کاهش شدیدی در رابطه بین بیت کوین و بازده خزانه داری ثبت شد


بر اساس داده های ارائه شده توسط بارچارت، همبستگی بین بیت کوین (BTC) و بازدهی 10 ساله خزانه داری به یکی از منفی ترین قرائت ها در 14 سال گذشته کاهش یافته است.

این همبستگی در اوایل این هفته به منفی 53 کاهش یافت.

بازدهی خزانه داری این است که سرمایه گذاران در هنگام خرید تعهدات دولت ایالات متحده چقدر می توانند درآمد کسب کنند.

استراتژیست های اوراق قرضه انتظار دارند بازدهی خزانه داری در آینده نزدیک با کاهش اندکی در اواخر سال جاری کاهش یابد.

بازده اوراق 10 ساله خزانه داری ایالات متحده در سال جاری به شدت کاهش یافته است زیرا سرمایه گذاران انتظار دارند فدرال رزرو ایالات متحده کاهش چندگانه نرخ بهره را اعمال کند. با این حال، بعداً به دلیل داده های اقتصادی قوی تر از حد انتظار و تورم بالا، دوباره بهبود یافت.

مرتبط با

هنوز مشخص نیست که آیا فدرال رزرو امسال دو کاهش نرخ بهره را انتخاب خواهد کرد یا تنها یک کاهش. با این حال، هنوز احتمال کاهش نرخ بهره در سال 2024 وجود دارد.

همانطور که U.Today گزارش داد، قیمت بیت کوین در روز سه شنبه پس از پایان دادن به جریان ورودی 19 روزه توسط صندوق های قابل معامله در بورس بیت کوین (ETF) به سطح 66000 دلار سقوط کرد. علیرغم ورودی های بالای ثبت شده در هفته گذشته، این ارز دیجیتال پیشرو نتوانست از مرز 72000 دلار در روز سه شنبه به دلیل داده های شغلی قوی تر از حد انتظار عبور کند.

انتظار می‌رود که این ارز دیجیتال پیشرو به دلیل گزارش شاخص قیمت مصرف‌کننده (CPI) آینده، افزایش دیگری را تجربه کند. علاوه بر این، فدرال رزرو در راه اعلام تصمیم خود درباره نرخ بهره است.

هزینه های استقراض کمتر برای دارایی های پرخطر مانند بیت کوین مفید خواهد بود.


نویسنده: Alex Dovbnya

اشتراک گذاری و حمایت

Picture of امیر کرمی

امیر کرمی

کارشناس تولید محتوا و علاقه مند به ارز دیجیتال و دنیای فناوری 😉

دیدگاهتان را بنویسید