پذیرش رمزارز در حال رونق است، اما نه در ایالات متحده یا اروپا – بیت کوین سازندگان 2023


در کنفرانس سازندگان بیت کوین، دانیل فاگ از آزمایشگاه های IOV و Rootstock با کوین تلگراف در مورد اینکه چگونه بازارهای نوظهور آینده فضای کریپتو را شکل می دهند صحبت کرد.

پذیرش انبوه رمزارز در حال حاضر در سراسر جهان اتفاق می افتد، اما نه در ایالات متحده یا اروپا و بیت کوین را به عنوان گل سرسبد خود برای پذیرش جریان اصلی ندارد. به گفته دانیل فاگ از پلتفرم قراردادهای هوشمند Rootstock، افزایش پذیرش در بازارهای نوظهور که در آن ارزهای دیجیتال راه حل هایی برای مشکلات روزمره مردم ارائه می دهند، ادامه دارد.

فاگ در مصاحبه ای با جو تالار کوین تلگراف در کنفرانس سازندگان بیت کوین در میامی، در مورد عمل گرایی بیت کوین، پذیرش در سراسر جهان و اینکه چگونه اقتصادهای نوظهور آینده فضای کریپتو را شکل می دهند صحبت کرد.

جو هال و دنیل فاگ در کنفرانس سازندگان بیت کوین 2023

به گفته فاگ، بازارهای نوظهور به دلیل مهمی مسیر پذیرش کریپتو را پیش می‌برند، یعنی کشورهایی با چالش‌های بزرگ اقتصادی. به گفته وی، اولین تجربه معنادار بانکداری دیجیتال بسیاری از مردم در سال های آینده روی ریل های رمزنگاری در بازارهای نوظهور اتفاق خواهد افتاد.

“مردم در خیابان نیاز فوری به محافظت از درآمد خود دارند، به دلار آمریکا برای وام دسترسی دارند. […] ما شاهد این تغییرات بزرگ هستیم. اگر می خواهید به آینده ارزهای دیجیتال برای من نگاه کنید، امروز در ترکیه، کلمبیا، نیجریه، آرژانتین وجود دارد. امروز در ایالات متحده یا بریتانیا در دسترس نیست.”

فاگ معتقد است که فضای کریپتو از طریق دو مورد عمده استفاده از رمزنگاری تکامل یافته است. یکی روی راه حل های مالی غیرمتمرکز برای افرادی که به دنبال بازده عالی و فرصت های سرمایه گذاری جایگزین هستند، تمرکز دارد. مورد استفاده دیگر شامل افرادی است که برای پس انداز و پرداخت های روزانه در اقتصادهایی که با تورم، کاهش ارزش و سایر مشکلات پولی سروکار دارند، استیبل کوین های متصل به دلار آمریکا را دریافت می کنند.

«من فکر می‌کنم این یک انشعاب از آنچه که DeFi ممکن است باشد، DeFi پیشرفته است، که فکر می‌کنم تا حد زیادی در آمریکا و اروپا استفاده شود. […]و سپس DeFi که هر روز در بازارهای نوظهور می بینید.”

فاگ با بیان اینکه بازارهای نوظهور “فرصتی برای مقیاس” برای تامین مالی خرده فروشی ارائه می دهند، افزود که توسعه محصولات DeFi برای این مناطق یک استراتژی مهم برای Rootstock و شرکت خواهرش IOV Labs است. فاگ در مورد عمل گرایی بیت کوین تاکید کرد که اگرچه بیت کوین یک نوآوری قابل توجه است، بیت کوین به تنهایی کافی نیست. همانطور که فاگ گفت، فضای کریپتو هنوز مورد استفاده ثابتی برای میلیاردها کاربر ندارد و ممکن است سالها طول بکشد تا به این هدف دست یابد:

در بسیاری از موارد، آن‌ها می‌پردازند، پس‌انداز می‌کنند، وام می‌گیرند، وام می‌دهند، امور مالی خرده‌فروشی می‌کنند و غیره. فکر می‌کنم ذهنیت محافظه‌کارانه در مورد آنچه بیت‌کوین می‌تواند باشد، به ضرر این دنیا است.»

مجله: بیت کوین در سنگال: چرا این کشور آفریقایی از BTC استفاده می کند؟


نویسنده: Ana Paula Pereira

اشتراک گذاری و حمایت

امیر کرمی

امیر کرمی

کارشناس تولید محتوا و علاقه مند به ارز دیجیتال و دنیای فناوری 😉

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *