Crypto Biz: شش ماه پس از FTX، تتر در حال استخراج BTC و سوپرتراشه‌های هوش مصنوعی Nvidia است.


Crypto Biz این هفته همچنین به صنعت کریپتو پس از فروپاشی FTX، استخراج بیت کوین Tether در آمریکای لاتین، دور سرمایه گذاری Tabi و ماشین های هوش مصنوعی انویدیا می پردازد.

تنها شش ماه پس از فروپاشی چشمگیر FTX، صنعت کریپتو در نهایت می تواند شروع به تجزیه و تحلیل اثرات این شکست کند. اثر موجی سریع بر دیگر مشاغل ارزهای دیجیتال، نقدینگی را در صنعت تخلیه کرد و زمستان کریپتو را طولانی کرد. بانک Silvergate، BlockFi و Genesis Global Capital از جمله افرادی بودند که تحت تاثیر سقوط بازار سهام قرار گرفتند.

ورشکستگی FTX همچنین بر محیط نظارتی کریپتو تأثیر گذاشت. مقامات بر شرکت ها فشار می آورند و در برخی موارد از روش های بحث برانگیز استفاده می کنند تا از ترکیب عمیق تر مالی سنتی با ارزهای دیجیتال جلوگیری کنند.

Bittrex، Nexo و Unbanked شامل شرکت‌هایی هستند که در ماه‌های گذشته فعالیت‌های خود در ایالات متحده را به دلیل فشارهای نظارتی تعطیل کرده‌اند. برایان آرمسترانگ، مدیرعامل کوین‌بیس، این هفته گفت که چین از سیاست‌های محدودکننده کریپتو در ایالات متحده بیشترین سود را خواهد برد، اما تنها زمان نشان خواهد داد که آیا این درست است یا خیر.

شرکت ها همچنین به دلیل افزایش نظارت های نظارتی در حال بررسی عملیات تجاری خود هستند. Chanpeng Zhao، مدیرعامل بایننس گفت که در واکنش به کوچک شدن بانک‌های شرکت‌های رمزنگاری، بایننس حتی در ماه‌های گذشته خرید یک بانک را در نظر گرفته است. اکنون، صرافی کریپتو در حال آماده شدن برای تعلیق است که انطباق و قابلیت‌های نظارتی آن را افزایش می‌دهد.

در حالی که صنعت رویدادهای اخیر را هضم می کند، مدیریت جدید FTX ادعا می کند که FTX 2.0 می تواند به زودی در سال آینده راه اندازی شود و امیدواریم به باشگاه شرکت های رمزنگاری بپیوندد که سعی دارند بعد از نوامبر 2022 در تجارت باقی بمانند.

Crypto Biz این هفته همچنین به عملیات استخراج بیت کوین (BTC) Tether در آمریکای لاتین، دور تأمین مالی Tabi و تلاش های Nvidia برای تأمین انرژی نسل بعدی ماشین های هوش مصنوعی (AI) خود می پردازد.

مدیر عامل بایننس: خرید یک بانک مشکل عدم بانکداری ارزهای دیجیتال را حل نمی کند

بعید است که بایننس هیچ موسسات بانکی را بخرد، اما قصد دارد سرمایه گذاری های اقلیت در موسسات مالی انجام دهد “ما امیدواریم که آنها را تحت تاثیر قرار دهد تا دوستدار ارزهای دیجیتال شوند.” سقوط چندین بانک ایالات متحده در سال 2023 این نگرانی را ایجاد کرده است که مجموعه بانک های دوستدار رمزنگاری در حال کاهش است. شرکای کلیدی پیشین بانکی Silvergate، Silicon Valley Bank و Signature Bank امسال تسلیم شدند. همچنین گزارش شده است که صرافی در حال بررسی راه حلی برای کاهش ریسک طرف مقابل با اجازه دادن به مشتریان نهادی برای حفظ وثیقه تجاری خود با بانک به جای پلتفرم کریپتو است.

تتر وارد استخراج بیت کوین در اروگوئه شد

ناشر استیبل کوین تتر اعلام کرده است که عملیات استخراج بیت کوین را در اروگوئه با همکاری یک شرکت دارای مجوز محلی راه اندازی خواهد کرد. به گفته تتر، این سرمایه‌گذاری از منابع انرژی تجدیدپذیر با هدف استخراج «پایدار» بیت‌کوین استفاده خواهد کرد و قصد دارد اعضای تیم بیشتری را جذب کند. اعلامیه ماینینگ به دنبال برنامه تتر برای «تخصیص منظم 15 درصد از سود خود به خریدهای BTC» صورت گرفت. تتر به توانایی اروگوئه در تولید 94 درصد از برق خود از منابع تجدیدپذیر مانند باد، خورشیدی و برق آبی و از شبکه قابل اعتماد خود اشاره کرد. آگهی‌های شغلی در این وب‌سایت نیز گسترش به آفریقای جنوبی و برزیل را پیشنهاد می‌دهد.

انویدیا از ابررایانه هوش مصنوعی برای ساخت جانشینان ChatGPT رونمایی کرد

انویدیا همچنان به پیشروی در رقابت برای توسعه ابزارها و برنامه های کاربردی هوش مصنوعی ادامه می دهد، زیرا این شرکت برنامه های خود را برای عرضه محصولات بیشتر اعلام کرد. جنسن هوانگ، مدیر عامل شرکت اخیراً از یک پلتفرم ابر محاسباتی هوش مصنوعی جدید به نام DGX GH200 رونمایی کرده است که به شرکت های فناوری کمک می کند تا جانشینان چت ربات محبوب هوش مصنوعی ChatGPT را توسعه دهند. انتظار می رود شرکت های بزرگ فناوری مانند مایکروسافت، متا و آلفابت برخی از کاربران پیشرو در تجهیزات ابررایانه باشند. مایکروسافت همچنین در حال توسعه تراشه هوش مصنوعی خود، ادعا می کند که قصد دارد با افزایش هزینه های توسعه برای پروژه های داخلی و OpenAI خود مقابله کند.

بازار BNB NFT تابی 10 میلیون دلار بودجه فرشته جمع آوری می کند

تابی، بازار توکن غیرقابل تعویض (NFT) که قبلا به عنوان Treasureland شناخته می شد، یک دور سرمایه گذاری 10 میلیون دلاری توسط شرکت های سرمایه گذاری خطرپذیر Animoca Brands، Draper Dragon، Hashkey Capital، Infinity Crypto Ventures و Youbi Capital را تکمیل کرده است. البته، در کنار ویژگی‌های تجارت NFT و لانچ‌پد، فعالیت‌های زنجیره‌ای کاربران را به «امتیازهای تجربه» تبدیل می‌کند که می‌توانند با پاداش‌ها و درآمدهای ایردراپ در آینده مبادله شوند. این پروتکل همچنین شامل یک پلتفرم بازی است که تراکنش های بازی بلاک چین و سرگرمی را ترکیب می کند. این وجوه در درجه اول برای توسعه اکوسیستم بازی تابی و ایجاد یک پروتکل هویت زنجیره ای استفاده می شود.

Crypto Biz نبض هفتگی کسب و کار شما در پشت بلاک چین و رمزارز است که هر پنجشنبه مستقیماً به صندوق ورودی شما تحویل داده می شود.


نویسنده: Ana Paula Pereira

اشتراک گذاری و حمایت

امیر کرمی

امیر کرمی

کارشناس تولید محتوا و علاقه مند به ارز دیجیتال و دنیای فناوری 😉

دیدگاهتان را بنویسید