بازی Crypto blame پس از دستگیری SBF به منوی سناتورهای ایالات متحده بازگشت


براد شرمن، نماینده کنگره، SBF را فرزند پوستر اکوسیستم رمزنگاری می‌داند، در حالی که نماینده کنگره، تام ایمر، سهم جامعه کریپتو در کشف کلاهبرداری به اصطلاح FTX را برجسته می‌کند.

دستگیری سام بنکمن-فرید (SBF) مدیر عامل سابق FTX توسط مقامات باهامایی به عنوان سیگنالی برای طرفداران ضد رمزنگاری بود تا بحث در مورد خطرات ارزهای رمزنگاری شده را دوباره روشن کند. برخی از رهبران سیاسی اکوسیستم کریپتو را مسئول کلاهبرداری های SBF می دانند، در حالی که برخی دیگر کل صنعت را به خاطر اقدام یک مرد مقصر می دانند.

براد شرمن، نماینده کنگره در جلسه استماع FTX در کمیته خدمات مالی مجلس نمایندگان گفت که او هیچ تفاوتی بین SBF و صنعتی که زمانی ارزش بازار 2 تریلیون دلاری داشت، نمی بیند:

می‌ترسم سم بنکمن-فرید را به‌عنوان یک مار بزرگ در باغ کریپتو عدن ببینیم. حقیقت این است که کریپتو یک باغ مار است.»

او این بیانیه را با توضیح اینکه چگونه ارزهای رمزنگاری شده، مانند توکن‌های غیرقابل تعویض (NFT) به امید فروش آن‌ها با قیمت بالاتر، خریداری می‌شوند، حمایت کرد.

برد شرمن نماینده در جریان جلسه استماع FTX در مقابل کمیته خدمات مالی مجلس ایالات متحده. منبع: یوتیوب

او همچنین تاکید کرد که چگونه کارآفرینانی مانند “سام بانکمن-فرید به شما می‌گویند بازار جهنمی برای فرار از دادگاه ورشکستگی وجود دارد” و اشاره کرد که چگونه ارز دیجیتال به تلاش‌های فرار مالیاتی بازیگران بد کمک می‌کند.

از سوی دیگر، تام ایمر، نماینده کنگره، هنگام سخنرانی در کمیته خدمات مالی مجلس ایالات متحده، پیامدهای FTX را از نهاد ارزهای دیجیتال دور کرد. در عوض، ایمر توضیح داد که چگونه ماهیت تغییرناپذیر فناوری بلاک چین به جامعه رمزنگاری کمک کرده است تا اختلافات توکن FXT (FTT) را کشف کند که در نهایت منجر به دستگیری SBF شد.

اطلاعات ذخیره شده در بلاک چین عمومی به مجریان قانون کمک می کند تا تفاوت های ظریف جرایم احتمالی را بررسی کند. اضافه:

من همکارانم را تشویق می کنم تا بفهمند کلاهبرداری سام بنکمن-فرید چیست – عدم تمرکز، شکست در اخلاق تجاری و جرم. این یک شکست تکنولوژیکی نیست.”

همانطور که مخالفان سعی می کنند اقدامات SBF را با ایده رمزارز و بلاک چین مرتبط کنند، پرونده تمرکززدایی قوی تر می شود. اکوسیستم های رمزنگاری مبتنی بر بلاک چین نه تنها امکان ردیابی را فراهم می کنند، بلکه می توانند به مقامات در طرح های ضد پولشویی کمک کنند.

مربوط: سناتور آمریکایی: ارز دیجیتال دلیلی برای وجود ندارد

علیرغم یک دهه مقاومت فدرال در برابر کریپتو، حمایت از کریپتو سناتورهای ایالات متحده به وضوح تقویت شده است. سناتور طرفدار رمزارز سینتیا لومیس معتقد است که موقعیت بیت کوین (BTC) یک افزودنی قابل دوام به برنامه های بازنشستگی 401 (k) او است و نشان می دهد که او به بازار نزولی طولانی اما گذرا اهمیتی نمی دهد:

من خیلی راحت مطمئن می شوم که مردم می توانند بیت کوین را به صندوق های بازنشستگی خود اضافه کنند زیرا با سایر ارزهای دیجیتال متفاوت است.

Lummis روی کمیاب بیت کوین شرط بندی می کند که طبق یک “باور شخصی” به افزایش ارزش دارایی در طول زمان کمک می کند.


نویسنده: Arijit Sarkar

اشتراک گذاری و حمایت

Picture of امیر کرمی

امیر کرمی

کارشناس تولید محتوا و علاقه مند به ارز دیجیتال و دنیای فناوری 😉

دیدگاهتان را بنویسید