش در نیویورک تایم DealBook Summit و صبح بخیر آمریکا با واکنش‌های شدیدی مواجه شده است.

مدیر عامل سابق FTX، Sam Bankman-Fried، که با نام SBF نیز شناخته می‌شود، یک ماه پس از سقوط ناگهانی FTX که استفاده نادرست صرافی از سرمایه مشتری و سرمایه‌گذار را فاش کرد، برای حفظ تصویر خود دست به عذرخواهی زد.

Bankman-Fried برای اولین بار پس از فروپاشی FTX در 30 نوامبر به صورت زنده در معرض دید عموم قرار گرفت و در جریان اجلاس DealBook در نیویورک به یک سری سوالات پاسخ داد. در این مصاحبه، Bankman-Fried ادعا کرد که “ناخواسته دارایی های مختلط” بین Alameda و سرمایه های مشتری در FTX است. او به اشتراک گذاشت:

“من ناخودآگاه سرمایه ها را با هم مخلوط کردم. […] صادقانه بگویم، من از موقعیت عالی آلامدا متعجب شدم، که نشان دهنده عدم نظارت دیگری از سوی من و ناتوانی من در انتصاب شخصی به عنوان مسئول آن است.

در مصاحبه دیگری که در صبح روز اول دسامبر در صبح بخیر آمریکا منتشر شد، بانکمن-فرید اطلاع از “استفاده نادرست” از وجوه مشتریان را رد کرد. به گفته کارولین الیسون، مدیر عامل Alameda Research، او هیچ اطلاعی از اینکه سپرده های مشتریان FTX برای پرداخت به طلبکاران Alameda Research استفاده شده است، نداشت.

SBF بار دیگر با ماریو نوفل، بنیانگذار و مدیر عامل گروه IBC، در توییتر اسپیس در 1 دسامبر. التماس ناآگاهی از آنچه در شرکت آنها می گذرد. وقتی از آنها پرسیدند واقعا چه اتفاقی افتاده است، پاسخ آنها بسیار مبهم بود. او گفت: “باید به شما هشدار دهم که می دانید، اساساً و متأسفانه در حال حاضر به بیشتر داده ها دسترسی ندارم.”

پس از دور رسانه ای انکار و عذرخواهی SBF، جامعه رمزنگاری به رسانه های اجتماعی رفت تا احساسات خود را در مورد کل موضوع بیان کند.

مری کاترین هام مجری تلویزیون CNN به اشتراک گذاشت که فکر می کند رسانه ها با ایلان ماسک خصمانه تر از SBF “فوق العاده بد” بوده اند که میلیاردها دلار از “پس انداز زندگی مردم” از دست داده است. واکنش به لحن مصاحبه صبح بخیر آمریکا توسط SBF با جورج استفانوپولوس.

Lefteris Karapetsas در پاسخ به مصاحبه NYT DealBook Summit موارد زیر را به اشتراک گذاشت. «مردی که 10 میلیارد دلار دزدیده بود، @SBF_FTX که به تازگی مصاحبه کرده بود، تقریباً شبیه یک قربانی به نظر می رسید و در نهایت مورد تشویق قرار گرفت. هنوز هم رایگان و خوب است. آرون سوارتز که مجلات دانشگاهی را دانلود می کرد تا با جهان به اشتراک بگذارد، یک میلیون دلار جریمه و به 35 سال زندان محکوم شد. این باعث می شود که او جان خود را بگیرد.»

مشتاق بیت کوین و صاحب حساب توییتر «@DU09BTC» نیز به مصاحبه اجلاس DealBook NYT با کلمات زیر واکنش نشان داد. «تصور کنید برای ایجاد یک پونزی 10 میلیارد دلاری یک دور تشویق دریافت کنید. دنیا ارتباطش را با واقعیت از دست داده است. “

یکی از کاربران توییتر به نام “وال استریت نقره ای” توییت کرد؛ “SBF: “من حدس می‌زنم در پایان این کار چیزی نخواهم داشت.” من شک ندارم که او 100+ میلیون دلار در جایی پنهان کرده است. او میلیاردها دلار برای سرمایه گذاری های شخصی خود «قرض» می کرد. انجمن های هلدینگ فراساحلی زیادی وجود دارد. برخی در ورشکستگی نیستند.»

یک توسعه دهنده با نام کاربری @schetty عملکرد مصاحبه SBF را با قاتل کودک متهم کیسی آنتونی مقایسه کرد. تماشای مصاحبه SBF مانند تماشای مستند کیسی آنتونی است. آنها آنقدر مکانیکی هستند که در تحویل آنها آنقدر غیر واقعی هستند. اگر احساسی داشته باشید، سرعت افراد را کند می کند. نحوه بیان آن یک موضوع ذهنی جداگانه است.»

مرتبط: سام بنکمن-فرید، مدیر عامل سابق FTX، “استفاده نادرست” از سرمایه مشتری را رد کرد

دنبال کردن در یک حضور عمومی اخیر در SBF، مایک نووگراتز از Galaxy Digital به دلیل مصاحبه با اندرو راس سورکین در نشست سالانه DealBook Summit نیویورک تایمز در نوامبر، انبوهی از انتقادات را علیه مدیر عامل سابق به راه انداخت.

نووگراتز در گفتگو با بلومبرگ، SBF را یک “فانتزی” توصیف کرد، پس از اینکه در یک مصاحبه زنده فاش کرد که هرگز تلاشی برای تقلب نکرده است.

Novogratz همچنین احساسات بسیاری از اعضای جامعه رمزنگاری را تکرار کرد و خواستار زندان برای مدیر عامل سابق FTX شد:

حقیقت این است که سام و دوستانش کلاهبرداری کردند. او پول مردم را دزدید، مردم باید به زندان بروند.»

گلکسی دیجیتال با افشای ریسک 76.8 میلیون دلاری برای شرکت ورشکسته یکی از قربانیان سقوط FTX است.
نویسنده: Judith BannermanQuist

اشتراک گذاری و حمایت

Picture of امیر کرمی

امیر کرمی

کارشناس تولید محتوا و علاقه مند به ارز دیجیتال و دنیای فناوری 😉

دیدگاهتان را بنویسید