سقوط ارزهای دیجیتال صدها میلیون دلار از وکلا را نجات داد


وکلای FTX می گویند فقدان مقررات ارزهای دیجیتال، کار حقوقی ورشکستگی کریپتو را دشوارتر و گرانتر کرده است.

صنعت حقوقی به عنوان یک برنده بزرگ در میان سقوط ارزهای دیجیتال مانند FTX و سانتیگراد ظاهر شده است و صدها میلیون دلار برای وکلا به ارمغان آورده است.

بر اساس گزارش و تحلیل نیویورک تایمز، وکلا، حسابداران، مشاوران، تحلیلگران و سایر متخصصان سال گذشته حداقل 700 میلیون دلار هزینه از ورشکستگی شرکت‌های بزرگ رمزنگاری دریافت کردند.

مبلغ محاسبه‌شده شامل هزینه‌های جمع‌آوری‌شده تحت دعاوی ورشکستگی رمزارز توسط پنج شرکت رمزنگاری، از جمله FTX، Celsius Network، Voyager Digital، BlockFi، و Genesis Global، بین ۵ ژوئیه ۲۰۲۲ تا ۳۱ ژوئیه ۲۰۲۳ است. این رقم احتمالا بین 5 جولای 2022 تا 31 ژوئیه 2023 به میزان قابل توجهی افزایش می یابد. این شکایت ها در آینده نزدیک ظاهر می شوند و دادگاه سام بنکمن فرید در ماه اکتبر برگزار خواهد شد.

هزینه هایی که در موارد ورشکستگی کریپتوها دریافت می شود. منبع: نیویورک تایمز

بر اساس داده ها، کارشناسان حقوقی درگیر در پرونده FTX بزرگترین برندگان ورشکستگی ارزهای دیجیتال بودند و در مجموع 326 میلیون دلار ادعا کردند. سالیوان و کرامول، شرکت حقوقی که مدیریت ورشکستگی FTX را بر عهده داشت، بنا بر گزارش‌ها، بیش از 110 میلیون دلار هزینه وکالت، علاوه بر 500000 دلار هزینه، درخواست کرده است.

طبق گزارش ها، اندرو دیتدریک اظهار داشت که هزینه ها عمدتاً به دلیل فقدان مقررات شفاف ارزهای دیجیتال است که پرونده ها را پیچیده تر و وقت گیرتر می کند.

تحلیلگران NYT می گویند Kirkland & Ellis که با ورشکستگی های سلسیوس، جنسیس و وویجر سروکار دارد، 101 میلیون دلار برای کار خود به همراه 2.5 میلیون دلار هزینه پرداخت کرده است. Alvarez & Marsal، یک شرکت مدیریت چرخش، گزارش شده است که بیش از 125 میلیون دلار برای کار خود در FTX، Celsius و Genesis دریافت کرده است.

مرتبط با: SEC – ریپل: وکلا SEC را ترک می کنند، وکلای جدید به هر دو گروه اضافه می شوند

برخی از اولین گزارش‌هایی که نشان می‌داد شرکت‌هایی مانند سالیوان و کرامول از تلاش‌های ورشکستگی ارزهای دیجیتال خود به ثروت زیادی دست خواهند یافت، در ژانویه 2023 ظاهر شدند. طبق گزارش ها، بیش از 150 نفر در آن زمان روی پرونده FTX این شرکت کار می کردند، از جمله 30 شریک با شانس بیش از 2000 دلار. ساعتی

در میان نگرانی ها در مورد هزینه های قانونی بالا، دادگاه ورشکستگی ایالات متحده کاترین استدلر را به عنوان حسابرس دستمزد پرونده FTX منصوب کرد. در ماه ژوئن، Stadler اظهار داشت که تیم کار بر روی FTX از زمان ورشکستگی آن در ماه نوامبر بیش از 200 میلیون دلار هزینه دریافت کرده است و این هزینه ها معقول است.

تیم حقوقی SBF به مبارزه خود علیه وزارت دادگستری ایالات متحده ادامه می دهد و در 1 سپتامبر از دادگاه می خواهد که تمام درخواست های اخیر مقامات را رد کند. همانطور که قبلا توسط Cointelegraph گزارش شده بود، یکی از درخواست های وزارت دادگستری شامل درخواست تجدید نظر برای ممنوعیت هر هفت کارشناس SBF از شهادت در دادگاه بود. آزمایش توسط برخی شاهدان می تواند برای SBF تا 1200 دلار در ساعت هزینه داشته باشد.

مجله: آسیا اکسپرس: استخراج کننده بیت کوین به حبس ابد محکوم می شود، چین به شرکت های ارز دیجیتال پاداش می دهد


نویسنده: Helen Partz

اشتراک گذاری و حمایت

امیر کرمی

امیر کرمی

کارشناس تولید محتوا و علاقه مند به ارز دیجیتال و دنیای فناوری 😉

دیدگاهتان را بنویسید