ConsenSys با مجموعه IP MetaMask مقابله می کند، ادعا می کند که چیزی تغییر نکرده است

ConsenSys با مجموعه IP MetaMask مقابله می کند، ادعا می کند که چیزی تغییر نکرده است


ConsenSys می‌گوید داده‌های آدرس IP جمع‌آوری‌شده از طریق کاربران MetaMask، کسب درآمد یا «سوءاستفاده» نمی‌شوند.

پس از واکنش شدید جامعه از بازنگری اولیه سیاست حفظ حریم خصوصی در 23 نوامبر، شرکت مادر MetaMask، ConsenSys، بیانیه‌ای صادر کرد که قصد خود را برای جمع‌آوری داده‌ها تکرار کرد.

این شرکت اظهار داشت که این خط‌مشی همیشه نحوه جمع‌آوری انواع خاصی از اطلاعات شخصی را که ممکن است شامل آدرس‌های IP باشد، به طور خودکار نشان می‌دهد. به گفته ConsenSys، آخرین به‌روزرسانی‌ها در مورد نحوه عملکرد پیش‌فرض فراخوان رویه از راه دور MetaMask (RPC) Infura با داده‌های کاربر شفاف بوده است.

ConsenSys تاکید کرد که MetaMask خود آدرس های IP را جمع آوری نمی کند. در عوض، این خط‌مشی می‌گوید کاربرانی که کیف پول را از طریق برنامه‌های Infura اجرا می‌کنند، مشمول جمع‌آوری داده‌ها هستند.

این شرکت در یک توییت درخواست کرد فقط زبان خط‌مشی به‌روزرسانی شده است و «هیچ چیز» درباره خط‌مشی یا جمع‌آوری داده‌ها متفاوت است.

ConsenSys در صحبت با Cointelegraph گفت:

Infura از این اطلاعات به‌طور نامناسب استفاده نمی‌کند و ConsenSys مانند برخی شرکت‌های Web2 از آن درآمدزایی نمی‌کند.

به گفته Consensys، Infura در حال حاضر در حال بررسی به‌روزرسانی‌های فنی برای «به حداقل رساندن مجموعه اطلاعات شخصی، از جمله تکنیک‌های ناشناس‌سازی و به حداقل رساندن و حذف هرگونه جمع‌آوری و نگهداری داده‌ها» است.

مربوط: Crypto انحصار Google-Amazon-Apple را بر روی داده های کاربران می شکند

به‌روزرسانی‌های خط‌مشی آن زمانی انجام شد که کاربران پس از سقوط FTX به دنبال گزینه‌های ذخیره‌سازی دارایی دیجیتال غیرقانونی بودند. با وجود کانال های اینترنتی رسمی این شرکت، کاربران در جامعه با شک و تردید پاسخ دادند.

مقداری فوق الذکر این امر دلایل بیشتری را برای کاربران فراهم می کند تا دارایی های خود را به کیف پول ذخیره سازی سرد منتقل کنند. دیگران پیشنهادهای کیف پول جایگزین را درخواست کردند و تمرکززدایی مورد نیاز در Web3 را تکرار کردند.

MetaMask بیش از 21 میلیون کاربر ماهانه دارد که آن را به یکی از محبوب ترین کیف پول های ذخیره سازی شخصی در فضای Web3 تبدیل می کند.
نویسنده: Savannah Fortis

امیر کرمی
کارشناس تولید محتوا و علاقه مند به ارز دیجیتال و دنیای فناوری 😉