بیداری کریپتو: محقق خروج ETH از مبادلات را توضیح می دهد


تجزیه و تحلیل زنجیره ای نشان می دهد که ETH و استیبل کوین ها پس از فروپاشی FTX از صرافی های متمرکز خارج می شوند.

تجزیه و تحلیل بلاک چین به رهبری یک محقق نانسن، خروجی اتر (ETH) و استیبل کوین از مبادلات متمرکز پس از فروپاشی FTX را برجسته کرد.

Sandra Leow، تحلیلگر تحقیقاتی Nansen، موضوعی را در توییتر منتشر کرد که در آن وضعیت فعلی مالیه غیرمتمرکز (DeFi) را توضیح می‌دهد، که به طور خاص بر حرکت ETH و استیبل کوین‌ها از صرافی‌ها تمرکز دارد.

در حال حاضر، قرارداد سپرده Ethereum 2.0 شامل بیش از 15 میلیون ETH است، در حالی که قرارداد سپرده WETH حدود 4 میلیون ETH Wrapped دارد. شرکت توسعه زیرساخت و سرمایه گذاری Web3 Jump Trading بیش از 2 میلیون توکن ETH دارد و سومین دارنده بزرگ ETH در اکوسیستم است.

کیف پول‌های Binance، Kraken، Bitfinex و Gemini در فهرست بزرگترین موجودی‌های ETH هستند، در حالی که پل جمع‌آوری ردیف 2 Arbitrum نیز مقدار قابل توجهی اتر را در خود جای داده است.

همانطور که Leow در مکاتبات خود با Cointelegraph توضیح داد، افزایش درصد ETH در قراردادهای هوشمند می تواند به عنوان نشانه ای از جریان ETH به محصولات مختلف DeFi در نظر گرفته شود. این شامل مبادلات غیرمتمرکز، قراردادهای سهام و خدمات نگهداری است.

فروپاشی اخیر FTX همچنین ممکن است باعث ایجاد ترس برای کاربرانی شود که دارایی‌هایی را با متولیان شخص ثالث مانند صرافی‌های متمرکز دارند. لئو بر این واقعیت تاکید کرد که امنیت وجوه نگهداری شده در مبادلات ممکن است تضمین نشود:

نقل قول «کلیدهای شما نیست، سکه‌های شما هستند» بزرگ‌نمایی دارد و در مواقعی مانند این اهمیت ویژه‌ای دارد.

با توجه به تابلوی جریان ارزی نانسن، Jump Trading به عنوان یک دارایی با حجم برداشت قابل توجهی از صرافی ها در مقایسه با سپرده های خود برجسته است. Leow تعدادی از دلایل احتمالی برای حرکات توکن Jump Trading ارائه کرد و اشاره کرد که این شرکت در معرض توکن های مرکز نقدینگی (SRM) قرار دارد:

به دلیل قرار گرفتن در معرض پیامدهای FTX، آنها مجبور شدند برخی از توکن های مورد نیاز نقدینگی را از صرافی ها خارج کنند. در آخرین 7D، شاهد برداشتن ETH، BUSD، USDC، USDT، SNX، HFT، CHZ، CVX و توکن‌های مختلف دیگر از سوی صرافی‌های مختلف، Jump Trading بودیم.

مقدار قابل توجهی ETH نیز از تعدادی صرافی اصلی در هفت روز گذشته جاری شده است. در حالی که 829 میلیون دلار ETH از Gemini باقی مانده بود، Upbit شاهد انتقال 797 میلیون دلاری ETH از حساب خود بود. در حالی که 597 میلیون دلار اتریوم از کوین بیس سرازیر شد، بیتفینکس نیز شاهد برداشت تقریباً 542 میلیون دلاری اتریوم از پلتفرم خود بود.

همچنین در هفته گذشته، مقدار قابل توجهی از استیبل کوین ها از مبادلات نقل مکان کردند. در حالی که 294 میلیون دلار استابل کوین از جمینی سرازیر شد، بیت فینکس شاهد انتقال 173 میلیون دلاری از طریق پلتفرم خود بود. KuCoin و Coinbase به ترتیب 138 و 108 میلیون دلار استیبل کوین از این دو صرافی برداشت کرده اند.

لیو همچنین در مورد حرکت استیبل کوین‌ها صحبت کرد و به کوین تلگراف گفت که جریان‌های خروجی معمولاً نشان می‌دهند که کاربران در لبه بالایی هستند و سرمایه به فضای ارزهای دیجیتال سرازیر نمی‌شود:

“شاید سرایت بازار و طولانی شدن بازار نزولی اشتهای معامله گران را برای سرمایه گذاری فعال و مشارکت در این فضا کاهش دهد.”

نانسن نقش خود را در ارائه بینش های کلیدی در مورد رویدادهای مهم اکوسیستم در سال 2022 انجام داده است. شرکت تجزیه و تحلیل بلاک چین داده های روی زنجیره را بررسی کرد تا فروپاشی Terra را در می 2022 کنار هم بگذارد.

او سپس عمیقاً در فروپاشی FTX فرو رفت، با شواهدی که حاکی از تبانی بین صرافی و شرکت تجارت ارز دیجیتال Alameda Research است. هر دو شرکت توسط Sam Bankman-Fried ایجاد و کنترل شدند.
نویسنده: Gareth Jenkinson

اشتراک گذاری و حمایت

امیر کرمی

امیر کرمی

کارشناس تولید محتوا و علاقه مند به ارز دیجیتال و دنیای فناوری 😉

دیدگاهتان را بنویسید