CPI باعث “قتل عام” دلار می شود – 5 چیز که در این هفته در بیت کوین باید بدانید


بیت کوین به بالاترین سطح بسته هفتگی خود در ده ماه اخیر رسیده است زیرا CPI آماده می شود تا نوسانات جدیدی را به قیمت BTC و فراتر از آن تزریق کند.

بیت کوین (BTC) هفته را روی پایه ای محکم آغاز می کند زیرا گاوها قیمت بیت کوین را به بالاترین سطح بسته هفتگی خود در ده ماه گذشته می فرستند.

پس از یک هفته نسبتاً آرام، نوسانات لحظه آخری معامله گران را در مورد احتمال تکرار حمله در برابر مقاومت 30000 دلاری هیجان زده کرده است – اما چیزهای زیادی در پیش دارد.

شاخص قیمت مصرف کننده مارس (CPI) که به عنوان هفته مهمی برای انتشار داده های اقتصاد کلان تعیین شده است، در تاریخ 12 آوریل با بینش جدیدی از سیاست فدرال رزرو منتشر خواهد شد.

ارتقای اتریوم شانگهای را به آن اضافه کنید و دستورالعملی برای نوسانات خواهید داشت. واکنش بیت کوین چگونه خواهد بود؟

در حالی که داده‌ها معکوس‌هایی از همبستگی‌های نوسانات بین بزرگترین ارزهای دیجیتال و دارایی‌های ریسک سنتی را نشان می‌دهند، داده‌های احساسات نیز تمایل کمی برای افزایش در میان پایه‌های هدلر نشان می‌دهند.

کوین تلگراف نگاهی به وضعیت موجود در مسیر یک هفته ای دارد تا فعالان بازار را هوشیار نگه دارد.

CPI سرفصل هفته داده های کلان مهم است

همراه با داده های شاخص قیمت مصرف کننده (CPI) ایالات متحده برای ماه مارس، یک رویداد آشنا پیشتاز تقویم کلان هفته است.

این اعلامیه، این بار در 12 آوریل، با افزایش نوسانات در دارایی‌های دارای ریسک سنتی همراه است و این تاریخ را به منطقه مهمی برای تماشای «خروج جعلی» در بازارهای رمزنگاری تبدیل می‌کند.

فدرال رزرو همچنین صورتجلسه آخرین جلسه کمیته بازار باز فدرال (FOMC) را منتشر خواهد کرد، زمانی که تصمیم به ادامه افزایش نرخ بهره گرفت.

بنابراین، وقتی صحبت از تاثیر CPI بر عملکرد دارایی می شود، محیط تا حدودی پیچیده است. در حالی که معامله‌گران می‌خواهند تورم سریع‌تر از آنچه انتظار می‌رفت کاهش یابد، خود فدرال رزرو همچنان مخالف است و ماه گذشته تأیید می‌کند که افزایش بیشتر نرخ بهره ممکن است مناسب باشد.

با این حال، واگرایی بین فدرال رزرو و بازارها به همان اندازه مشهود است – احساسات نشان می دهد که فدرال رزرو معتقد نیست افزایش نرخ ها برای مدت طولانی تری ادامه خواهد داشت.

با توجه به ابزار FedWatch گروه CME، نشست ماه آینده FOMC احتمالاً منجر به افزایش 0.25٪ مکرر خواهد شد. این نرخ‌ها بسیار انعطاف‌پذیر هستند و فوراً به انتشار داده‌های کلان جدید، از جمله CPI واکنش نشان می‌دهند.

نمودار احتمالی نرخ هدف فدرال رزرو منبع: CME Group

به گفته جیمز چوی، تحلیلگر اقتصاد کلان و بازار سهام، جنبه دیگری در داستان تورم وجود دارد که شامل یک روند صعودی سنتی برای ارزهای دیجیتال است: دلار آمریکا.

او در 10 آوریل هشدار داد که گزارش این هفته قدرت دلار را در یک سقوط آزاد سه ماهه قرار خواهد داد و راه را برای کاهش بیشتر در دارایی های ریسک هموار می کند.

او گفت: «به نظر می‌رسد مردم نمی‌دانند که USD USD $DXY چگونه در 3 ماه آینده کاهش خواهد یافت. نظر داد در نمودار شاخص دلار آمریکا (DXY) که اولین بار در اواخر سال 2022 به اشتراک گذاشته شد.

و این قتل عام با گزارش CPI این هفته آغاز خواهد شد. کلمات من را علامت بزنید، خوب علامت بزنید…”

نمودار توضیحی شاخص دلار آمریکا (DXY). منبع: جیمز چوی/ توییتر

دیگران، از جمله جیم بیانکو، رئیس شرکت تجزیه و تحلیل کلان Bianco Research، درآمدهای بانکی در سه ماهه اول را به عنوان منبعی بالقوه برای واکنش های فوری بازار مشاهده می کنند.

بیانکو در بخشی از کامنت توییتری خود تخمین زده که درآمد “بیشتر از CPI” خواهد بود.

نوسانات قیمت بیت کوین در حال افزایش است

داده ها نشان می دهد که اگر معامله گران خواهان نوسان باشند، مسلماً در حال حاضر مقدار زیادی دارند.

بر اساس منبع داده‌های بازار Kaiko، بیت کوین زمانی که نوسانات به میان می‌آید، از ارزش سهام جدا می‌شود و نزدک با سرد شدن، حرکت را افزایش می‌دهد.

رویدادهای ماه گذشته، با محوریت بحران بانکی ایالات متحده، کافی بود تا شکاف بین بیت کوین و نزدک را به سطح نوسانات 30 روزه برساند. بالاترین سطوح در یک سال.

نمودار همبستگی بیت کوین و نزدک. منبع: Kaiko/Twitter

رابطه بیت کوین با طلا، Kaiko روشن شد هفته گذشته، اکنون بالاتر از S&P 500 است.

نمودار مشروح همبستگی بیت کوین. منبع: Kaiko/Twitter

در ادامه، کایکو اظهار داشت که همبستگی معکوس بیت کوین با دلار آمریکا نیز به سرعت حل شد.

در بخشی از تفسیر توییتر آمده است: «اگرچه بیت کوین همچنان با دلار آمریکا همبستگی منفی دارد، اما این همبستگی در حال حاضر تقریباً وجود ندارد و از -60 درصد در سال گذشته به -23 درصد کاهش یافته است». خواندن در آخر هفته.

نمودار نوسانات بیت کوین و DXY. منبع: Kaiko/Twitter

قیمت بیت کوین بالاترین بسته شدن هفتگی در 10 ماه گذشته را ثبت می کند

بر اساس داده‌های Cointelegraph Markets Pro و TradingView، بیت‌کوین در بسته شدن هفتگی خود در ۹ آوریل غافلگیرکننده شد، با BTC/USD که در آخرین لحظه با افزایش قیمت، قیمت بیت‌استمپ را کمی بیش از ۲۸۳۰۰ دلار ثبت کرد.

نمودار کندل استیک ۱ هفته ای BTC/USD (Bitstamp). منبع: TradingView

این به خودی خود قابل توجه است و بالاترین رقم ده ماهه را برای بسته های هفتگی نشان می دهد زیرا بازگشت خرس ها به پایین ترین سطح به طور مداوم رد می شود.

میشائل ون دی پوپ، بنیانگذار و مدیر عامل شرکت تجاری Eight، گفت: بیت کوین همچنان در سطح پایین‌تر پشتیبانی قرار دارد و همچنان در مسیر خود قرار دارد. نوشت به عنوان بخشی از تحلیل نهایی او.

“همه می خواهند 25000 دلار را از دست بدهند، اما من فکر نمی کنم که ما آن را دریافت کنیم. در بازه های زمانی بالاتر نیز روند نزولی مشخصی وجود ندارد. 28.6 هزار دلار را دوباره تست کنید و به احتمال زیاد بالای 30000 دلار خواهد رفت.

نمودار توضیحی BTC/USD. منبع: Michaël van de Poppe/ توییتر

در پایان، BTC/USD توانست به بالاترین سطح محلی 28540 دلار برسد و سپس به پایین تر از سطح پایانی تثبیت شود.

ون دی پوپ همچنان نسبت به چشم اندازهای کوتاه مدت خوشبین است.

بیت کوین در نقطه پشتیبانی ادغام شد و به 28500 دلار رسید. آزمایش دیگری با قیمت 28600 تا 29000 دلار و احتمالاً خروجی قابل توجهی خواهیم داشت. ادامه داد.

مهمتر از آن، پس از آن اعتماد به بازارها باز می گردد، بنابراین شاهد خواهید بود که آلت کوین های بیشتری شروع به انفجار خواهند کرد.

مطالب مرتبط: زمستان کریپتو می تواند بر سلامت عقل سرمایه گذاران تأثیر منفی بگذارد

تاجر و تحلیلگر محبوب Rekt Capital، در ارزیابی خود از قدرت بازار درازمدت، بیت کوین را “بسیار خوب” برای سودهای بیشتر توصیف کرد.

با این حال، تا کنون در مورد اقدامات قیمت در سال 2023 محافظه کارانه باقی مانده است و به پتانسیل BTC/USD برای تشکیل یک ساختار “دوباله” و بازگشت به بازه سالانه اشاره می کند.

او در کنار یک نمودار روزانه توضیحی خلاصه کرد: «هنوز مشخص نیست که آیا BTC در اینجا یک دوبل بالا تشکیل داده است یا خیر.

“هر دو طرف الگوی Double Top تقریباً برابر هستند، اما این قسمت جدیدتر کمی طولانی‌تر می‌شود. اگر این قسمت دوم طولانی‌تر شود، می‌تواند الگو را کاملاً بشکند.”

نمودار توضیحی BTC/USD. منبع: Rekt Capital/ توییتر

ارتقای اتریوم شانگهای نزدیک است

بیت کوین می تواند در این هفته شاهد یک منبع داخلی اصطکاک باشد، زیرا تسلط بر بازار بیت کوین دوباره شکل می گیرد و اتریوم (ETH) برای گذر از هارد فورک شانگهای آماده می شود.

نمودار شمعی 1 روزه ETH/USD (Bitstamp). منبع: TradingView

کوین تلگراف گزارش کاملی از این رویداد ارائه کرد که نزدیک به 2 میلیارد دلار ETH را باز کرده و به فروش خواهد رساند.

تحلیلگران به طور کلاسیک در مورد اینکه فشار سمت فروش ناشی از آن چقدر می تواند شدید باشد، اختلاف نظر دارند، با برخی از رویکردهای محدودتر استدلال می کنند که انگیزه کمی برای دارندگان برای خروج از بازار وجود خواهد داشت.

حساب تحلیلی The Modern Investor می‌گوید: «برای کسانی که می‌خواهند بعد از ارتقای شانگهای «اخبار را بفروشند»، حدود ۱+ سال طول می‌کشد تا به طور کامل ETH سهامداری را باز کنند، بر اساس اولویت اول.» خلاصه شده است از توییتر

“آنهایی که در سال 2021 شروع می شوند ابتدا منتشر خواهند شد. توجه: شما ETH خود را به نهنگ ها می فروشید.”

ETH/USD اخیراً به بالاترین سطح خود از ماه اوت رسیده است و تلاش می کند تا 2000 دلار را به دست آورد، در حالی که ETH/BTC در تلاش است تا از پایین ترین حد ده ماهه خود بازگردد.

نمودار کندل استیک 1 روزه ETH/BTC (Bitstamp). منبع: TradingView

“تکذیب”، معامله گر محبوب Cheds واکنش نشان داد به آخرین رویدادها در نمودار روزانه ETH/BTC.

طمع پایدار؟

در حالی که احساسات بازار کریپتو در “طمع‌آمیز” ترین حالت خود از زمان بالاترین قیمت بیت کوین/دلار آمریکا در نوامبر 2021 است، سیگنال‌های دلگرم‌کننده‌ای از سوی هدلرها وجود دارد.

مرتبط: معامله گران بیت کوین از این پس انتظار حرکت بزرگی را دارند زیرا قیمت بیت کوین روی 28000 دلار تثبیت می شود.

اینها با حسن نیت شرکت تحقیقاتی Santiment انجام شد، که روند مداومی را ثبت کرد که منعکس کننده اقدامات نگهدارنده در اوایل همان سال بود، زیرا بیت کوین در آخر هفته وارد قلمرو قیمت ناشناخته شد.

نرخ فزاینده ای از دارندگان بیت کوین وجود دارد، زیرا به نظر می رسد معامله گران به طور فزاینده ای از غیرفعال نگه داشتن کیف های خود برای طولانی مدت راضی هستند. اظهار داشت.

ما شاهد روند مشابهی از ژانویه 2021 تا آوریل 2021 بودیم، زمانی که دلار BTC برای اولین بار به بالای 64 هزار دلار رسید.

در سه ماهه اول سال 2021، “طمع” بازار کریپتو بسیار شدیدتر بود و شاخص ترس و طمع رمزنگاری بیشتر زمان را نزدیک به حداکثر خود سپری کرد – هشداری که به طور سنتی باید اصلاح شود.

شاخص ترس و طمع رمزنگاری (نمایش). منبع: Alternative.me

دیدگاه‌ها، نظرات و دیدگاه‌های بیان‌شده در اینجا به تنهایی متعلق به نویسندگان است و نیازی به بازتاب یا ارائه دیدگاه‌ها و نظرات Cointelegraph نیست.
نویسنده: William Suberg

اشتراک گذاری و حمایت

امیر کرمی

امیر کرمی

کارشناس تولید محتوا و علاقه مند به ارز دیجیتال و دنیای فناوری 😉

دیدگاهتان را بنویسید