جامعه کریپتو متحیر شده از شرایط دیکته SBF در جلسه استماع کنگره


بسیاری از افراد جامعه رمزنگاری کمک های مالی سیاسی و ارتباطات خوب دموکرات او از طریق والدینش را یکی از دلایل اصلی فرار بانکمن-فرید از دستگیری عنوان کرده اند.

سام بنکمن-فرید، مدیر عامل سابق صرافی ارزهای دیجیتال FTX که اکنون ورشکسته شده است، از شهادت در کنگره ایالات متحده تا زمانی که “آنچه را که اتفاق افتاده و بررسی آن را به پایان نرساند” خودداری کرده است.

اکراه بانکمن فرید برای شهادت در مقابل کنگره، که برای 13 دسامبر برنامه ریزی شده بود، علیرغم یک رشته حضور رسانه ای، مورد استقبال جامعه ارزهای دیجیتال قرار نگرفت. پس از فروپاشی مارپیچ FTX و شرکت های خواهرش در هفته دوم نوامبر، Bankman-Fried برای اولین بار در اجلاس DealBook نیویورک تایمز در 30 نوامبر به صورت زنده ظاهر شد. یک روز بعد، او در یک مصاحبه صبح بخیر آمریکا و یک فضای توییتری به میزبانی ماریو نوفل، بنیانگذار و مدیر عامل گروه IBC، نمایش داده شد.

الکس برنسون، نویسنده در حرفه، شوخ طبعی پس از آن که بانکمن-فرید علیرغم جنجال رسانه ای از شهادت دادن امتناع کرد و گفت که مدیر عامل سابق “خوشحال است که با هرکس و همه صحبت کند مگر اینکه قسم بخورد”.

مربوط: رگولاتورها پس از سقوط FTX با خشم عمومی مواجه می شوند، کارشناسان خواستار هماهنگی هستند

Zerohedge، یک وبلاگ محبوب مالی آزادیخواه، کل شکست و اینکه چگونه بانکمن فرید توانست شرایط را به قانونگذاران دیکته کند، به تمسخر گرفت.

کاربر دیگری به کمک های سنگین مدیر عامل سابق به حزب دموکرات اشاره کرد و گفت که کمک های مالی او به او این مزیت را می دهد که از سرقت پول مردم خلاص شود و در عین حال به او بگوید چه زمانی در مقابل کنگره شهادت خواهد داد.

یک پدیده رمزنگاری محبوب به نام کریپتو بول، که نامش توییتر است، بانکمن فرید، یک «موش دموکرات» نامیده می‌شود که 8 میلیارد دلار از پول مردم را بدون عواقب دزدید، در حالی که مردم به دلیل کشیدن ماری جوانا در زندان بودند.

یکی دیگر از کاربران توییتر تحت تعقیب شرم آور است که مردی که از مشتریان پول می دزدد وقت آزاد دارد تا شرایط را به کنگره دیکته کند. کاربر نوشت:

او نباید گزینه “در اوقات فراغت” را داشته باشد – آنها باید او را به دادگاه احضار کنند تا بیاید و دستبند را آماده کند. فهمیدن اینکه چه اتفاقی افتاده دروغ محض است.»

بسیاری از جامعه رمزنگاری از قانونگذاران ایالات متحده به دلیل عدم اقدام سریع علیه مدیر عامل رسوخ شده سؤال کرده اند. دیگران هستند مشخص شده است نسبت به کمک های مالی سنگین بانکمن-فرید به دموکرات ها و ارتباطات سیاسی او.
نویسنده: Prashant Jha

اشتراک گذاری و حمایت

Picture of امیر کرمی

امیر کرمی

کارشناس تولید محتوا و علاقه مند به ارز دیجیتال و دنیای فناوری 😉

دیدگاهتان را بنویسید