Crypto.com بیش از 100٪ اثبات قابل مشاهده ذخیره برای BTC و ETH منتشر کرده است


صفحه افشای جدید به کاربران شکاک اجازه می دهد تا خود تأیید کنند که دارایی های آنها در گزارش گنجانده شده است.

Tether (USDT)، XRP، Dogecoin (DOGE)، Shiba Inu (SHIB)، Chainlink (LINK) و Decentraland (MANA) نیز با بیش از 100 درصد ذخایر در گزارش گنجانده شده اند.

بر اساس این بیانیه، حسابرسی توسط Mazars Group، یک شرکت بین المللی حسابرسی، مالیاتی و حسابداری انجام شده است و تا تاریخ 7 دسامبر 2022 صحیح است.

جامعه ارزهای دیجیتال از زمان فروپاشی FTX در ماه نوامبر، صرافی های متمرکز را با دقت بیشتری زیر نظر دارد. Crypto.com خود در این بحران گرفتار شد زیرا مجبور شد به‌دلیل تأثیرات منفی FTX، برداشت‌های شبکه Solana را برای مدت کوتاهی متوقف کند.

تیم Crypto.com امیدوار است با صدور گواهی ذخیره، نشان دهد که کاربران کریپتو نمایندگان خوبی برای دارایی های خود هستند و می توان به آنها برای پردازش تمام برداشت ها اعتماد کرد. کریس مارسالک، مدیر عامل Crypto.com، آن را به این صورت توضیح داد:

«ارائه شواهد حسابرسی شده از ذخایر گام مهمی برای کل صنعت برای افزایش شفافیت و آغاز روند بازگرداندن اعتماد است. […] Crypto.com به طور کامل متعهد است که به مشتریان خود در سراسر جهان راهی امن، ایمن و سازگار برای تعامل با ارزهای دیجیتال ارائه دهد.”

برخی از کاربران ممکن است به گزارش صرافی در مورد دارایی ها و بدهی های خود اعتماد نداشته باشند. برای ساکت کردن شکاکان، صفحه اثبات رزرو Crypto.com همچنین روشی را برای کاربران فراهم می‌کند تا ذخایر خود را خودشان حسابرسی کنند. با ورود به برنامه، کاربران می‌توانند دارایی‌هایی را که در زمان ممیزی در اختیار دارند تأیید کنند و هش Merkle را که از این موجودی‌ها به دست آمده است کپی کنند.

پس از دریافت هش Merkle، مشتری می تواند به یک صفحه حسابرس جداگانه تحت کنترل Mazars برود، جایی که می تواند مدارک دقیق تعهدات خود را به عنوان بخشی از درخت مرکل بزرگتر بدهی های حسابرسی شده بورس دریافت کند.

Mazar ادعا می کند که صفحه حسابرس نسخه ای از برنامه منبع باز merkletree-verify ارائه شده توسط silversixpence-crypto را اجرا می کند. این بدان معناست که اگر صفحه بازرس به نحوی اصلاح شده باشد تا نتایج نادرست ارائه شود، هر برنامه نویسی باید بتواند با اجرای برنامه در محیط توسعه دهنده خود آن را کشف کند.

مربوط: FTX، FTX US و Alameda برای فصل 11 ورشکستگی در ایالات متحده تشکیل خواهند داد. SBF استعفا داد

Crypto.com آخرین مورد از یک سری صرافی است که صفحات اثبات رزرو را برای رفع ترس کاربران کریپتو ارائه می دهد. OKX گواهی ذخیره خود را در 23 نوامبر ارائه کرد، اما تعهدات آن هنوز توسط یک شرکت حسابرسی تأیید نشده است و بایننس تنها در 7 دسامبر مدرک حسابرسی ذخیره خود را برای بیت کوین منتشر کرد.

بر اساس بیانیه ای در دسامبر، Crypto.com یک صفحه اثبات رزرو حسابرسی شده در وب سایت صرافی منتشر کرده است که نشان می دهد صرافی دارایی های رمزنگاری کافی برای انجام تعهدات خود به مشتریان را دارد. صفحه جدید نشان می دهد که Crypto.com دارای 102٪ بیت کوین (BTC)، 101٪ اتریوم (ETH) و 102٪ از USD Coin (USDC) است که برای پردازش برداشت ها لازم است.
نویسنده: Tom Blackstone

اشتراک گذاری و حمایت

Picture of امیر کرمی

امیر کرمی

کارشناس تولید محتوا و علاقه مند به ارز دیجیتال و دنیای فناوری 😉

دیدگاهتان را بنویسید