متریک بحرانی روی زنجیره بیت کوین نشانه ای از بازیابی قوی بود


تصویر جلد از طریق www.freepik.com

سلب مسئولیت: نظرات بیان شده توسط نویسندگان ما متعلق به خود آنها است و دیدگاه های U.Today را نشان نمی دهد. اطلاعات مالی و بازار ارائه شده در U.Today فقط برای اهداف اطلاعاتی است. U.Today مسئولیتی در قبال خسارات مالی وارد شده در طی معاملات ارزهای دیجیتال ندارد. قبل از تصمیم گیری در مورد سرمایه گذاری، تحقیقات خود را با تماس با کارشناسان مالی انجام دهید. ما معتقدیم همه محتوا تا تاریخ انتشار دقیق است، اما برخی از پیشنهادات ذکر شده ممکن است دیگر در دسترس نباشند.

نگاهی انتقادی به معیارهای زنجیره ای بینش جدیدی را ارائه می دهد که نشان می دهد پتانسیل بهبود قوی در افق بیت کوین پس از سقوط به زیر 60000 دلار وجود دارد. «شاخص بنیادی بیت کوین» Swissblock که معیاری ترکیبی از شاخص های مختلف سلامت شبکه بیت کوین است، اخیراً به نقطه عطفی رسیده است که نشان دهنده پتانسیل صعودی بیت کوین است. قیمت.

یکی از معیارهای مهمی که باید در نظر گرفت، MVRV دارنده کوتاه مدت (ارزش بازار تا ارزش واقعی) است که در حال حاضر 0.96 است. این نسبت اساساً ارزش بازار (قیمت فعلی که بیت کوین در آن معامله می شود) با ارزش تحقق یافته (متوسط ​​قیمتی که آخرین بار سکه ها در آن جابه جا شده اند) مقایسه می کند. مقدار کمتر از یک معمولاً نشان می‌دهد که دارندگان کوتاه‌مدت ارزهای دیجیتال را با ضرر نگه می‌دارند. در صورت مساعد بودن شرایط دیگر، این می تواند نشان دهنده پایین بودن احتمالی باشد.

BTCUSD
نمودار BTC/USD از TradingView

افت STH-MVRV به زیر یک به طور کلی خبر از بهبودی در بازار می دهد، زیرا نشان می دهد که فشار فروش از سوی دارندگان کوتاه مدت کاهش یافته و فروشندگان خود را خسته کرده اند. این فرسودگی همچنین توسط عملکرد اخیر شاخص هسته بیت کوین پشتیبانی می شود که از سطوح پایین تر برگشته است و رشد شبکه و اعتماد سرمایه گذاران را افزایش می دهد.

با نگاهی به نمودار “شاخص هسته بیت کوین”، افزایش قابل توجهی در این شاخص وجود دارد که ارتباط نزدیکی با افزایش قیمت بیت کوین دارد. این شاخص به خودی خود جنبه های مختلف سلامت شبکه، از جمله حجم تراکنش، فعالیت کیف پول، و سایر شاخص های اختصاصی فاش نشده را که هدف آن سنجش احساسات کلی و قدرت بنیادی بیت کوین است، اندازه گیری می کند.

مقدار شاخص فعلی به انتهای بالای محدوده اخیر خود نزدیک می شود. از نظر تاریخی، چنین الگوهایی نشان دهنده شکل گیری روند صعودی قوی است، به ویژه هنگامی که با STH-MVRV پایین ترکیب می شود.
نویسنده: Arman Shirinyan

اشتراک گذاری و حمایت

Picture of امیر کرمی

امیر کرمی

کارشناس تولید محتوا و علاقه مند به ارز دیجیتال و دنیای فناوری 😉

دیدگاهتان را بنویسید