Crypto Biz: Tether از بانک ها فرار می کند، درب پشتی لجر برای عبارات اولیه و موارد دیگر


Crypto Biz این هفته به بررسی حسابرسی سه ماهه اول Tether، پیروزی جزئی ریپل بر SEC، جمع آوری سرمایه Worldcoin و کمک مالی بحث برانگیز Ledger می پردازد.

همانطور که کسب و کارهای رمزنگاری سعی در کاهش مواجهه خود با بحران جاری بانکی دارند، بانک‌ها نیز می‌خواهند قرار گرفتن در معرض کسب‌وکارهای کریپتو را کاهش دهند. آخرین گزارش حسابرسی تتر نشان می‌دهد که ناشر استیبل کوین در سه ماهه اول برای کاهش ریسک طرف مقابل پس از آسیب‌دیدگی Circle در طول سقوط بانک سیلیکون ولی، بیش از 4.5 میلیارد دلار از بانک‌ها برداشت کرده است.

چند روز گذشته با پیشنهادی از سوی تنظیم کننده اوراق بهادار برای مهر و موم کردن برخی از سوابق که توسط یک قاضی آمریکایی رد شد، در نبرد ریپل با کمیسیون بورس و اوراق بهادار ایالات متحده (SEC) تغییری ایجاد کرد. این حرکت به عنوان یک پیروزی برای ریپل تلقی می شد که اسناد را به عنوان شواهدی کلیدی در اختلاف پرهزینه خود با تنظیم کننده می دید.

Crypto Biz این هفته به بررسی حسابرسی سه ماهه اول Tether، پیروزی جزئی ریپل بر SEC، جمع آوری سرمایه Worldcoin و کمک مالی بحث برانگیز Ledger می پردازد.

پیروزی دادگاه برای ریپل زیرا قاضی درخواست SEC برای مهر و موم کردن اسناد هینمن را رد می کند

پیشنهاد رگولاتور اوراق بهادار ایالات متحده برای مهر و موم کردن سوابق مکالمات داخلی رد شد، این اقدام به عنوان یک پیروزی برای ریپل و جامعه ارزهای دیجیتال تلقی می شود. SEC در 22 دسامبر 2022 شکایتی را برای مهر و موم کردن ایمیل‌های داخلی، پیام‌های متنی و گزارش‌های کارشناسان پس از ادعای مدیر سابق ویلیام هینمن مبنی بر اینکه اتر (ETH)، توکن اصلی بلاک چین اتریوم، یک امنیت نیست، تنظیم کرد. ریپل این سخنرانی را به عنوان شواهدی کلیدی در نبرد حقوقی مداوم خود با SEC می‌بیند، که ادعا می‌کند فروش توکن‌های XRP (XRP) توسط ریپل، قوانین اوراق بهادار ایالات متحده را نقض می‌کند. ریپل بیش از 200 میلیون دلار برای دفاع از خود در برابر اتهامات SEC هزینه کرده است.

تتر به ثبات مالی پس از سودهای قوی، پول خارج از بانک می بالد

این شرکت در آخرین گزارش حسابرسی خود اعلام کرد که اپراتور تتر استیبل کوین در سه ماهه اول سال 2023 بیش از 4.5 میلیارد دلار از بانک ها برداشت که منجر به “کاهش قابل توجهی” در ریسک طرف مقابل شد. در همان دوره، ارزش بازار استیبل کوین تتر (USDT) از 66 میلیارد دلار به بیش از 82 میلیارد دلار افزایش یافت. این شرکت اوراق قرضه خزانه داری ایالات متحده را به بیش از 53 میلیارد دلار یا 64 درصد از ذخایر خود افزایش داد. همراه با سایر دارایی ها، USDT اکنون با 85 درصد پول نقد، معادل های نقدی و سپرده های کوتاه مدت پشتیبانی می شود. تتر، متعلق به iFinex مستقر در هنگ کنگ، با ادعاهای منفی در مورد وضعیت مالی خود مبارزه کرده است. این شرکت به دلیل ارائه نادرست از پشتوانه قانونی خود برای ذخایر خود در سال 2021 توسط دفتر دادستان کل نیویورک 18.5 میلیون دلار جریمه شد.

جامعه کریپتو به سرویس عبارت بازیابی مخفی کیف پول لجر واکنش نشان می دهد

آخرین ویژگی لجر باعث نارضایتی جامعه ارزهای دیجیتال شده است. راه حل خنثی سازی این شرکت برای کیف پول های رمزنگاری سخت افزاری، معروف به Ledger Recover، حفاظتی را در صورتی که کاربران شکلک های اولیه خود را گم کنند، فراهم می کند. با این حال، این مفهوم خشم بسیاری از جامعه رمزنگاری، از جمله کارشناسان امنیتی را برانگیخت. این سرویس از تکنیکی استفاده می کند که در آن عبارت اولیه کاربر به سه تکه رمزگذاری شده تقسیم می شود که هر کدام برای موجودیت های خارجی مختلف ارسال می شود. این نهادها قادر خواهند بود کلیدهای رمزگذاری شده را دوباره تولید کنند. این انجمن نشت داده های لجر را در سال 2020 مطرح کرد که آدرس ایمیل و پستی و شماره تلفن کاربران را فاش کرد. برخی بر این باورند که خدمات امداد و نجات در پشتی عبارات اولیه قرار داده است.

مدیر عامل OpenAI در “مذاکرات پیشرفته” برای تامین مالی 100 میلیون دلاری Worldcoin

بازار نزولی مانع تامین مالی Worldcoin نیست. این شرکت که توسط سام آلتمن، مدیر عامل OpenAI تأسیس شد، گزارش شده است که در حال «مذاکرات پیشرفته» برای تأمین 100 میلیون دلار بودجه برای Worldcoin، یک پروژه جهانی ایجاد ارزهای دیجیتال با مالکیت جمعی است. Worldcoin در حال آماده شدن برای راه‌اندازی پروتکل بلاک چین و ثبت تراکنش‌ها در شش هفته آینده پس از اجرای بتا است. اخیرا، کیف پول کریپتو بدون گاز خود را برای افراد تایید شده راه اندازی کرده است.

قبل از شروع: نرخ بهره پایین چه سودی برای بیت کوین خواهد داشت؟

مارسل پچمن، تحلیلگر و نویسنده کوین تلگراف توضیح می دهد که چگونه نرخ های بهره پایین در ایالات متحده در نهایت به نفع بیت کوین (BTC) و بازار ارزهای دیجیتال است. پچمن همچنین در حال وارد شدن به بحران اقتصادی آرژانتین است: این کشور آمریکای لاتین طی چند سال گذشته شاهد تورم فوق العاده و همچنین پزو واحد پول محلی خود بوده است که طی چند سال گذشته 70 درصد کاهش یافته و تقاضا برای دلار آمریکا، طلا و بیت کوین را افزایش داده است.

Crypto Biz نبض هفتگی کسب و کار شما در پشت بلاک چین و رمزارز است که هر پنجشنبه مستقیماً به صندوق ورودی شما تحویل داده می شود.
نویسنده: Ana Paula Pereira

اشتراک گذاری و حمایت

امیر کرمی

امیر کرمی

کارشناس تولید محتوا و علاقه مند به ارز دیجیتال و دنیای فناوری 😉

دیدگاهتان را بنویسید