Crypto Biz: "کمپین دروغگویی با دقت طراحی شده" DCG؟

Crypto Biz: “کمپین دروغگویی با دقت طراحی شده” DCG؟


نبرد عمومی بین کامرون وینکلووس و مدیر عامل گروه ارز دیجیتال بری سیلبرت ادامه دارد.

فروپاشی گسترده FTX نه تنها یک صرافی ارز دیجیتال را نابود کرد و میلیاردها سپرده مشتری را از بین برد، بلکه بی نظمی های حسابداری در امپراتوری بری سیلبرت، گروه ارز دیجیتال یا DCG را نیز آشکار کرد. این را کامرون وینکلووس، میلیاردر بیت کوین (BTC) و یکی از بنیانگذاران جمینی می گوید. رونق FTX باعث شده است که یکی دیگر از شرکت های DCG، Genesis Global Trading، ایجاد اعتبار و بازپرداخت جدید را متوقف کند – تصمیمی که مستقیماً بر برنامه Earn Gemini Winklevoss تأثیر می گذارد. تعلیق برداشت‌ها برای نزدیک به دو ماه فعال بود و Winklevoss را بر آن داشت تا دو نامه سرگشاده خطاب به Silbert و هیئت مدیره DCG بنویسد. نامه سرگشاده دوم که این هفته منتشر شد، ادعا کرد که سیلبرت برای رهبری DCG “شایستگی” ندارد و هیچ راهی برای پیشبرد با او در راس وجود نخواهد داشت.

در ادامه با خبرنامه هفته گذشته کریپتو بیز، دستور کار این هفته دوباره بر درگیری بین Winklevoss و Silbert متمرکز است. همچنین اخراج‌های اخیر Coinbase و وضعیت فروش Voyager به Binance.US را ثبت می‌کنیم.

کامرون وینکلووس: “تا زمانی که بری سیلبرت مدیرعامل DCG باقی بماند، هیچ راهی به جلو وجود ندارد.”

در نامه‌ای چهار صفحه‌ای خطاب به هیئت مدیره DCG، Winklevoss، Silbert، DCG و Genesis «یک کمپین دروغ‌پردازی دقیق» برای پنهان کردن کسری 1.2 میلیارد دلاری در ترازنامه جنسیس پس از فروپاشی Three Arrows Capital (3AC) ادعا کردند. انجام داد. هنگامی که 3AC ورشکست شد، سیلبرت دو انتخاب داشت: تجدید ساختار دفتر اعتبار پیدایش یا پر کردن جای خالی. به گفته وینکلووس، سیلبرت هیچ کدام را انجام نداد و وانمود کرد که وجوه جدیدی را به شرکت وام دهنده تزریق می کند. Winklevoss همچنین ادعا کرد که بین 3AC و Grayscale Bitcoin Trust (GBTC) توسط Genesis “معامله‌های مکرر” وجود داشته است که به معنای “معاوضه” بیت کوین با GBTC است. «این تحریفات […] وینکلووس گفت: «این یک حیله گری بود که نشان داد جنسیس توانایی پرداخت بدهی را دارد و می تواند تعهدات خود را در قبال وام دهندگان انجام دهد بدون اینکه DCG متعهد به حمایت مالی لازم برای تحقق آن باشد.

گروه ارز دیجیتال تحت بررسی توسط مقامات ایالات متحده: گزارش

به نظر می رسد مشکلات حقوقی گروه ارز دیجیتال در حال افزایش است زیرا دادستان های فدرال در نیویورک شروع به بررسی دقیق معاملات داخلی آن می کنند. بر اساس گزارش بلومبرگ، مقامات در حال بررسی نقل و انتقالات درون شرکتی بین DCG و شرکت تابعه آن، جنسیس گلوبال کپیتال هستند و از این شرکت ها مصاحبه و اسناد درخواست کرده اند. به گفته یک فرد مطلع، کمیسیون بورس و اوراق بهادار ایالات متحده نیز بخشی از تحقیقات است. زیان در جنسیس پس از فروپاشی صندوق تامینی Three Arrows Capital شروع به انباشته شدن کرد. از آن زمان، گمانه زنی ها در مورد ورشکستگی DCG بیداد می کند.

کوین بیس 20 درصد دیگر از نیروی کار خود را در موج دوم اخراج کاهش می دهد

به دنبال شغلی در حوزه کریپتو هستید؟ اکنون احتمالا بهترین زمان نیست زیرا زیان های بازار نزولی همچنان در حال افزایش است. این هفته، صرافی رمزارز Coinbase اعلام کرد که برای کاهش هزینه‌های عملیاتی، ۲۰ درصد دیگر نیروی کار خود را کاهش می‌دهد. Coinbase حدود 18 درصد از کارکنان خود را در ماه ژوئن اخراج کرد تا اینکه سقوط FTX ضربه غیرمنتظره ای به صنعت وارد کرد و منجر به اخراج گسترده کارکنان شد. مدیر عامل شرکت برایان آرمسترانگ این اطمینان را داد که کوین بیس در آینده حتی قوی تر خواهد شد. در واقعیت، ممکن است سال ها طول بکشد تا سرمایه گذاران جریان اصلی حتی به دارایی های دیجیتال نگاه کنند.

قرارداد Voyager و Binance.US اولین بار در بحبوحه تحقیقات امنیت ملی تایید شد

پیشنهاد Binance.US برای خرید Voyager Digital پس از آن که یک قاضی ورشکستگی در نیویورک به وام دهنده ورشکسته رمزارز اجازه داد تا قرارداد خرید دارایی منعقد کند و تایید طلبکار را برای فروش دریافت کند، به نتیجه نزدیک می شود. در همان زمان، وویجر در حال پاسخ به سؤالات کمیته سرمایه گذاری خارجی ایالات متحده (CFIUS) است که احتمالاً نگرانی هایی در مورد این معامله دارند. CFIUS یک نهاد بین سازمانی است که وظیفه دارد خریدهای خارجی شرکت های آمریکایی را بر اساس دلایل امنیت ملی بررسی کند. فروش Voyager به Binance.US ابتدا در دسامبر 2022 به مبلغ 1022 میلیارد دلار توافق شد.

قبل از اینکه برویم: آیا بازار نزولی در حال اتمام است؟

بیت‌کوین و بازار گسترده‌تر ارزهای دیجیتال در اوایل این هفته یک رشد نادر را تجربه کردند، که خوش‌بینی محتاطانه‌ای را ایجاد کرد که بدترین دوره رکود به پایان رسیده است. آیا بازار کریپتو به کف رسیده است یا می توانیم در آینده نزدیک منتظر درد بیشتری باشیم؟ در گزارش بازار این هفته، من با تحلیلگران همکارم مارسل پچمن و جو هال (اگر می توانید آن را اینطور نام ببرید) نشستم تا درباره اینکه آیا پس از آخرین رالی فضایی برای خوش بینی وجود دارد یا خیر. در ادامه می توانید بازپخش کامل را تماشا کنید.

Crypto Biz نبض هفتگی کسب و کار شما در پشت بلاک چین و رمزارز است که هر پنجشنبه مستقیماً به صندوق ورودی شما تحویل داده می شود.
نویسنده: Sam Bourgi

امیر کرمی
کارشناس تولید محتوا و علاقه مند به ارز دیجیتال و دنیای فناوری 😉