Compass Mining به دلیل از دست دادن ماشین های استخراج بیت کوین خریداری شده توسط مشتریان شکایت کرد

Compass Mining به دلیل از دست دادن ماشین های استخراج بیت کوین خریداری شده توسط مشتریان شکایت کرد


این شکایت ادعا می‌کند که Compass Mining به بیت ریور فاش نکرده است که صرفاً «عامل» بوده و مالک ماشین‌های مشتریانش نیست.

پس از اینکه این شرکت روابط خود را با شرکت میزبان روسی Bit River قطع کرد و نتوانست ماشین‌های بیت کوین مشتریان را به مشتریان بازگرداند، به دلیل تحریم نامعتبر ایالات متحده، مشتریان از Compass Mining به دلیل تقلب ادعایی بیش از 2 میلیون دلار شکایت کردند.

طبق یک سند دادگاه ارائه شده در 17 ژانویه، Compass Mining در آوریل 2022 اطلاعیه ای صادر کرد مبنی بر اینکه “روابط و توافقات خود با بیت ریور” را به دلیل تحریم های اعمال شده توسط فرمان 14024 خاتمه داده است.

گویا Compass پیشنهادی برای بازگرداندن یا حتی پس گرفتن دارایی‌هایی که مشتریانش به شرکت Bit River سپرده‌اند را ارائه نمی‌کند تا در تأسیسات خود در روسیه میزبانی کند.

با این حال عنوان شد که ادعای بازگرداندن ماشین آلات معدنی خلاف مصوبه شماره 14024 مبنی بر ممنوعیت تجارت با نهادهای تحریمی، «کاذب» است.

در سند دادگاه اشاره شده است که Compass “هم حق دارد و هم تعهد دارد تا ماینرهای مشتریان خود را بازگرداند.”

نمایندگان Compass با نگرانی های مشتریان با خصومت مواجه شدند و گفتند که نمی توانند هیچ معامله تجاری با بیت ریور را “اجرا یا حتی تسهیل” کنند.

هنگامی که مشتریان آنها چاره ای جز تماس با بیت ریور نداشتند، شرکت روسی آنها را به Compass ارجاع داد. نمایندگان بیت ریور به شرح زیر پاسخ دادند:

از نظر قانونی، بیت ریور با Compass قرارداد دارد و تمام تجهیزات متعلق به Compass است. بنابراین، شما باید تمام سوالات را مستقیماً با Compass مطرح کنید.

در سند دادگاه اشاره شده بود که Compass باید فاش کند که آنها “فقط واسطه” بیت ریور هستند و اینکه ماشین‌ها در واقع پول پرداخت شده و متعلق به خود شاکیان بوده است.

هدف از مشارکت با Bit River در ابتدا این بود که مشتریان Compass بتوانند ماشین‌های خود را در محوطه بیت ریور میزبانی کنند تا از «امکانات استخراج ارز دیجیتال در سطح سازمانی، کم‌هزینه و کم کربن در روسیه» استفاده کنند.

مربوط: فقط برای تجارت خارجی: بانک روسیه در مقابل سرمایه گذاری رایگان کریپتو ایستاده است

در سند دادگاه همچنین آمده است که وعده “95٪ بهینه بودن” ماشین های Compass دروغ بوده و در واقعیت “نزدیک به 50-60٪” است. در برخی موارد، ماینرها برای هفته ها یا ماه ها اصلا آنلاین نبوده اند.

در ژوئیه 2022، Compass اولین شرکت ماینینگ بود که در بحبوحه زمستان جاری ارزهای دیجیتال، اخراج خود را اعلام کرد. این شرکت 15 درصد از کارمندان خود را اخراج کرد، در حالی که مدیران ارشد و کارکنان کاهش شدید دستمزد را انجام دادند.


نویسنده: Ciaran Lyons

امیر کرمی
کارشناس تولید محتوا و علاقه مند به ارز دیجیتال و دنیای فناوری 😉