Core Scientific 37000 سکوی ماینینگ را که میزبان آن برای درجه سانتیگراد است تعطیل می کند

Core Scientific 37000 سکوی ماینینگ را که میزبان آن برای درجه سانتیگراد است تعطیل می کند


Core Scientific تخمین می زند که لغو معامله با سلسیوس تا زمانی که بیت کوین در حدود 16700 دلار باقی بماند، ماهانه 2 میلیون دلار درآمد ایجاد می کند.

وام دهنده ورشکسته ارزهای دیجیتال Celsius Network موافقت کرده است که به استخراج کننده بیت کوین (BTC) Core Scientific اجازه دهد بیش از 37000 ریگ ماینینگ را که این ماینر برای درجه سانتیگراد میزبانی می کرد، یعنی Core Scientific تعطیل کند.

Core Scientific در تاریخ 3 ژانویه سفارش پیشنهادی اصلاح شده ای را ارائه کرد که شامل “بازبینی های قابل قبول برای درجه سانتیگراد” است و “تمام تاسیسات درجه سانتیگراد از 3 ژانویه 2023 تعطیل خواهند شد و در طول دوره انتقال مجدداً راه اندازی نخواهند شد.”

Core Scientific قبلاً سلسیوس را به عدم پرداخت قبوض برق خود در 19 اکتبر متهم کرده بود، پس از آن که استخراج کننده بیت کوین در 21 دسامبر ورشکستگی فصل 11 را اعلام کرد.

در 28 دسامبر، Core Scientific دادخواستی مبنی بر رد قراردادهای سلسیوس ارائه کرد و مدعی شد که سلسیوس در پرداخت قبوض برق خود، نقض اساسی قرارداد است.

طبق پرونده های دادگاه، ظاهراً خاتمه این معامله به Core Scientific اجازه می دهد تا ماهانه 2 میلیون دلار درآمد از فضایی که در حال حاضر توسط دکل های استخراج سلسیوس اشغال شده است، کسب کند.

شرایط قرارداد میزبانی به Core Scientific اجازه می‌دهد تا بخشی از هزینه‌های برق خود را که از زمان حمله روسیه به اوکراین به‌طور چشمگیری افزایش یافته است، به درجه سانتیگراد واگذار کند.

بر اساس طرح رد، از 28 دسامبر حدود 7.8 میلیون دلار برای Core Scientific برای پوشش هزینه های برق افزایش یافته هزینه داشت و معدنچی اظهار داشت که “سانتیگراد نمی تواند بار سنگین هزینه های برق پرداخت نشده را تحمل کند.”

مربوط: ماینرهای بیت کوین موفقیت های متفاوتی را در مقابله با بحران گسترش بیش از حد ناشی از بدهی مشاهده می کنند

در حالی که هزینه تولید برای ماینرها افزایش یافته است، قیمت بیت کوین کاهش یافته است، سود ماینرها را می بلعد و به “Hashprice” کمک می کند، درآمدی که استخراج کنندگان بیت کوین می توانند به ازای هر نرخ هش ایجاد کنند، و تا سال 2022 بیش از 75 درصد کاهش می یابد. .

شاخص هش قیمت بیت کوین منبع: Luxor Technologies

عدم سودآوری این ماینر، همراه با هزینه های مرتبط با تلاش های توسعه آن، باعث شده است که بسیاری از ماینرهای بیت کوین تا پایان سال 2022 با مشکل مواجه شوند و در نتیجه قیمت سهام سقوط کند.

Core Scientific شاهد کاهش 99.15 درصدی قیمت سهام در طول سال بود، در حالی که Iris Energy و Riot Blockchain به ترتیب شاهد افت 91.79 درصدی و 85.09 درصدی بودند.

عملکرد سهام استخراج کننده بیت کوین. منبع: Luxor Technologies


نویسنده: Luke Huigsloot

امیر کرمی
کارشناس تولید محتوا و علاقه مند به ارز دیجیتال و دنیای فناوری 😉