Court permits Core Scientific to borrow $70M to replace existing loan

دادگاه به Core Scientific اجازه می دهد تا 70 میلیون دلار برای جایگزینی وام موجود وام بگیرد


بانک سرمایه گذاری B. Riley که قبلاً یک اعتبار دهنده Core Scientific و استخراج کننده بیت کوین بود، قبل از درخواست برای فصل 11 تلاش کرد تا سرمایه جمع آوری کند.

Core Scientific از دادگاه ورشکستگی ناحیه جنوبی تگزاس برای دریافت وام تا سقف 70 میلیون دلار از بانک سرمایه گذاری B. Riley، یکی از بزرگترین طلبکاران شرکت، مجوز گرفته است. قرار بود این وام برای پرداخت وام مالی دستی وام گیرنده فعلی (DIP) استخراج‌کننده بیت‌کوین ورشکسته، آن هم از B. Riley، استفاده شود.

Core Scientific گفت که شرایط بهتری را با انعطاف بیشتر پیدا خواهد کرد و قصد خود را برای تغییر وام اولیه DIP در ابتدای فرآیند ورشکستگی فصل 11 اعلام کرد. این شرکت قصد دارد از 35 میلیون دلار برای جایگزینی وام اصلی استفاده کند و بقیه وجوه را در یک یا چند وام اضافی در دسترس قرار دهد.

در حرکت اصلی علمی خود، وام جایگزین “نتیجه بازاریابی گسترده و مذاکرات سخت با تعداد زیادی از وام دهندگان بالقوه است” و کمیته ای از طلبکاران و کمیته سهامداران موقت این حرکت را تایید کردند. این وام تضمین می کند که Core Scientific ” نقدینگی کافی برای اداره تجارت خود و مدیریت دارایی های خود به روش معمول در طول این دعاوی قضایی فصل 11 دارد.”

B. Riley به Core Scientific در اواسط دسامبر 72 میلیون دلار بودجه پیشنهاد کرد تا از توان پرداخت بدهی شرکت محافظت کند. این بانک در نامه پیشنهادی خود، مشکلات مالی Core Scientific را به یک “استراتژی تهاجمی و نادرست” نسبت داد.

Core Scientific در 21 دسامبر اعلام ورشکستگی کرد.

مطالب مرتبط: Core Scientific برای فروش بیش از 6 میلیون دلار در کوپن های Bitma حرکت می کند

این شرکت در 23 دسامبر مجوز دادگاه را برای دریافت وام DIP 37.5 میلیون دلاری از طلبکاران خود با بهره سالانه 10 درصد دریافت کرد و 37.5 میلیون دلار اضافی نیز در ژانویه در دسترس خواهد بود. یک نماینده طلبکار در آن زمان به رویترز گفت که سهامداران به شرکت “باور” دارند.

مشکلات مالی Core Scientific در ماه اکتبر مشخص شد. علاوه بر برق بالا و قیمت پایین بیت کوین (BTC)، رفاه مالی شرکت به دلیل عدم پرداخت قبوض سلسیوس پس از اعلام ورشکستگی آسیب دیده است.
نویسنده: Derek Andersen

امیر کرمی
کارشناس تولید محتوا و علاقه مند به ارز دیجیتال و دنیای فناوری 😉