آینده ارزهای دیجیتال ایالات متحده ممکن است به این 4 صورت حساب دارایی دیجیتال بیفتد


صورت‌حساب‌های رمزنگاری می‌توانند CFTC ظاهراً دوستدار رمزنگاری را تقویت کنند و صلاحیت SEC را بهتر تعریف کنند.

از سال 2022، حداقل 50 صورتحساب دارایی دیجیتال بنا به گزارش ها به کنگره ارسال شده است که هدف آنها کنترل همه چیز از استیبل کوین گرفته تا حوزه قضایی قانونگذاران ایالات متحده است.

با این حال، با توجه به توجه قانونگذاران و صنعت کریپتو به طور یکسان، حداقل چهار مورد از آنها به نظر می رسد تأثیر بالقوه زیادی بر صنعت داشته باشند (در صورت تصویب).

قانون نوآوری و فناوری مالی برای قرن بیست و یکم

این لایحه که در 20 ژوئیه ارائه شد، با هدف ایجاد یک فرآیند قوی برای تعیین اینکه آیا دارایی دیجیتال یک کالا است یا یک اوراق بهادار، و شفاف سازی حوزه قضایی قانونگذاران است.

این لایحه که توسط اعضای جمهوری خواه کمیته خدمات مالی و کشاورزی مجلس ایالات متحده ارائه شده است، شفافیتی را برای کمیسیون معاملات آتی کالا (CFTC) در مورد قدرت بر کالاهای دیجیتال و صلاحیت کمیسیون بورس و اوراق بهادار (SEC) ارائه می کند.

فرآیندی برای دارایی‌های رمزنگاری شده که به عنوان اوراق بهادار برچسب‌گذاری شده‌اند، راهی برای برچسب‌گذاری مجدد به‌عنوان کالا داده می‌شود – این امر می‌تواند باعث شود که برخی از پروژه‌ها پس از تعطیلی موثر به دلیل تصمیمات نظارتی گذشته احیا شوند.

قانون نوآوری مالی مسئول (RFIA)

لایحه ای با اهداف مشابه، معروف به لایحه Lummis-Gilibrand یا RFIA، با هدف روشن کردن نقش SEC و CFTC در مقررات ارزهای دیجیتال است. همچنین با توجه به صفحه اطلاعات صورت‌حساب، هدف آن حمایت بیشتر از مصرف‌کننده با ارائه قوانین «برای جلوگیری از وقوع یک حادثه مشابه FTX» است.

شفافیت مالیات دارایی دیجیتال نیز پوشش داده شده است و به فدرال رزرو دستور داده می شود تا درخواست های بانکی برای حساب های اصلی شرکت های رمزنگاری را بر اساس “بر اساس عادلانه” پردازش کند.

همچنین مؤسسات سپرده گذاری تنها کسانی خواهند بود که مجاز به انتشار استیبل کوین هستند، در قوانین مالیاتی فضا را برای نهادهای مستقل غیرمتمرکز (DAO) باز می کنند و یک کمیته مشورتی با مجموعه ای از گزارش های منظم در مورد صنعت منصوب می کنند.

قانون ساختار بازار دارایی دیجیتال (DAMS)

DAMS لایحه دیگری است که در تاریخ 1 ژوئن ارائه شد، هدف آن تعریف نقش‌های مرتبط با رمزنگاری SEC و CFTC و ارائه چارچوبی برای تنظیم‌کننده‌ها است تا تصمیم بگیرند که آیا ارزهای دیجیتال خاص اوراق بهادار هستند یا کالا.

این لایحه توجه را جلب می کند، در 26 ژوئن، نماینده ماکسین واترز نامه هایی به جانت یلن، وزیر خزانه داری و گری گنسلر، رئیس SEC ارسال کرد و از آنها خواست که این لایحه را بررسی کنند.

بر اساس لایحه پیشنهادی، قبل از اینکه بتوان به یک ارز دیجیتال خاص وضعیت کالا را اعطا کرد، باید برای اثبات غیرمتمرکز بودن آن به اندازه کافی توسط SEC تایید شود.

صرافی‌های کریپتو می‌توانند در SEC به‌عنوان یک سیستم معاملاتی جایگزین (ATS) ثبت نام کنند و تنظیم‌کننده نمی‌تواند به دلیل یک پلتفرم تجارت دارایی‌های دیجیتال، ثبت نام را رد کند.

شرکت رمزنگاری Prometheum یک ATS ثبت شده در SEC است و ممکن است تجارت، مبادله، تسویه و نگهداری دارایی های دیجیتال را ارائه دهد، اگرچه مشخص نیست که SEC در حال حاضر چه دارایی هایی را مجاز می داند.

DAMS قوانین ATS را روشن می‌کند و اجازه می‌دهد کالاهای دیجیتال و استیبل کوین‌ها در پلتفرم‌های ATS معامله شوند، و SEC باید به دلال‌ها اجازه دهد که در صورت برآورده کردن الزامات، ارزهای دیجیتال را نگه دارند.

قانون تبادل کالاهای دیجیتال (DCEA)

نسخه به روز شده DCEA که برای اولین بار در سپتامبر 2020 معرفی شد، اخیراً در آوریل 2022 مجدداً معرفی شد و علاوه بر این، ارائه دهندگان استیبل کوین می توانند به عنوان “اپراتور کالاهای دیجیتال با ارزش ثابت” ثبت نام کنند که شامل الزامات ثبت نام و گزارش می شود.

DCEA به CFTC اجازه می دهد تا مبادلات نقطه ای را که مشمول قوانین مشابه با سایر بورس های کالایی هستند، ثبت و تنظیم کند.

ارزهای رمزنگاری شده که اوراق بهادار در نظر گرفته نمی شوند، تحت نظر CFTC به عنوان کالاهای دیجیتال برچسب گذاری می شوند و SEC بر عرضه اوراق بهادار رمزنگاری نظارت دارد.

توسعه دهندگان پروژه کریپتو همچنین می توانند به طور داوطلبانه در CFTC ثبت نام کنند تا اطلاعات لازم را برای تجارت عمومی و فهرست دارایی های خود در بورس ارائه دهند.

سایر فاکتورها

بسیاری از اسکناس های کریپتو با موفقیت های متفاوت در کنگره موج می زند. پیشنهادات نظارتی استیبل کوین از طریق قانون اعتماد استیبل کوین و قانون نوآوری و حفاظت استیبل کوین ارائه شده است.

مرتبط با: کنگره ممکن است “غیرقابل مدیریت” باشد، اما ایالات متحده ممکن است در سال 2023 قانون کریپتو را ببیند

قانون حمایت از سرمایه‌گذاران مصرف‌کننده رمزنگاری و قانون افشای تبادل ارز رمزنگاری‌شده در دسامبر 2022 معرفی شدند، اما از آن زمان تاکنون اقدام چندانی انجام نشده است.

قانون ضد پولشویی دارایی های دیجیتال نیز توسط سناتورهای الیزابت وارن در ماه دسامبر معرفی شد و راجر مارشال دستگاه های خودپرداز ارزهای دیجیتال را تنظیم می کند و شرکت های مالی را از استفاده از میکسرهای رمزنگاری منع می کند. وارن قول داده بود در ماه فوریه دوباره منتشر شود، اما این اقدام هنوز اتفاق نیفتاده است.

اندیشه: GOP crypto maxis تقریباً به بدی «ارتش ضد کریپتو» دم‌ها است
نویسنده: Jesse Coghlan

اشتراک گذاری و حمایت

امیر کرمی

امیر کرمی

کارشناس تولید محتوا و علاقه مند به ارز دیجیتال و دنیای فناوری 😉

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *