Core Scientific در «تردید اساسی» در مورد رفتن بدون پول نقد بیشتر


ماینر بیت کوین هشدار داد که ذخایر نقدی آن ممکن است تا پایان سال 2022 یا قبل از آن تمام شود زیرا هزینه ها را محدود می کند، از جمله عدم بازپرداخت وام.

Core Scientific، ماینر بیت کوین (BTC) نسبت به “تردید اساسی” هشدار داده است که با توجه به عدم اطمینان مالی، آنها قادر خواهند بود تا 12 ماه آینده به فعالیت خود ادامه دهند.

در گزارش فصلی خود که در 22 نوامبر به کمیسیون بورس و اوراق بهادار ایالات متحده (SEC) ارائه شد، این شرکت اعلام کرد که در سه ماهه سوم سال 2022 زیان خالص 434.8 میلیون دلاری داشته است.

پس از زیان خالص 862 میلیون دلاری در سه ماهه دوم، کل زیان خالص آن برای سال 2022 به 1.71 میلیارد دلار می رسد.

این شرکت پیشنهاد کرد که برای ادامه فعالیت های خود تا نوامبر 2023 به نقدینگی اضافی نیاز دارد و افزود که پیش بینی می کند منابع نقدی “تا سال 2022 یا زودتر تمام شود.”

با توجه به عدم اطمینان در مورد وضعیت مالی شرکت، تردیدهای قابل توجهی در مورد توانایی شرکت برای ادامه فعالیت تا نوامبر 2023 وجود دارد.

همچنین اعلام کرد که در مورد توانایی خود برای تامین سرمایه از طریق تامین مالی یا بازارهای سرمایه تردید دارد و به “نامشخصی ها و شرایط فعلی بازار” اشاره کرد که دسترسی به چنین منابع نقدینگی را کاهش می دهد.

افزایش هزینه های انرژی، کاهش قیمت بیت کوین و افزایش نرخ هش نیز به عنوان دلایل کاهش نقدینگی آن ذکر شد و افزود که “تردیدهای اساسی” در مورد توانایی آن برای ادامه کار وجود دارد زیرا “پیش بینی زمان” بسیار دشوار است. یا اگر قیمت بیت کوین بهبود یابد یا هزینه انرژی کاهش یابد.”

Core Scientific قبلاً در پرونده ای در 26 اکتبر اظهار داشت که قیمت پایین بیت کوین، افزایش هزینه برق، و امتناع وام دهنده رمزارز ورشکسته سلسیوس از بازپرداخت وام 2.1 میلیون دلاری می تواند منجر به “در نهایت تمام شدن” منابع نقدی شود. 2022 یا قبل از آن

Core Scientific اقداماتی را برای کاهش استرس مالی خود انجام داده است، از جمله کاهش هزینه های عملیاتی، کاهش یا به تاخیر انداختن هزینه های سرمایه ای و افزایش درآمد میزبانی.

او همچنین تصمیم گرفت به برخی از شرکت هایی که از آنها وام گرفته بود پرداخت نکند و هشدار داد که ممکن است با شکایت هایی برای عدم پرداخت و افزایش نرخ بهره مواجه شود.

مربوط: تلاطم برای صنعت بلاک چین با وجود اصول قوی بیت کوین: گزارش

Core Scientific تنها شرکت استخراج رمزنگاری نیست که برای ادامه فعالیت در بازار فعلی تلاش می‌کند، بلاک چین آرگو تلاش می‌کند تا نقدینگی بیشتری را از طریق اشتراک سهام عادی فراهم کند و هشدار می‌دهد که در صورت عدم انجام این کار، خطر تعطیلی فعالیت‌هایش را تهدید می‌کند.

شرکت معدنی استرالیایی Iris Energy نیز نشانه‌هایی از مشکلات مالی را نشان می‌دهد، و بایگانی در SEC در 21 نوامبر نشان می‌دهد که به دلیل واحدهایی که “جریان نقدی ناکافی” ایجاد می‌کنند، تجهیزات قطع شده است.

چارلز ادواردز، بنیانگذار مدیریت دارایی Capriole Investments، به ویژه در مورد وضعیت استخراج بیت کوین، در توییتی در نوامبر اظهار داشت.
نویسنده: Luke Huigsloot

اشتراک گذاری و حمایت

امیر کرمی

امیر کرمی

کارشناس تولید محتوا و علاقه مند به ارز دیجیتال و دنیای فناوری 😉

دیدگاهتان را بنویسید