کنگره ممکن است "غیرقابل مدیریت" باشد، اما ایالات متحده ممکن است در سال 2023 قانون کریپتو را ببیند

کنگره ممکن است “غیرقابل مدیریت” باشد، اما ایالات متحده ممکن است در سال 2023 قانون کریپتو را ببیند


حمایت دو حزبی از ارزهای دیجیتال در هر دو طرف راهرو و در هر دو مجلس وجود دارد، اما عناصر افراطی همچنان می‌توانند قوانین را خنثی کنند.

مجلس نمایندگان ایالات متحده سرانجام هفته گذشته یک رئیس را انتخاب کرد و به یک آزمایش چهار روزه و 15 رای پایان داد که بسیاری را متعجب کرده بود که آیا بن بست سیاسی یک امر عادی جدید در ایالات متحده است و اگر چنین است، عواقب آن چه خواهد بود.

به عنوان مثال، آیا امتیازاتی که کوین مک کارتی جمهوری‌خواه برای انتخاب او به عنوان رئیس مجلس داده است، در نهایت دستیابی به هر گونه اجماع قانونی را دشوار می‌کند و آمریکا را برای افزایش سقف بدهی و تامین مالی دولت در سال جاری غیرممکن می‌سازد؟ همه خوشبین نبودند.

ریچی تورس، نماینده دموکرات نیویورک، در 6 ژانویه به کوین تلگراف گفت که مجلس نمایندگان در سال 2023 تا حد زیادی “سرکش” خواهد بود. تورس گفت: «کنگره 117 یکی از پربارترین جلسات قانونگذاری تا کنون بود، اما کنگره 118 یکی از کم بهره‌ترین جلسات خواهد بود.

در بحبوحه آخرین بروشاها در بزرگترین اقتصاد جهان، ارزش این را دارد که بپرسیم همه اینها برای دارایی های دیجیتال و فناوری بلاک چین چه معنایی دارد. آیا به این معنی است که در سال 2023 نباید از کنگره انتظار قانون رمزگذاری معناداری داشت؟

یک ائتلاف دو حزبی وجود دارد

لازم نیست. تورس که در کمیته خدمات مالی مجلس نمایندگان حضور داشت و خود قانون کریپتو را در ماه دسامبر در واکنش به فروپاشی FTX معرفی کرد، گفت: «حداقل در ظاهر، یک ائتلاف دو حزبی در مجلس برای تصویب قانون کریپتو وجود دارد. .

نماینده تورس در خارج از دفتر خود قبل از مراسم تحلیف رسمی در 3 ژانویه. منبع: توییتر

به هر حال، اصلاحات کریپتو اخیراً توسط دموکرات ها و جمهوری خواهان در مجلس نمایندگان و سنا فراخوانده شده است. در واقع، شرکت تحلیلی Chainalysis اخیراً حدود 20 صورتحساب را قبل از کنگره برجسته کرده است که می تواند بر ارزهای دیجیتال و استیبل کوین ها تأثیر بگذارد. کمیته خدمات مالی مجلس نمایندگان دارای پاتریک مک‌هنری جمهوری‌خواه، یک صندلی مستقل طرفدار رمزارزها، و همچنین دموکرات‌هایی مانند تورس و ماکسین واترز است.

اما تورس جریان‌های متقابلی را می‌بیند که می‌توانند «عمیق‌تر» قانون‌گذاری را مختل کنند: راست‌گرایان افراطی سیاسی، در اصل، می‌توانند هرگونه ابتکار رمزنگاری را خنثی کنند – آنها مخالف هستند. همه چیز مقررات – چپ افراطی همچنین ممکن است بخواهد دارایی های دیجیتال را غیرقانونی نگه دارد تا آنها را غیرقانونی کند و در نهایت آنها را بکشد. از نظر این گروه، قانون کریپتو معادل پذیرش صنعت در حال ظهور است.

اخیراً: کار از راه دور می تواند نیروی کار جهانی را برای همیشه بازتعریف کند

تورس معتقد است که اقدام قانونی بسیار مهم است. او به کوین تلگراف گفت: «کنگره موظف است مداخله کند، زیرا دارایی‌های دیجیتال آنقدر بی‌ثبات هستند که نمی‌توانند نظارتی داشته باشند. او گفت که تلاش‌های دو ساله رئیس SEC گری گنسلر برای قرار دادن ارزهای دیجیتال و استیبل کوین‌ها تحت نظارت فدرال تنها از طریق اقدامات نظارتی موفق نبوده است. به خصوص با توجه به شکست FTX، مشخص شد که راه حل های قانونی بادوام تری مورد نیاز است.

همچنین تورس معتقد نیست که رویدادهای اخیر جلسات برنامه ریزی شده مجلس درباره کلاهبرداری مربوط به FTX را به تاخیر بیاندازد یا غرق کند. او گفت اول از همه، برگزاری جلسه دادرسی آسان تر از تصویب قانون است.

“ما خوشبین هستیم”

در مورد سؤال بزرگتر قانونگذاری، شاید تورس بیش از حد بدبین باشد. شورای نوآوری کریپتو با حمایت از یک چارچوب نظارتی فدرال برای ارائه شفافیت به همه فعالان بازار، امیدوار است. برت کوئیک، رئیس امور دولت شورا، به کوین تلگراف گفت: «ما خوشبین هستیم که با حمایت گسترده دو حزبی قانونگذاران، یک لایحه جامع در این کنگره به میز رئیس جمهور بیاید.

البته مشکلاتی وجود خواهد داشت. ماهیت “تند” اکثریت جمهوری خواه و ادامه مطالبات اعضای گروه آزادی مجلس نمایندگان که روند انتخابات را یک هفته به تعویق انداختند، کار را آسان تر نمی کند. اما کوئیک اضافه کرد که «کریپتو ممکن است یکی از معدود حوزه‌هایی باشد که در آن حمایت دو حزبی به اندازه کافی از همه نقاط در طیف سیاسی وجود دارد، و تصویب قانون در این کنگره انتظار منطقی است.»

کلارک فلینت بار، مشاور ارشد سیاست‌گذاری تورس و کوییک در Chainalysis، همکاری دو حزبی را که در سال گذشته در محیط کریپتو پدیدار شد، تحسین می‌کند. او به لایحه استیبل کوین واترز-مک‌هنری مجلس نمایندگان در کنار قانون نوآوری مالی مسئول دو حزبی لومیس-گیلیبراند سنای ایالات متحده استناد کرد. فلینت بار به کوین تلگراف گفت:

بحران‌ها و رسوایی‌ها – و اکنون تقلب – اغلب به اصلاحات و تعدیل‌هایی که در غیر این صورت اولویت اصلی نبودند، انگیزه بیشتری می‌دهند.»

با این حال، باید مراقب بود. هیچ تجارت قانونی وجود ندارد. مهم است که کنگره برای یادگیری واقعی در مورد ارزهای دیجیتال و فناوری بلاک چین وقت بگذارد. در غیر این صورت، فلینت بار هشدار داد، “سیاست های واکنشی که جنبه های منحصر به فرد صنعت را در نظر نمی گیرند، می توانند اثرات فاجعه باری داشته باشند و این نوآوری را به خارج از کشور سوق دهند.”

آیا بی عملی بهترین عمل است؟

در این راستا، آیا تعلیق قوانین ارزهای دیجیتال یا استیبل کوین در ایالات متحده در سال 2023 واقعاً بد خواهد بود؟ گاهی اوقات وضعیت موجود بهتر از حرکت های ناگهانی است، درست است؟

سوزان فریدمن، رئیس سیاست ریپل گفت: صنعت کریپتو ایالات متحده بدون شفافیت نظارتی در بلاتکلیفی گیر کرده است. “این عدم قطعیت نظارتی فعلی، مصرف کنندگان را به سمت پلتفرم های فراساحلی سوق می دهد که بدون نظارت ایالات متحده کار می کنند.” او به کوین تلگراف گفت، اگر ایالات متحده کاری انجام ندهد، می تواند موقعیت رقابتی خود را در نوآوری و توسعه کریپتو از دست بدهد.

ابگیل کیو، سخنگوی سناتور آمریکایی سینتیا لومیس، یکی از حامیان قانون نوآوری مالی مسئول، به کوین تلگراف گفت: «عدم اقدام مستمر یک گزینه نیست. وی در پاسخ به سوالی درباره بن بست اخیر مجلس افزود:

سناتور لومیس معتقد نیست که این امر بر چشم انداز قانون دارایی های دیجیتال در کنگره 118 تأثیر می گذارد. در طول سال گذشته، تمایل زیادی برای تنظیم دارایی های دیجیتال از سوی اعضای کنگره در هر دو طرف راهرو ایجاد شده است.

از نظر سناتور، که هدف قانون پیشنهادی او «وارد کردن دارایی‌های دیجیتال در محیط نظارتی» است، قوانین جدیدی هم برای محافظت از مصرف‌کنندگان و هم برای اجازه دادن به صنعت ارز دیجیتال برای ادامه نوآوری مورد نیاز است.

اما برخی دیگر می گویند که تنظیم با ابزارهای غیرقانونی نیز می تواند کارساز باشد. فلینت بار به کوین تلگراف گفت: «مدیریت می‌تواند از مقامات قانون‌گذار خود برای وضع قوانین جدید استفاده کند، و آژانس‌ها می‌توانند دستورالعمل‌های جدیدی را در صورت عدم وجود قانونی صادر کنند». در واقع، دستور کار و برنامه تنظیم مقررات یکپارچه اخیر دولت بایدن، که در مورد اقداماتی که نهادهای حاکم قصد دارند در کوتاه مدت و بلندمدت منتشر کنند، گزارش می دهد، حاوی چندین قانون است که “می تواند بر کریپتوها تاثیر بگذارد”.

بهترین کاری که کنگره می تواند در سال جاری انجام دهد چیست؟

در کنگره 118 در شرایط کنونی یک نتیجه رضایت‌بخش مرتبط با رمزارزها چه خواهد بود؟

تورس بر اقداماتی اصرار می‌ورزد تا اطمینان حاصل شود که وجوه مصرف‌کننده سپرده‌شده در صرافی‌های ارزهای دیجیتال واقعاً ایمن هستند. به عنوان مثال، یکی از لوایح آن، کارگزاران را از اعطای وام، وام دادن یا اختلاط وجوه بدون رضایت مشتری منع می کند. یک ثانیه به صرافی‌های ارزهای دیجیتال نیاز دارد تا به طور منظم ذخایر خود را به SEC گزارش دهند – نه فقط دارایی‌ها، بلکه بدهی‌ها. FTX اندکی قبل از سقوط 900 میلیون دلار دارایی گزارش کرده است، اما گزارش شده است که 9 میلیارد دلار بدهی نیز داشته است – قطعاً یک پرچم قرمز شناخته شده است. به گفته تورس، می‌توان از شکست FTX جلوگیری کرد و برای اطمینان از عدم تکرار آن به قوانین نیاز است.

FTX سابق سم بانکمن-فرید پس از دستگیری در باهاما. منبع: رویترز

یک نتیجه مثبت برای فلینت بار «توسعه سیاست‌های قانونی است که مبتنی بر حقایق اساسی است، به جای ارتجاعی، مبتنی بر داده‌ها است و جنبه‌های منحصربه‌فرد صنعت را منعکس می‌کند و الزامات غیرقابل اجرا را بر آن تحمیل نمی‌کند».

اخیراً: اخراج کریپتو افزایش یافته است زیرا صرافی ها به دلیل بازار خرس غالب ویران می شوند.

او ادامه داد که ایالات متحده برای چندین دهه پیشرو در مقررات مالی بوده است. شبکه اجرای جرایم مالی، دفتری در وزارت خزانه‌داری، در سال 2013 اعلام کرد که «این یکی از اولین آژانس‌هایی در جهان بود که راهنمایی‌هایی را در مورد قوانین مبارزه با پولشویی مرتبط با رمزارز ارائه کرد، زمانی که بیت‌کوین به همان اندازه ارزش داشت. 130 دلار و اتریوم حتی بیشتر از این بود.» «امیدوارم ایالات متحده همچنان در مقررات ارزهای دیجیتال پیشتاز باشد و این کار را به گونه‌ای انجام دهد که رشد مسئولانه صنعت در ایالات متحده را تشویق کند، که برای اقتصاد و امنیت ملی ما بسیار مهم است.»

فریدمن ریپل همچنین امیدوار بود که سال 2023 “سالی خواهد بود که سیاست محتاطانه رمزارزها آغاز می شود” و افزود:

ما اکنون رهبرانی در هر دو طرف کنگره داریم که از راه‌حل‌های قانونی دفاع می‌کنند و گفت‌وگو درباره رمزارز بسیار پیچیده‌تر از دو سال پیش است.»
نویسنده: Andrew Singer

امیر کرمی
کارشناس تولید محتوا و علاقه مند به ارز دیجیتال و دنیای فناوری 😉