گزارش: میلیاردرهای کریپتو از ماه مارس تاکنون ۱۱۶ میلیون دلار از دست داده اند


این ضرر نشان دهنده حقوق جمعی 17 نفر در فضا است، از جمله 15 نفر که بیش از نیمی از دارایی خود را از ماه مارس از دست داده اند.

طبق برآوردهای اخیر فوربس، بازار نزولی و موج ورشکستگی در صنعت کریپتو در 9 ماه گذشته 116 میلیارد دلار از جیب بنیانگذاران و سرمایه گذاران خارج کرده است.

این ضرر نشان دهنده مجموع دارایی شخصی 17 نفر در فضا است که بیش از 15 نفر از مارس بیش از نیمی از دارایی خود را از دست داده اند. در نتیجه، 10 نام از لیست میلیاردرهای کریپتو حذف شد.

یکی از بزرگترین زیان ها به Changpeng “CZ” Zhao مدیر عامل بایننس نسبت داده شد. 70 درصد سهام آن در صرافی ارز دیجیتال در ماه مارس 65 میلیارد دلار ارزش داشت، اما اکنون 4.5 میلیارد دلار ارزش دارد.

دارایی خالص برایان آرمسترانگ، مدیرعامل Coinbase از 6 میلیارد دلار در ماه مارس به 1.5 میلیارد دلار کاهش یافت. ثروت کریس لارسن، بنیانگذار ریپل، از 4.3 میلیارد دلار به 2.1 میلیارد دلار کاهش یافته است، در حالی که کامرون و تایلر وینکلووس جمینی در ماه مارس 4 میلیارد دلار ارزش داشتند، اما اکنون هر کدام 1.1 میلیارد دلار ارزش دارند.

موارد مرتبط: سقوط FTX: لحظه Lehman Brothers در صنعت کریپتو

از جمله افرادی که وضعیت میلیاردر خود را از دست داده اند، سام بنکمن-فرید و گری وانگ از بنیانگذاران FTX هستند که دارایی آنها به ترتیب در ماه مارس 24 و 5.9 میلیارد دلار و در ماه دسامبر 0 دلار بود. بر اساس گزارش فوربس، ثروت 3.2 میلیارد دلاری بری سیلبرت، بنیانگذار و مدیر عامل گروه ارز دیجیتال نیز در نتیجه موج مسری ناشی از فروپاشی FTX از بین رفت.

میلیاردرهای سابق عبارتند از نیکل ویسواناتان و جوزف لی از شرکت نرم افزارهای رمزنگاری Alchemy، دوین فینزر و الکس آتاالله از OpenSea، فرد اهرسام از Coinbase، بنیانگذار Microstrategy، مایکل سیلر و سرمایه گذار خطرپذیر تیم دریپر.

همانطور که کوین تلگراف گزارش داد، بعید است که بازار نزولی ارزهای دیجیتال به این زودی ها پایان یابد، زیرا بحران FTX اعتماد سرمایه گذاران را منصرف کرده و یک بحران نقدینگی در سطح صنعت ایجاد کرده است. در نتیجه، انتظار می‌رود که کاهش در بازار تا پایان سال 2023 ادامه داشته باشد.


نویسنده: Ana Paula Pereira

اشتراک گذاری و حمایت

Picture of امیر کرمی

امیر کرمی

کارشناس تولید محتوا و علاقه مند به ارز دیجیتال و دنیای فناوری 😉

دیدگاهتان را بنویسید