اعتبار 72 میلیون دلار به استخراج کننده بیت کوین Core Scientific برای جلوگیری از ورشکستگی پیشنهاد می کند

اعتبار 72 میلیون دلار به استخراج کننده بیت کوین Core Scientific برای جلوگیری از ورشکستگی پیشنهاد می کند


ب. رایلی استدلال کرد که مشکلات معدنچی درگیر “خود تحمیلی” بود و راهی را برای او ترسیم کرد تا از ورشکستگی جلوگیری کند.

پلتفرم خدمات مالی B. Riley برای جلوگیری از ورشکستگی و محافظت از ارزش سهامداران Core Scientific به استخراج کننده بیت کوین Core Scientific 72 میلیون دلار کمک مالی ارائه کرده است.

B. Riley، یکی از بزرگترین وام دهندگان Core Scientific با وام 42 میلیون دلاری در حال حاضر، در نامه ای که در 14 دسامبر نوشته شد، شرایط توافقنامه تامین مالی را تشریح کرد و اظهار داشت که آماده است تا 40 میلیون دلار اول را “فوراً بدون موارد احتمالی” تامین مالی کند. “

این پلتفرم مالی پیشنهاد کرده است که 32 میلیون دلار باقیمانده مشروط به تعلیق تمام پرداخت‌های ماینر بیت کوین به وام دهندگان تجهیزات زمانی که قیمت بیت‌کوین زیر 18500 دلار است، خواهد بود.

قیمت بیت کوین آخرین بار در 9 نوامبر به بالای 18500 دلار رسید و در یک روز بیش از 14 درصد سقوط کرد.

ارزیابی B. Riley از وضعیت Core Scientific سخت بود و نشان می‌داد که این شرکت از یک «استراتژی تهاجمی و نادرست» استفاده کرده است. […] به ساخت نیروگاه‌ها و توسعه ماینرها بدون فروش بیت کوین در دسترس و حفظ قیمت‌ها ادامه دهید.»

با توجه به این رویکرد، Core Scientific مجبور شد 9618 بیت کوین به ارزش 362 میلیون دلار در ماه آوریل بفروشد که به معنای زیان قابل توجهی برای ماینر بود.

مربوط: نزدک به شرکت استخراج بیت کوین Bitfarms در مورد کمبود قیمت سهام هشدار داد

Core Scientific در گزارش فصلی ارائه شده در 22 نوامبر اعتراف کرد که تا سال 2023 پول نقد کافی ندارد. او همچنین گفت که در مورد توانایی خود برای تامین سرمایه از طریق تامین مالی یا بازار سرمایه تردید دارد.

در درخواستی که در 26 اکتبر ارسال شد، این شرکت قیمت پایین بیت کوین، افزایش هزینه های برق و امتناع وام دهنده ورشکسته کریپتو سلسیوس از بازپرداخت وام 2.1 میلیون دلاری را به عنوان دلایل مشکلات مالی خود ذکر کرد.

ب. رایلی مطمئن به نظر می رسید که Core Scientific پیشنهاد تامین مالی را می پذیرد، و مسئولیت خود را در قبال سهامداران به ماینر یادآوری کرد و خاطرنشان کرد:

از نظر ما، اجازه دادن به پرونده فصل 11 – که باید منافع ما را مقدم بر منافع خود قرار دهد – نقض فاحش وظایف امانتداری است که هیئت مدیره و مدیریت برای این متولیان دارند.”

از ابتدای سال 2022، قیمت سهام Core Scientific 97.7 درصد از 11.02 دلار به 0.25 دلار کاهش یافته است.

نمودار یک ساله قیمت سهام Core Scientific را در نزدک نشان می دهد. منبع: TradingView


نویسنده: Luke Huigsloot

امیر کرمی
کارشناس تولید محتوا و علاقه مند به ارز دیجیتال و دنیای فناوری 😉