Crypto Biz: موسسات بیت کوین را به عنوان SBF کوتاه کردند، به دلیل سقوط FTX “عمیقاً غم انگیز”


پیامدهای سقوط FTX همچنان در بازار ارزهای دیجیتال طنین انداز می شود. موسسات از این فرصت برای اتصال کوتاه بیت کوین استفاده می کنند.

سقوط عظیم FTX به عنوان یکی از بزرگترین رسوایی های شرکتی در تمام دوران در تاریخ ثبت خواهد شد. اما حداقل سم بنکمن-فرید یا SBF ناراحت است. در 22 نوامبر، بنیانگذار شرمنده FTX نامه ای به کارمندان سابق خود نوشت و نقش خود را در ورشکستگی شرکت توصیف کرد. او نوشت: «من هرگز نمی خواستم این اتفاق بیفتد. من میزان کامل موقعیت حاشیه را درک نکردم و میزان خطر ناشی از یک فروپاشی بیش از حد همبسته را درک نکردم. این را دریافت کنید: SBF فکر می کند که هنوز می توان شرکت را نجات داد زیرا “میلیاردها دلار علاقه واقعی از سوی سرمایه گذاران جدید وجود دارد.” آیا او نباید در حال حاضر مشغول تلاش برای فرار از زندان باشد؟

بیت کوین (BTC) و بازار ارزهای دیجیتال در پی این رسوایی در حال چرخش هستند. در حالی که این امر به بسیاری از دارندگان دست الماس اجازه می دهد تا بیت کوین بیشتری را با قیمت ارزان انباشته کنند، سرمایه گذاران نهادی از این فرصت برای اتصال کوتاه به بازار استفاده می کنند. ما در نهایت می توانیم آن تسلیم نهایی را برای تکمیل چرخه چهار ساله فعلی انجام دهیم.

مثل همیشه، خبرنامه کریپتو بیز این هفته جدیدترین اخبار کسب و کار با سابقه صنعت ما را ارائه می دهد.

سم بنکمن-فرید در نامه ای به تیم FTX می گوید از ورشکستگی “بسیار متاسف” است.

نامه SBF به کارمندان سابق FTX تصویر یک بنیانگذار بسیار پشیمان را ترسیم کرد که توانست میلیاردها دلار را به دلیل حاشیه های بیش از حد و نظارت ضعیف هدر دهد. او همچنین «عجله بانکی» را عامل فروپاشی نهایی FTX دانست. برای کسانی که دنبال می‌کنند، هجوم بانکی که SBF به آن اشاره کرد توسط Changpeng Zhao، مدیر عامل بایننس، که در ۶ نوامبر در توییتر اعلام کرد که ۵۰۰ میلیون دلار توکن FTX خواهد فروخت، ایجاد شد. این اعلامیه موج عظیمی از بازخریدها را در FTX ایجاد کرد زیرا کاربران به سمت خروج هجوم بردند. در عرض 48 ساعت، FTX ورشکسته شده است.

FTX بیش از 3 میلیارد دلار به 50 طلبکار بزرگ خود بدهکار است: پرونده ورشکستگی

حفره موجود در ترازنامه FTX حدود 8 میلیارد دلار تخمین زده می شود و بیشتر آن به 50 نفر بدهکار است. پرونده های جدید ورشکستگی در ایالت دلاور این هفته تأیید کرد که 50 طلبکار برتر FTX مجموعاً 3.1 میلیارد دلار بدهی دارند. یک نفر بیش از 226 میلیون دلار بدهکار بود، در حالی که بقیه 50 نفر برتر بین 21 تا 203 میلیون دلار در بورس اوراق مشتقه شکست خورده داشتند. پس چه زمانی طلبکاران FTX می توانند انتظار داشته باشند که بخشی از پول خود را پس بگیرند؟ به گفته استفان ارل، وکیل ورشکستگی، ممکن است سال ها یا حتی دهه ها طول بکشد.

بحران FTX منجر به ورود رکورد در محصولات سرمایه گذاری کوتاه مدت می شود

کسانی که به بیت کوین به عنوان یک جایگزین پول جامد برای رژیم پولی فعلی اعتقاد دارند، از آخرین سقوط بازار برای انباشت بیت کوین بیشتر استفاده کرده اند. با این حال، برای برخی از سرمایه گذاران نهادی، سقوط FTX فرصت اتصال کوتاه جدیدی را ایجاد کرد. طبق گزارش CoinShares، 75 درصد از سرمایه‌گذاری‌های سازمانی کریپتو در هفته گذشته به محصولات سرمایه‌گذاری کوتاه‌مدت اختصاص یافت. به عبارت دیگر، آنها شرط می‌بندند که بیت‌کوین و سایر دارایی‌های رمزنگاری شده شاهد کاهش بیشتر قیمت‌های خود باشند. بیت کوین قبلاً به حدود 15500 دلار کاهش یافته است که پایین ترین قیمت را برای چرخه نشان می دهد. ما به پایان چرخه چهار ساله فعلی نزدیک می شویم، اگرچه بیت کوین می تواند بسیار پایین تر بیاید. بنابراین ممکن است پایین نزدیک باشد.

سناتورهای آمریکایی از Fidelity می خواهند پس از رونق FTX در عرضه بیت کوین تجدید نظر کند

Fidelity Investments، یکی از قدیمی ترین حامیان نهادی دارایی های دیجیتال، به شدت توسط اعضای کنگره تشویق می شود تا پیشنهادات سرمایه گذاری بیت کوین خود را محدود کند. این هفته، سناتورهای الیزابت وارن، تینا اسمیت و ریچارد دوربین از Fidelity خواستند تا در پی فاجعه FTX در ارائه محصول بیت کوین 401 (k) خود تجدید نظر کند. «از نامه قبلی ما [from July 26, 2022]صنعت دارایی‌های دیجیتال فقط بی‌ثبات‌تر، متلاطم‌تر و آشفته‌تر شده است – هیچ حامی برنامه‌ای یا شخصی که برای بازنشستگی پس‌انداز می‌کند نباید به تمام ویژگی‌های یک طبقه دارایی نزدیک شود. بیت کوین آخرین خنده را خواهد داشت.

قبل از شروع: آیا مقیاس خاکستری می تواند باعث کاهش بعدی قیمت بیت کوین شود؟

نگرانی ها در مورد تراست سرمایه گذاری بیت کوین (GBTC) گری اسکیل هفته گذشته پس از اینکه این شرکت از ارائه مدارک زنجیره ای از ذخایر خود امتناع کرد، تشدید شد. اکنون سرمایه گذاران نگران هستند که آیا شرکت مادر Grayscale، Digital Currency Group (DCG)، مجبور شود بخشی از GBTC خود را نقد کند تا سهم بزرگی از ترازنامه Genesis Global Trading را پوشش دهد. رابطه بین DCG، GBTC و جنسیس چیست؟ در گزارش بازار این هفته، من و مارسل پچمن در مورد این رابطه و اینکه چرا برای سرمایه گذاران بیت کوین اهمیت دارد صحبت می کنیم. در ادامه می توانید بازپخش کامل را تماشا کنید.

Crypto Biz نبض هفتگی کسب و کار پشت بلاک چین و رمزارز است که هر پنجشنبه مستقیماً به صندوق ورودی شما تحویل داده می شود.
نویسنده: Sam Bourgi

اشتراک گذاری و حمایت

Picture of امیر کرمی

امیر کرمی

کارشناس تولید محتوا و علاقه مند به ارز دیجیتال و دنیای فناوری 😉

دیدگاهتان را بنویسید