Core Scientific files motion to sell over $6M in Bitmain coupons

Core Scientific برای فروش بیش از 6 میلیون دلار در کوپن های Bitmain حرکت می کند


یک پرونده دادگاه نشان می دهد که برخی شرایط اعمال شده برای کوپن ها آنها را برای تجارت Core Scientific بی فایده می کند.

شرکت استخراج بیت کوین (BTC) ورشکسته Core Scientific در 25 ژانویه درخواستی فوری برای فروش کوپن های Bitmain به ارزش 6.6 میلیون دلار، طبق سوابق دادگاه ارائه کرد.

طبق پرونده، شرایط خاصی که برای کوپن ها اعمال می شود آنها را برای تجارت Core Scientific بی فایده می کند. به طور خاص، کوپن ها “فقط می توانند برای پرداخت 30٪ از هر سفارش جدید ماینر S19 از Bitmain استفاده شوند و نمی توان آنها را با پول نقد با Bitmain مبادله کرد.”

علاوه بر این، کوپن‌ها به مدل‌های S19 محدود می‌شوند که در مقایسه با آخرین مدل‌های Bitmain، خروجی نرخ هش کمتری را ارائه می‌دهند. این شرکت گفت: وام گیرندگان معتقد نیستند که استفاده از نقدینگی خود برای خرید ماینرهای جدید S19 با وجود در دسترس بودن کوپن های بیت مین بهترین استفاده از وجه نقد وام گیرندگان است.

همچنین، کوپن های Bitmain بین مارس و آوریل 2023 منقضی می شوند، که شرکت تخمین می زند که از انتشار مجدد فصل 11 خارج شده است. Core Scientific همچنین اعلام کرد که ماینرهای اضافی S19 را تحت یا بعد از فصل 11 دریافت نخواهد کرد.

با این پیشنهاد، شرکت در حال مذاکره با Bitmain و دو شخص ثالث بالقوه است که علاقه مند به خرید کوپن با تخفیف قابل توجه هستند. به طور خاص، فروش کوپن 1.9 میلیون دلاری بیت مین به قیمت 285000 دلار و فروش کوپن 4.8 میلیون دلاری به قیمت تقریباً 713000 دلار است که هر دو 15 درصد از ارزش اسمی کوپن ها را نشان می دهند.

این فروش در ترازنامه Core Scientific در مجموع حدود 1.0 میلیون دلار به همراه خواهد داشت. این شرکت همچنین خاطرنشان کرد:

کل قیمت خرید تقریباً 1.0 میلیون دلار نشان‌دهنده کاهش قابل توجه ارزش اسمی کوپن‌های بیت‌مین در حدود 6.7 میلیون دلار است، در حالی که در عین حال ارزش قابل‌توجهی بالاتر از ارزش این کوپن‌های بیت‌مین برای وام گیرندگان و دارایی‌های آنها را نشان می‌دهد: صفر. ”

طبق این پرونده، زمستان کریپتو منجر به عرضه S19 Miners برای فروش در بازار ثانویه شد و قیمت ها را کاهش داد. بنابراین، آخرین معاملات کوپن ماینر S19 در بورس کوپن با ارزش‌های بین 15 تا 25 درصد ارزش اسمی کوپن انجام شد.

Core Scientific، یکی از بزرگ‌ترین شرکت‌های استخراج ارز دیجیتال در ایالات متحده، در 11 دسامبر ورشکستگی خود را اعلام کرد. این شرکت اخیراً مجوز دادگاه برای دسترسی به وام 37.5 میلیون دلاری از طلبکاران موجود را به دلیل مشکلات نقدینگی دریافت کرده است.


نویسنده: Ana Paula Pereira

امیر کرمی
کارشناس تولید محتوا و علاقه مند به ارز دیجیتال و دنیای فناوری 😉