Crypto Biz: با ادامه بازار نزولی، اپیدمی استخراج‌کنندگان بیت‌کوین را فرا می‌گیرد

Crypto Biz: با ادامه بازار نزولی، اپیدمی استخراج‌کنندگان بیت‌کوین را فرا می‌گیرد


در حالی که قیمت بیت کوین بیش از 76 درصد از اوج به پایین کاهش یافته است، ماینرها برای ادامه عملیات خود با مشکل مواجه هستند.

هرگز این موضوع را دست کم نگیرید که در صنعتی به نوسان ارزهای دیجیتال، به ویژه در بازار نزولی، چقدر سریع اوضاع می تواند بد شود. قیمت‌ها همیشه در اعماق زمستان کریپتو کاهش می‌یابند و ضررها می‌توانند یک شبه افزایش پیدا کنند. 2022 سال سرایت بی پایان بوده است. در حالی که همه روی بایننس متمرکز شده بودند، ماینرهای برجسته بیت کوین (BTC) در حال غرق شدن بودند.

این هفته، شرکت معدنی Core Scientific برای فصل 11 ورشکستگی اعلام کرد. یکی دیگر از معدنچیان، گرینریج، 74 میلیون دلار راه نجات برای بازسازی بدهی از گروه سرمایه گذاری دیجیتال نیویورک دریافت کرد. بیت کوین با ارزش ترین کالا در بازار نزولی است، اما ماینرها باید چراغ ها را روشن نگه دارند.

اخبار کاملاً منفی در جبهه معدن نیست. این هفته، معدنچی آلمانی Northern Data گزارش داد که انتظار دارد تا 206 میلیون دلار درآمد از عملیات استخراج خود در سال جاری ایجاد کند. او همچنین هیچ گونه بدهی مالی روی کتاب های خود ندارد که به او انعطاف بیشتری در مواجهه با شرایط بازار می دهد.

Crypto Biz این هفته مشکلات مالی Core Scientific، اخطار بازپس گیری FTX، مجموعه سلسیوس از پیشنهاد دهندگان بالقوه و حمله فکری اخیر Visa به ارزهای دیجیتال را بررسی می کند.

طبق گزارش ها، استخراج کننده بیت کوین Core Scientific در فصل 11 اعلام ورشکستگی کرد

یازدهمین خبر Miner Core Scientific در تگزاس چند روز پس از آن منتشر شد که یک طلبکار به Core Scientific 72 میلیون دلار برای حمایت از تامین مالی خود در بحبوحه بازار نزولی پیشنهاد داد. آن معامله اتفاق نیفتاد. با این حال، گفته می شود که Core به استخراج ادامه می دهد و هیچ برنامه ای برای انحلال بیت کوین باقی مانده ندارد. این شرکت برای ادامه فعالیت خود مجبور شد 9618 بیت کوین را در ماه آوریل تخلیه کند. سایر ماینرهای بیت کوین نیز این فشار را احساس می کنند و روش های مختلفی را برای محافظت از عملیات خود در طول یک بازار نزولی طولانی دنبال می کنند.

FTX هشدار می دهد که کمک های مالی و مشارکت های سیاسی را پس خواهد گرفت

زمانی که فکر می کنید همه چیزهایی را که باید درباره Sam Bankman-Fried و FTX بشنوید شنیده اید، پیشرفت های جدید به وجود می آیند. این هفته، صرافی ارز دیجیتال ورشکسته هشدار داد که هر کسی که کمک های مالی یا کمک های سیاسی از SBF یا سایر مدیران FTX دریافت می کند، می تواند آن وجوه را به عنوان بخشی از فرآیند بازیابی وجوه پس بگیرد. این ممکن است توسط برخی از خریداران دموکرات ایجاد شده باشد که متعهد به گام به جلو و بازگرداندن وجوه آلوده شده اند. آیا می دانید چه کسانی کمک های مالی کمپین را از SBF دریافت کردند؟ کمپین انتخاباتی بایدن 2020 رئیس جمهور تاکنون نشان نداده است که آیا مبلغ 5.2 میلیون دلار کمک مالی SBF در مبارزات انتخاباتی ریاست جمهوری 2020 را برمی گرداند یا خیر، اما این ممکن است تغییر کند. این داستانی است که ارزش دیدن دارد.

سلسیوس 30 پیشنهاد دهنده احتمالی برای دارایی های خود را جمع آوری می کند، حرکت برداشت تایید شده است

وام دهنده ورشکسته کریپتو سلسیوس، فهرست بلندبالایی از خریداران بالقوه برای دارایی های باقیمانده خود جمع آوری کرده است و خوش بینی محتاطانه ای را ایجاد کرده است که می تواند پلتفرم خرده فروشی و کسب و کار ماینینگ خود را با قیمت رقابتی بفروشد. از سپتامبر، با بیش از 125 طرف تماس گرفته شده است و 30 مناقصه بالقوه ظاهر شده اند. آخرین ارائه سلسیوس که بخشی از روند ورشکستگی است، نشان می دهد که ارزش این شرکت تا 25 نوامبر 2.6 میلیارد دلار بوده است. ترازنامه این شرکت 1.2 میلیارد دلار کسری دارد. به عبارت دیگر، 5.5 میلیارد دلار بدهی به کاربران در مقابل فقط 4.3 میلیارد دلار دارایی وجود دارد.

ویزا برنامه‌هایی دارد که به شما امکان می‌دهد صورت‌حساب‌هایتان را به‌طور خودکار از کیف پول کریپتو پرداخت کنید

علی‌رغم همه ترس‌ها، عدم قطعیت‌ها و شک‌هایی که بازار ارزهای دیجیتال را درگیر کرده است، ما همیشه می‌توانیم روی ویزا برای تقویت مثبت حساب کنیم. این غول کارت اعتباری دوستدار رمزنگاری اخیراً یک راه حل تجاری برای تسهیل پرداخت دارایی های دیجیتال ارائه کرده است. هنوز در مرحله آزمایش فکری، ویزا یک ویژگی خودپرداخت را در نظر می‌گیرد که به کاربران رمزارز اجازه می‌دهد مستقیماً از کیف پول محافظ شخصی خود که دارای اتریوم است، وجوه خود را برداشت کنند. سپس آنها می توانند از این وجوه برای پرداخت خودکار قبوض تلفن، اشتراک نتفلیکس و سایر هزینه های مکرر استفاده کنند. این یک پیشنهاد بسیار فنی است، اما ما آن را به صورت ساده بررسی کرده‌ایم تا اطلاعات کاملی به شما بدهیم.

قبل از شروع: ورشکستگی بایننس یا فقط FUD؟

سرایت کریپتو تا کجا گسترش خواهد یافت؟ همانطور که پلتفرم های متمرکز کنار رفت و منجر به سقوط FTX در نوامبر شد، افراد بیشتری توجه خود را به Binance معطوف کردند. ضمانت یا نه، بایننس در میان نگرانی ها در مورد سلامت مالی خود و شایعاتی مبنی بر اینکه این صرافی هدف شکایت پولشویی در ایالات متحده قرار خواهد گرفت، در مرکز بحث و جدل قرار دارد. در گزارش بازار این هفته، من با مارسل پچمن و جو هال به بحث درباره ارزش بایننس FUD نشستم. در ادامه می توانید بازپخش کامل را تماشا کنید.

Crypto Biz نبض هفتگی کسب و کار پشت بلاک چین و رمزارز است که هر پنجشنبه مستقیماً به صندوق ورودی شما تحویل داده می شود.
نویسنده: Sam Bourgi

امیر کرمی
کارشناس تولید محتوا و علاقه مند به ارز دیجیتال و دنیای فناوری 😉