مرگ‌های بعدی میلیاردرهای ارزهای دیجیتال جرقه‌ای نظریه‌های وحشیانه را در میان جامعه ایجاد کرد

مرگ‌های بعدی میلیاردرهای ارزهای دیجیتال جرقه‌ای نظریه‌های وحشیانه را در میان جامعه ایجاد کرد


بسیاری این مرگ‌ها را به خاطر گذشته میلیاردرها مقصر می‌دانند، در حالی که برخی دیگر به نوعی بازی ناپسند یا حتی اعدام مشکوک بودند.

مرگ چهار میلیاردر کریپتو در یک ماه توجه جامعه ارزهای دیجیتال را به خود جلب کرد. این مرگ‌ها در شرایط مشکوکی رخ داده است و مهمتر از آن، برخی از این میلیاردرها زنگ خطر را به صدا در آورده‌اند.

مارپیچ مرگ در اواخر اکتبر آغاز شد، زمانی که نیکلای موشگیان، یکی از بنیانگذاران MakerDAO، تنها چند ساعت پس از اینکه او توییت کرد که سازمان های اطلاعاتی او را تعقیب کرده اند، در ساحل پورتوریکو جسد پیدا شد. میلیاردر بعدی که مرد، کارگزار خاویر بیوسکا بود که در 22 نوامبر 2022 در استپونا جسد پیدا شد. در آن زمان، Biosca به دلیل بزرگترین کلاهبرداری ارزهای دیجیتال در اسپانیا مورد بررسی قرار گرفت.

در 23 نوامبر 2022، تیانتیان اوسدر، یکی از بنیانگذاران گروه آمبر، به طور مرموزی در خواب مرده پیدا شد. تنها دو روز بعد، ویاچسلاو تاران، میلیاردر روسی ارز دیجیتال در یک سقوط هلیکوپتر جان خود را از دست داد.

در کنار این چهار مرگ مشکوک، یک مرگ دیگر در 30 دسامبر زمانی که آقای پارک مو، نایب رئیس Vidente، بزرگترین سهامدار صرافی ارز دیجیتال کره جنوبی Bithumb، به طور مرموزی در خارج از خانه خود در ساعات اولیه صبح پیدا شد، خبرساز شد. .

مطالب مرتبط: لوگان پل در دعوای افترا علیه Coffeezilla عقب نشینی کرد و عذرخواهی کرد

مرگ چهار میلیاردر کریپتو در یک ماه به چندین تئوری توطئه در میان جامعه کریپتو دامن زده است. یکی از کاربران رشته مرگ را به یک شغل هجومی به سبک مافیایی مرتبط کرد و گفتم «دنیای رمزارز صفحه‌ای از کتاب راهنمای اوباش را می‌گیرد».

کاربر دیگری به طعنه مارپیچ مرگ را با “سلسله مراتب بانکداری مرکزی” مرتبط کرد. گفتنمن هرگز پول را سرمایه گذاری نمی کنم زیرا به سلسله مراتب بانک مرکزی بستگی دارد. راهی نیست. آنها بسیار قابل اعتماد هستند. هیچ شانس 100 درصدی وجود ندارد.»

دیگران منبع اطلاعات را زیر سوال بردند، اما تایید کنید مرگ چهار نفر در کمتر از یک ماه باعث ایجاد شک و تردید می شود. در حالی که چندین کاربر ردیت به احتمال مرگ جعلی اشاره کردند، یکی از کاربران نوشت: “من تعجب می کنم که چند نفر از آنها افرادی هستند که مرگ خود را جعل می کنند.”

بسیاری از کاربران Reddit همچنین حدس می زنند که این میلیاردرها ممکن است با نام های جعلی زندگی کنند و از مرگ برای شروع چرخشی جدید در زندگی خود استفاده کنند.

مرگ چهار میلیاردر کریپتو مطمئناً باعث نگرانی است، اما اکوسیستم کریپتو به دلیل شیفتگی خود به تئوری‌های توطئه معروف است. حماسه مشابهی در می 2020 زمانی که مدیر عامل صرافی منحل شده QuadrigaCX در جریان بازدید از هند به طرز مرموزی درگذشت، رخ داد.
نویسنده: Prashant Jha

امیر کرمی
کارشناس تولید محتوا و علاقه مند به ارز دیجیتال و دنیای فناوری 😉