کنگره در 29 مارس جلسه استماع ورشکستگی SVB و Signature Bank را اعلام کرد

کنگره در 29 مارس جلسه استماع ورشکستگی SVB و Signature Bank را اعلام کرد


بر اساس گزارش کمیته خدمات مالی مجلس نمایندگان، انتظار می رود جلسات متعددی در مورد شکست بانک ها برای “رسیدن به پایان” برگزار شود.

نمایندگان شرکت بیمه سپرده فدرال و فدرال رزرو در جلسه استماع تازه اعلام شده درباره ورشکستگی دو بانک بزرگ در برابر کمیسیون خدمات مالی ایالات متحده شهادت خواهند داد.

در اطلاعیه 17 مارس، نمایندگان ماکسین واترز و پاتریک مک‌هنری، عضو ارشد و رئیس کمیته، به ترتیب گفتند که قانونگذاران ایالات متحده به شهادت تنظیم‌کنندگان مالی فدرال «در پاسخ به شکست‌های بانک سیلیکون ولی و بانک امضا» گوش خواهند داد. جلسه دادرسی 29 مارس. انتظار می رود مارتین گرونبرگ، رئیس FDIC و مایکل بار، معاون حسابرسی فدرال رزرو در مقابل کنگره حاضر شوند.

واترز و مک‌هنری گفتند: «کمیته خدمات مالی مجلس نمایندگان متعهد به ریشه‌یابی شکست‌های بانک سیلیکون ولی و بانک سیگنچر است». این جلسه به ما این امکان را می‌دهد که بفهمیم چرا و چگونه این بانک‌ها شکست می‌خورند.»

در 10 مارس، بانک سیلیکون ولی به دنبال بانکی که در میان سپرده گذاران بزرگ اداره می شد، از کار افتاد، اما دولت وارد عمل شد و اعلام کرد که اکثر سپرده گذاران بیمه نشده – آنهایی که ارزش آنها بیش از 250,000 دلار است – تحت پوشش قرار خواهند گرفت. در پاسخ، گزارش‌ها حاکی از آن بود که Signature Bank در زمان تعطیلی خود در 12 مارس هیچ مشکل پرداخت بدهی نداشت، اما تنظیم‌کننده‌های نیویورک وارد عمل شدند و کنترل فرآیند بیمه شرکت را به FDIC دادند.

بار گزارشی در مورد کنترل و مقررات بانک سیلیکون ولی توسط فدرال رزرو منتشر خواهد کرد. وزارت دادگستری و کمیسیون بورس و اوراق بهادار همچنین اعلام کردند که تحقیقات خود را در مورد برخی از مدیران اجرایی بانک در فروش سهام در هفته‌های قبل از بسته شدن آغاز کرده‌اند.

مرتبط با: قانونگذار ایالات متحده پیشنهاد می کند که سقوط Signature با بی ثباتی ارزهای دیجیتال مرتبط است

در حالی که برخی از قانون‌گذاران به قرار گرفتن در معرض شرکت‌های رمزنگاری به‌عنوان مقصر بالقوه در فروپاشی بانک‌ها اشاره می‌کنند، مدافعان این فضا استدلال می‌کنند که مقامات دولتی می‌خواهند شرکت‌های رمزنگاری و بلاک‌چین را «دبانک‌زدایی» کنند. به گفته کمیته خدمات مالی مجلس نمایندگان، انتظار می رود بیش از یک جلسه استماع در مورد این موضوع برگزار شود.
نویسنده: Turner Wright

امیر کرمی
کارشناس تولید محتوا و علاقه مند به ارز دیجیتال و دنیای فناوری 😉