نگرانی در مورد بحران بانکی به سطوحی رسیده است که از سال 2008 مشاهده نشده است – نظرسنجی


بر اساس نظرسنجی اخیر گالوپ، نزدیک به نیمی از آمریکایی‌های مورد بررسی درباره امنیت پول سپرده‌شده خود در بانک‌ها ابراز نگرانی کردند.

بر اساس یک نظرسنجی در ماه آوریل، به نظر می رسد افکار عمومی بانک ها در حال کاهش است زیرا این صنعت در تلاش برای مهار سقوط چندین مؤسسه مالی برجسته در ماه های اخیر است.

یک نظرسنجی گالوپ از حداقل هزار نفر از پاسخ دهندگان در ایالات متحده در ماه آوریل نشان داد که 48٪ از آنها گفتند که نگران پول خود در بانک هستند و حدود 20٪ گفتند که “بسیار نگران” هستند.

نگرانی در مورد سوال امنیتی بانکی: گالوپ

البته لازم به ذکر است که این نظرسنجی پس از فروپاشی بانک سیلیکون ولی و بانک سیگنیچر انجام شد، اما قبل از ورشکستگی بانک First Republic در پایان آوریل.

گالوپ به این نتیجه رسید که سطح نگرانی «در همان سطحی است که در آخرین بحران مالی ناشی از بانک در سال 2008 اندازه‌گیری شد، زمانی که مؤسسات مالی که قبلاً تصور می‌شد «بسیار بزرگ برای شکست خوردن» بودند، سقوط کردند.

در سپتامبر همان سال، اندکی پس از فروپاشی Lehman Brothers، که بزرگترین پرونده ورشکستگی در تاریخ ایالات متحده باقی مانده است، نتایج نهایی مشابه نتایج سال 2008 است.

186 بانک آمریکایی در معرض خطر

در همین حال، کارشناسان اندیشکده موسسه هوور فرض می کنند که اگر نیمی از پس انداز کنندگان بدون بیمه تمام وجوه نقد خود را برداشت کنند، 186 بانک آمریکایی در معرض “خطر بالقوه کاهش ارزش” قرار خواهند گرفت.

مجموع دارایی های این بانک ها 300 میلیارد دلار است، اما کمتر از 5 درصد از 4135 بانک تجاری بیمه شده FDIC (شرکت بیمه سپرده فدرال) در ایالات متحده را نشان می دهد.

همچنین، طبق گزارش ها، PacWest مستقر در کالیفرنیا، Western Alliance مستقر در آریزونا و First Horizon Banks مستقر در ممفیس پس از کاهش قیمت سهام در هفته گذشته در تعادل هستند.

مرتبط با: بحران بانکی: معنای آن برای رمزارز چیست؟

در اوایل این ماه، گزارشی بدتر از تلگراف بریتانیا منتشر شد که نشان می‌داد نیمی از بانک‌های آمریکا ممکن است ورشکست شده باشند.

او به تحقیقی که در ماه آوریل توسط پروفسور آمیت سرو، کارشناس بانکی دانشگاه استنفورد منتشر شد، اشاره کرد که تخمین می‌زند بیش از 2315 بانک آمریکایی در حال حاضر دارایی‌هایی با ارزش کمتر از بدهی‌های خود دارند.

وی گفت: ارزش بازار دارایی های سیستم بانکی ایالات متحده 2.2 تریلیون دلار کمتر از ارزش دفتری دارایی هایی است که پرتفوی وام های نگهداری شده تا سررسید را تشکیل می دهند.

مجله: زمستان کریپتو می تواند به سلامت عقل دارندگان آسیب برساند
نویسنده: Martin Young

اشتراک گذاری و حمایت

Picture of امیر کرمی

امیر کرمی

کارشناس تولید محتوا و علاقه مند به ارز دیجیتال و دنیای فناوری 😉

دیدگاهتان را بنویسید