کریپتو بیز: آیا مایکل سیلر یک بار طلای بیت کوین را خرید؟

کریپتو بیز: آیا مایکل سیلر یک بار طلای بیت کوین را خرید؟


MicroStrategy بیت کوین را با قیمت متوسط ​​کمی کمتر از 17200 دلار جمع آوری کرده است. در همین حال، CZ بایننس توضیح می دهد که چرا FUD زیادی پیرامون مبادله آن وجود دارد.

شرکت هوش تجاری MicroStrategy هیچ نشانه ای از عقب نشینی در قمار بیت کوین نشان نمی دهد. در زمانی که Sam Bankman-Fried یک کلاهبردار فاش شد، MicroStrategy در حال خرید بیت کوین (BTC) بیشتری بود – این بار این شرکت تقریباً تا به حال خرید کرده است. در حالی که بیت کوین همیشه می تواند کاهش یابد، دیدن یک MicroStrategy با قیمت حدود 17000 دلار بسیار شاداب است. جالب اینجاست که MicroStrategy در اوایل این ماه مقداری BTC را نیز فروخت – اما نه به دلیلی که ممکن است فکر کنید (در ادامه در مورد آن بیشتر توضیح دهید).

آخرین خبرنامه Crypto Biz در سال 2022 درباره خرید بیت کوین توسط MicroStrategy، ورود Fidelity Investments به دنیای متا، واکنش شدید Changpeng Zhao علیه افراد متنفر، و مشکلات جمعی استخراج کنندگان بیت کوین بحث می کند.

MicroStrategy سهام بیت کوین را با وجود ضرر زیاد افزایش می دهد

شرکت هوش تجاری MicroStrategy 2395 بیت کوین را با قیمت متوسط ​​17181 دلار از اول نوامبر تا 21 دسامبر جمع آوری کرده است. او سپس 704 بیت کوین را با ضرر فروخت تا سود سرمایه قبلی خود را جبران کند. چند روز بعد، این شرکت 810 بیت کوین خرید و مجموع دارایی های خود را به 132500 بیت کوین رساند. مایکل سایلر، مبشر ارشد بیت‌کوین MicroStrategy، قاطعانه معتقد بود که شرکت او قصد دارد در آینده قابل پیش‌بینی دارایی‌های فیات را به بیت‌کوین تبدیل کند و به طور نامحدود به حفظ دارایی دیجیتال پرچمدار ادامه خواهد داد. با توجه به بیت کوین خزانه داری، بیت کوین MicroStrategy دارای ارزش فعلی 2.2 میلیارد دلار و هزینه کل بیش از 4 میلیارد دلار است. این خیلی وحشیانه است.

شرکت های استخراج بیت کوین عمومی با بدهی جمعی 4 میلیارد دلاری دست و پنجه نرم می کنند

هفته گذشته، ما آگاهی را در مورد تأثیر آلودگی کریپتو بر استخراج کنندگان بیت کوین افزایش دادیم. وضعیت شرکت های معدنی بدتر از آن چیزی است که قبلا تصور می شد. استخراج‌کنندگان عمومی بیش از 4 میلیارد دلار بدهی جمعی جمع‌آوری کرده‌اند که با توجه به اندازه بازار نزولی فعلی چندان پایدار نیست. بدهی های جاری برای سرعت بخشیدن به عملیات تجاری و افزایش ظرفیت، ایده خوبی در بازار صعودی 2021 به نظر می رسید. اکنون، این سطوح بدهی یک ریسک بزرگ است. مورد مثال: Core Scientific، بزرگترین وام گیرنده در میان ماینرها، اخیراً برای فصل 11 ورشکستگی اعلام کرده است. بنگرید که سایر شرکت های بزرگ معدنی چقدر بدهی دارند.

CZ به دلایل پشت سر آخرین FUD بایننس می پردازد

صرافی کریپتو بایننس به دلایل اشتباه در اخبار بوده است. ساختار مدیریتی نامشخص، گزارش مخفی گزارش ذخیره و اتهامات مربوط به “پنهان سازی متقلبانه” در فرانسه به یک کمپین هماهنگ FUD علیه شرکت کمک کرد. (یا آیا FUD پاسخی به مشکلات اساسی بایننس است؟) چانگپنگ ژائو، که با نام CZ نیز شناخته می‌شود، مجموعه‌ای از توییت‌ها را منتشر کرد و توضیح داد که چرا مردم ترس، عدم اطمینان و شک در مورد بازار سهام خود را گسترش می‌دهند. از نظر CZ، FUD توسط عوامل خارجی، از جمله شیلینگ هایی که برای بد جلوه دادن تجارت او پرداخت می شد، گسترش یافت. من مطمئن نیستم که آن را خریده باشم، اما می توانید منطق زیر را بخوانید.

برنامه Fidelity بازار NFT و انبار ابرداده خدمات مالی

در حالی که ممکن است هیچ گونه فعالیت سرمایه گذاری در حوزه کریپتو در میان موسسات بزرگ وجود نداشته باشد، یک بازیگر اصلی در حال گسترش حضور خود در صنعت است. Fidelity Investments، که مدت‌ها در بیت کوین و دارایی‌های دیجیتال صعودی بوده است، اخیراً درخواست‌های علامت تجاری برای چندین محصول Web3 و توکن غیرقابل تعویض در متاورس ثبت کرده است. Fidelity گفت که در حال بررسی طیف وسیعی از خدمات سرمایه گذاری در دنیای مجازی، از جمله صندوق های بازنشستگی، صندوق های مشترک و خدمات برنامه ریزی مالی است.

قبل از رفتن: کریپتو در سال 2023 چه خبر است؟

بر اساس بسیاری از معیارها، سال 2022 سال بدی برای ارزهای دیجیتال بود. 2023 نمی تواند بدتر شود… یا می تواند؟ این هفته گزارش بازارمن با تحلیلگران همکارم مارسل پچمن و جو هال به بحث در مورد سال آینده در بیت کوین و دارایی های دیجیتال نشستم. در حالی که من نسبت به آینده بیت کوین خوشبین هستم، سال 2023 ممکن است پس از رژه شکست ها و ورشکستگی های سال گذشته شاهد بازگشت به اصول اولیه باشد. در ادامه می توانید بازپخش کامل را تماشا کنید.

Crypto Biz نبض هفتگی کسب و کار پشت بلاک چین و رمزارز است که هر پنجشنبه مستقیماً به صندوق ورودی شما تحویل داده می شود.
نویسنده: Sam Bourgi

امیر کرمی
کارشناس تولید محتوا و علاقه مند به ارز دیجیتال و دنیای فناوری 😉