کریپتو بیز: نگاهی به بایننس، گلکسی دیجیتال که با حرکت بلاک چین در تلاش برای سود بردن است


بایننس به ترس، عدم قطعیت و شک (FUD) پیرامون آینده تجاری خود پس از شکایتی که توسط مقامات ایالات متحده ارائه شده است، پرداخته است.

تنظیم کننده ها در ایالات متحده یک هدف جدید در رادار خود دارند: Binance. کمیسیون معاملات آتی کالا (CFTC) از بزرگترین صرافی ارزهای دیجیتال جهان با حجم معاملات به دلیل نقض مقررات شکایت کرده است. اتهامات از تجارت خودی گرفته تا مخفی کردن دفاتر در سراسر جهان برای فرار از نظارت مقامات.

بایننس این اتهامات را رد می‌کند و به نقل از دادگاهی دیگر بین شرکت‌های رمزارز و تنظیم‌کننده‌های ایالات متحده نزدیک است. در همین حال، بازوی آمریکایی Binance باید منتظر تسویه یک میلیارد دلاری خود برای دارایی‌های Voyager Digital باشد تا اینکه وزارت دادگستری تصمیم بگیرد که آیا طرح ورشکستگی Voyager را درخواست خواهد کرد یا خیر.

فراتر از دادگاه ها، نشانه هایی مبنی بر محو شدن زمستان ارزهای دیجیتال در افق دیده می شود. گلکسی دیجیتال میلیاردر مایک نووگراتز پس از ضرر یک میلیارد دلاری در سال 2022 به سود رسید. در همین حال، چین به توسعه صنعت فین‌تک خود با تأکید زیادی بر بلاک چین ادامه می‌دهد.

Crypto Biz این هفته بررسی می‌کند که بایننس چگونه با ترس، عدم اطمینان و شک مداوم (FUD) در مورد تجارت خود کنار می‌آید و چگونه شرکت‌ها فرصت‌ها و چالش‌های Web3 را مدیریت می‌کنند.

مدیر عامل بایننس CZ اتهامات دستکاری بازار را رد می کند

Changpeng “CZ” Zhao، مدیر عامل بایننس در پاسخ به شکایت CFTC، اتهامات دستکاری بازار را رد کرد و آن را “بیان ناقص حقایق” خواند. به گفته ژائو، بایننس در موقعیت‌های مختلفی معامله می‌کند، عمدتاً برای تبدیل درآمد کریپتو به پوشش هزینه‌های فیات یا سایر ارزهای دیجیتال. مدیر عامل صرافی همچنین اعتراف کرد که دو حساب شخصی در Binance دارد: یکی برای Binance Card و دیگری برای دارایی های کریپتو. او افزود: “من غذای سگ خود را می‌خورم و رمزارز خود را در Binance.com ذخیره می‌کنم. همچنین برای پرداخت هزینه‌های شخصی یا کارتم نیاز به تبدیل ارزهای دیجیتال دارم.

گلکسی دیجیتال پس از ضرر خالص 1 میلیارد دلاری در سال 2022 همچنان به سود خود ادامه می دهد

گلکسی دیجیتال، شرکت سرمایه گذاری دارایی دیجیتال که توسط میلیاردر مایک نووگراتز تأسیس شد، پس از ضرر خالص 1 میلیارد دلاری در سال 2022، با 150 میلیون دلار درآمد قبل از مالیات از 1 ژانویه 2023 تا 24 مارس، سود خود را افزایش داد. به گفته این شرکت، در سال 2023، نووگراتز می گوید که نتایج به دلیل حرکت های استراتژیک «فرصت طلبانه» در ماه های گذشته و بهبود قیمت بیت کوین (BTC) است. گلکسی مانند سایر شرکت‌هایی که در حوزه کریپتو فعالیت می‌کنند، سال 2022 را سالی چالش برانگیز دید. در ماه اوت، پس از فسخ قرارداد 100 میلیون دلاری برای خرید محافظ دارایی دیجیتال BitGo، از برنامه های خود برای عرضه عمومی در ایالات متحده صرف نظر کرد. بعداً در ماه نوامبر، این شرکت اعلام کرد که 77 میلیون دلار را در معرض ورشکستگی صرافی ارزهای دیجیتال FTX قرار داده است که احتمالاً 48 میلیون دلار برای برداشت قفل شده است.

طبق گزارش‌ها، دیزنی در حال حذف بخش متاورز خود است

متاورس در راه خروج است، حداقل برای دیزنی. یک طرح بازسازی که برای کاهش 5.5 میلیارد دلاری هزینه های عملیاتی و اخراج 7000 کارمند در مدت دو ماه طراحی شده است، باعث شده است که غول سرگرمی بخش متاورس خود را کنار بگذارد. به جز مایکل وایت که ریاست واحد محصولات مصرفی گسترده تر را بر عهده دارد، به هیچ یک از حدود 50 عضو بخش متاورس قراردادهای کاری جدید پیشنهاد نمی شود. شرایط نامناسب اقتصادی و افزایش رقابت در صنعت شنود دو عامل اصلی بود که منجر به این تصمیم شد. باب چاپک و رابرت ایگر، مدیران عامل سابق و فعلی دیزنی، متاورس را یک فرصت سرمایه گذاری صعودی می دانستند.

چین استانداردهای ملی بلاک چین را تا سال 2025 افزایش می دهد

علیرغم موضع چین در مورد ارزهای دیجیتال، مقامات این کشور به طور فعال صنعت فین تک را با تمرکز قوی بر فناوری بلاک چین توسعه می دهند. وزارت صنعت و فناوری اطلاعات، ناظر صنعت فین تک چین، برنامه خود را برای بهبود استانداردهای توسعه فناوری بلاک چین تا سال 2025 اعلام کرده است. زندگی قدم می زند.» این حرکت در راستای برنامه پنج ساله چین برای “توسعه اقتصادی و اجتماعی ملی و چشم انداز 2035” است، جایی که بلاک چین به عنوان یک هدف “تقویت کننده” ذکر شده است.

Crypto Biz نبض هفتگی کسب و کار شما در پشت بلاک چین و رمزارز است که هر پنجشنبه مستقیماً به صندوق ورودی شما تحویل داده می شود.
نویسنده: Ana Paula Pereira

اشتراک گذاری و حمایت

Picture of امیر کرمی

امیر کرمی

کارشناس تولید محتوا و علاقه مند به ارز دیجیتال و دنیای فناوری 😉

دیدگاهتان را بنویسید