انجمن از بنیاد آربیتروم درخواست می کند تا 700 میلیون ARB را به خزانه داری DAO بازگرداند


یک پیشنهاد جدید از بنیاد آربیتروم می‌خواهد تا 700 میلیون توکن ARB را پس از واکنش شدید جامعه بازگرداند. رای گیری در 14 آوریل به پایان می رسد.

بر اساس این پیشنهاد، بنیاد فقط باید پس از بازگرداندن توکن ها، برنامه بودجه خود را ادامه دهد. یکی از اعضای انجمن گفت: “این یک حرکت نمادین برای نشان دادن این است که دارندگان حکومت در نهایت DAO را کنترل می کنند، نه ارائه دهنده خدمات Arbitrum یا بنیاد.”

رای گیری در 14 آوریل به پایان می رسد. در زمان نگارش این مقاله، 55 درصد از رای دهندگان از این پیشنهاد حمایت کردند، 42 درصد مخالف و 2 درصد رای ممتنع دادند.

عکس صفحه: AIP 1.05: 700M ARB را به DAO Treasure برگردانید. منبع: Arbitrum’s DAO.

اختلاف بین بنیاد آربیتروم و جامعه آن در پایان ماه مارس و پس از پیشنهاد اولیه مدیریت بنیاد (AIP-1) آغاز شد که خواستار تامین مالی عملیات آن با 750 میلیون توکن ARB به ارزش تقریبی 1 میلیارد دلار بود.

پس از واکنش شدید اعضای جامعه، بنیاد در یک پست انجمن در 2 آوریل گفت که AIP-1 یک تایید است، نه یک پیشنهاد. او افزود که برخی از توکن ها در حال حاضر برای استیبل کوین ها فروخته می شوند. در آن زمان، بنیاد اشاره کرد که اولین تلاش آن برای حکومت نمادین به دلیل مشکلات ارتباطی و تصمیمات “به وضوح بیان نشده” شکست خورده بود.

چند روز بعد، بنیاد آربیتروم مجموعه ای از پیشنهادات بهبود جدید را با هدف برقراری مجدد گفتگوی جامعه منتشر کرد. پیشنهادات جدید شامل AIP-1.1 است که برنامه قفل قرارداد هوشمند، هزینه، بودجه و شفافیت را پوشش می دهد. دیگری، AIP-1.2، به تغییرات در اسناد موسس موجود می پردازد و آستانه پیشنهاد را از 5 میلیون توکن ARB به 1 میلیون ARB کاهش می دهد تا حاکمیت را در دسترس تر کند.

با این حال، تلاش ها مشکلات مالکان ARB را حل نکرده است. “بنیاد به طور یکجانبه 750 میلیون دلار به عنوان توکن از DAO اختصاص داده است که توسط دارندگان توکن حاکمیتی تایید نشده است. هر گونه وجوهی باید فقط تا زمانی که به طور مناسب توسط DAO و DAO تخصیص داده شود، بازگردانده شود.” منبع پول

جامعه Arbitrum پیشنهاد جدیدی را ارائه کرده است که از بنیاد Arbitrum درخواست می کند تا 700 میلیون توکن ARB را به خزانه DAO بازگرداند. این اقدام پس از آن صورت می گیرد که بنیاد آربیتروم در ماه مارس بدون تایید جامعه، وجوهی را منتقل کرد.


نویسنده: Ana Paula Pereira

اشتراک گذاری و حمایت

امیر کرمی

امیر کرمی

کارشناس تولید محتوا و علاقه مند به ارز دیجیتال و دنیای فناوری 😉

دیدگاهتان را بنویسید