تام ایمر، نماینده کنگره می گوید گری جنسلر، رئیس SEC، یک “تنظیم کننده مخرب” است.


نماینده کنگره دوستدار رمزنگاری، به اصطلاح “سیاست درهای باز” گری جنسلر را زیر سوال برد و استدلال کرد که “او ممکن است دری باز داشته باشد، اما دری با مسئولیت شماست”.

تام ایمر، عضو کنگره دوستدار رمزنگاری، از گری جنسلر، رئیس کمیسیون بورس و اوراق بهادار ایالات متحده (SEC) به دلیل رویکردش در قبال مقررات ارزهای دیجیتال انتقاد کرد و او را یک “تنظیم کننده مخرب” نامید.

در طی یک حضور در 7 آوریل در پادکست Unchained که توسط نویسنده و روزنامه‌نگار رمزارز لورا شین ارائه شد، ایمر هنگام زیر سوال بردن نظارت جنسلر بر صنعت کریپتو لال بود:

“این مرد در ذهن من یک تنظیم کننده مخرب است. این اقدامات تحریمی کورکورانه را بر روی جامعه کریپتو انجام می دهد در حالی که به طور کامل بازیگران واقعا بد را نادیده می گیرد.

Emmer به مثال Coinbase اشاره کرد که به طور فعال در تلاش بود تا با دریافت بازخورد انطباق در مورد محصولات استیکینگ، از جمله موارد دیگر، قبل از اینکه SEC در ماه مارس با اعلان ولز مواجه شود، با آژانس همکاری کند.

او گفت: “گری جنسلر ممکن است دری باز داشته باشد، اما این به عهده شماست، زیرا کاری که او انجام داده این است که علیرغم جلسات متعدد در طول چند ماه، SEC گری جنسلر از ارائه بازخورد خودداری کرد.”

و در عوض، پس از همه این جلسات و هیچ اتفاقی نیفتاد، SEC در مورد مسائلی که Coinbase به دنبال بازخورد در مورد آنها است، یک اطلاعیه Wells به Coinbase ارسال کرد.

از زمانی که Gensler مدیریت SEC را در آوریل 2021 بر عهده گرفت، بارها استدلال کرده است که آژانس یک “سیاست درهای باز” دوستانه دارد و از شرکت های رمزنگاری خواسته است تا در SEC ثبت نام کنند تا از قوانین اوراق بهادار پیروی کنند.

این بیشتر به دلیل این دیدگاه است که تقریباً تمام دارایی های رمزنگاری به غیر از بیت کوین (BTC) به عنوان اوراق بهادار طبقه بندی می شوند و بنابراین صنعت باید ابتدا توسط SEC تنظیم شود.

مرتبط با: قانونگذار آمریکایی FDIC را به استفاده از بی ثباتی بانکی برای حمله به ارزهای دیجیتال متهم کرد

با وجود این، برایان آرمسترانگ، مدیرعامل کوین‌بیس، چندین بار بر دشواری برخورد با SEC تاکید کرده است، در حالی که چهره‌های دیگری مانند جسی پاول، مدیرعامل کراکن نیز احساسات مشابهی را تکرار کردند.

یکی از مسائل مهمی که توسط بسیاری در جامعه رمزنگاری مطرح شده است، رویکرد ضد رمزنگاری متمرکز «قانون‌گذاری به‌وسیله اجرا» است که از SEC و دولت گسترده‌تر ایالات متحده ناشی می‌شود.

در اظهار نظر در این مورد، Emmer در نهایت گفت:

مشخص نیست که دولت باید از این طریق به آمریکایی‌ها خدمت کند، و من معتقدم که این پیامی واضح به جامعه ارزهای دیجیتال می‌فرستد و مستقیماً می‌گوید که گری جنسلر با حسن نیت تنظیم نمی‌کند.»
نویسنده: Brian Quarmby

اشتراک گذاری و حمایت

امیر کرمی

امیر کرمی

کارشناس تولید محتوا و علاقه مند به ارز دیجیتال و دنیای فناوری 😉

دیدگاهتان را بنویسید