ConsenSys شبکه آزمایشی بتا خصوصی zkEVM را راه اندازی کرد


این نرم افزار تا کنون بیش از 150000 رکورد دریافت کرده است.

بر اساس پست وبلاگ جدیدی که در دسامبر منتشر شد، ConsenSys، توسعه‌دهنده اکوسیستم وب 3.0، از شبکه ماشین مجازی اتریوم (zkEVM) با دانش صفر خود برای آزمایش بتا خصوصی رونمایی کرد. توسعه دهندگان که توسط ConsenSys طراحی و اجرا می شوند، می توانند برنامه های غیرمتمرکز را با استفاده از ابزارهایی مانند MetaMask، Truffle و Infura، مستقر و مدیریت کنند، گویی که مستقیماً از EVM استفاده می کنند. علاوه بر این، کاربران می‌توانند دارایی‌ها را بین شبکه تست Goerli و zkEVM برای آزمایش قراردادهای هوشمند و برنامه‌های غیرمتمرکز یا dApps خود ببندند.

شرکت‌کنندگان در شبکه آزمایشی همچنین می‌توانند توکن‌ها را پل بزنند، توکن‌ها را انتقال دهند و با dApp‌های مستقر فهرست‌شده در صفحه پورتال اکوسیستم آتی ما تعامل داشته باشند. هدف ما این است که بفهمیم آیا تجربه توسعه‌دهنده zkEVM پتانسیل تسریع نوآوری در Web3 را دارد یا خیر، و بازخورد از این را ارزیابی خواهیم کرد. موضوع. تا ما را از گام بعدی خود مطلع کنید.”

ConsenSys سال‌ها کار می‌کرد تا محاسبات EVM را در اثبات‌های دانش صفر بپیچد تا یک zkEVM ایجاد کند، به جای ایجاد تجمیع zk در شبکه‌های جدا از EVM. فناوری دانش صفر، تراکنش‌ها را در یک لایه جداگانه تأیید می‌کند و محاسبات را بدون بازگرداندن تمام داده‌ها به اتریوم بازمی‌گرداند. توسعه دهندگان اتریوم حدس می زنند که راه حل های تجمیع مانند Optimism می توانند مقیاس پذیری را تا 100 برابر افزایش دهند، به سادگی با ارائه مدرکی مبنی بر اینکه همه چیز به درستی محاسبه شده است در لایه دوم و قرار دادن یک اثبات مختصر در بلاک چین.

تعامل کاربر برای ConsenSys zkEVM جدید در ژانویه 2023 آغاز خواهد شد. ConsenSys می‌گوید در حال حاضر هیچ جزئیاتی در مورد اینکه چگونه به آزمایش‌کنندگان اولیه پاداش داده می‌شود یا اینکه آیا یک توکن جدید منتشر شده مرتبط با zkEVM وجود دارد وجود ندارد.
نویسنده: Zhiyuan Sun

اشتراک گذاری و حمایت

Picture of امیر کرمی

امیر کرمی

کارشناس تولید محتوا و علاقه مند به ارز دیجیتال و دنیای فناوری 😉

دیدگاهتان را بنویسید