تامین مالی جمعی از آدرس های لایتنینگ در بیت کوین پشتیبانی می شود

تامین مالی جمعی از آدرس های لایتنینگ در بیت کوین پشتیبانی می شود


آدرس‌های لایتنینگ به افراد اجازه می‌دهند تا بیت کوین را با سرعت شبکه لایتنینگ و بدون گره جمع‌آوری کنند.

شبکه رعد و برق دوباره ضربه می زند. در یک توسعه کوچک اما مهم برای بیت کوین (BTC)، نوع جدیدی از آدرس BTC معرفی شد: “آدرس رعد و برق”. این شناسه‌های منحصربه‌فرد به‌طور خاص برای استفاده در شبکه لایتنینگ، یک پروتکل پرداخت لایه ۲ که در بالای بلاک چین بیت‌کوین اجرا می‌شود، طراحی شده‌اند.

علاوه بر کاربرپسند به روش‌هایی که کاربران بیت‌کوین می‌توانند ارسال، دریافت و حتی جمع‌آوری پول کنند، آدرس‌های لایتنینگ را می‌توان تحت نظارت نگه داشت یا کاربران می‌توانند به گره‌های خود متصل شوند. Crowdfunding یکی از محبوب ترین استفاده های واقعی برای آدرس های لایتنینگ است.

کوین تلگراف با مدیر ارشد فناوری Geyser Fund MetaMick صحبت کرد تا نحوه استفاده از آدرس های روشنایی و اینکه چرا سرمایه گذاری جمعی یک میوه کم هزینه برای این فناوری است را درک کند. Geyser Fund یک پلتفرم تامین مالی جمعی مشابه GoFundme است اما از بیت کوین و لایتنینگ استفاده می کند.

آدرس‌های لایتنینگ «شناسه‌های ایمیل مانندی هستند که کاربران را قادر می‌سازد تا مقادیر را از طریق لایتنینگ برای یکدیگر ارسال کنند. آنها به راحتی به خاطر سپرده می شوند و قابل استفاده مجدد هستند (برخلاف آدرس های رعد و برق bolt11)،” MetaMick، مدیر ارشد فناوری Geyser Fund توضیح می دهد. Cointelegraph این سرویس را امتحان کرد و توانست در مدت کوتاهی بودجه جمع آوری کند:

این آدرس های کیف پول را می توان در راه حل های نگهداری مانند Wallet of Satoshi، CoinCorner یا BitRefill ایجاد کرد و به سرعت با Geyser Fund همگام سازی کرد:

“فقط کیف پول خود را به آبفشان وصل کنید و همه کمک های مالی مستقیماً به کیف پول شما می روند.”

سرمایه گذاری جمعی مدت هاست که یکی از حوزه های مورد علاقه بیت کوین و ارزهای دیجیتال بوده است. به لطف ویژگی های مقاوم در برابر سانسور و خود مدیریتی بیت کوین، یکی از موثرترین راه ها برای ارسال پول آنلاین است.

بیش از 20 نوع آدرس کیف پول لایتنینگ در دسترس است. منبع: آبفشان

اولین مورد رایج استفاده از بیت کوین برای جمع آوری پول، کمپین ویکی لیکس جولیان آسانژ در سال 2011 بود که در آن هنگام قطع دسترسی به خدمات بانکی، هزاران بیت کوین جمع آوری کرد. اخیراً، اعتراضات کامیونداران کانادایی زمانی که دولت کانادا راه حل های سرمایه گذاری جمعی مبتنی بر دلار را تعطیل کرد، از بیت کوین استفاده کرد. ماجرای مشابهی با معترضان در نیجریه بود.

با این حال، Yıldırım Adres از لحاظ سرعت و سهولت استفاده، تامین مالی را یک قدم جلوتر می برد. تراکنش‌ها در شبکه لایتنینگ تقریباً بلافاصله انجام می‌شوند، در مقایسه با میانگین 10 دقیقه تراکنش‌های معمولی بیت‌کوین. لایتنینگ برای پرداخت‌های کوچک و مکرر، مانند پرداخت‌هایی که در فروشگاه‌های واقعی انجام می‌شود، یا برای ارسال کمک‌های کوچک به سازندگان در سراسر جهان ایده‌آل است.

و به لطف آدرس های لایتنینگ، کاربران بیت کوین اکنون می توانند با تجربه کاربری سریعتر و ساده تر، سرمایه جمع آوری کنند. همچنین، آب‌فشان از نقش نگهبانی خودداری می‌کند، زیرا تمام وجوه به لطف «صورت‌حساب‌های hodl» مستقیماً به آدرس‌های لایتنینگ سازندگان ارسال می‌شود. نتیجه یک فرآیند بی اعتماد و بدون نظارت است که یکی از اصول اصلی فلسفه بیت کوین است.

مربوط: توصیه پزشکی نیست: بیت کوینر تراشه لایتنینگ را برای پرداخت دستی BTC تعبیه می کند

در نهایت، در حالی که برخی از موانع برای غلبه بر شبکه لایتنینگ وجود دارد، مانند نیاز به کیف پول‌های کاربرپسندتر و ادغام بهتر با سیستم‌های پرداخت موجود، واضح است که شبکه لایتنینگ پتانسیل ایجاد انقلابی در نحوه پرداخت‌ها را دارد. ، و از اینترنت پول جمع آوری کنید.

همانطور که کاربران بیشتری از شبکه لایتنینگ استفاده می کنند و از این آدرس های جدید استفاده می کنند، احتمالاً شاهد تغییر قابل توجهی به سمت پرداخت های آنلاین کارآمدتر، مقرون به صرفه تر و مقاوم در برابر سانسور خواهیم بود.
نویسنده: Joseph Hall

امیر کرمی
کارشناس تولید محتوا و علاقه مند به ارز دیجیتال و دنیای فناوری 😉