جامعه در سوء استفاده SushiSwap: هک 3.3 دلاری «عجیب»


یکی از کاربران توییتر SushiSwap را نامیده و از این پلتفرم خواسته است تا اقداماتی را برای جلوگیری از حوادث در آینده انجام دهد.

پروتکل مالی غیرمتمرکز (DeFi) SushiSwap اخیراً از یک آسیب پذیری ناشی از یک اشکال قرارداد هوشمند که بیش از 3 میلیون دلار ضرر داشته است، سوء استفاده کرده است. اعضای جامعه کریپتو به این حمله واکنش نشان دادند، برخی از آنها فکر کردند چیزی مشکوک در مورد هک وجود دارد.

در 9 آوریل، شرکت‌های امنیتی فعالیت غیرعادی را در قرارداد هوشمند پلتفرم DeFi که نقدینگی تجاری را جمع‌آوری می‌کند، شناسایی کردند. چند ساعت بعد، یک سوء استفاده 3.3 میلیون دلاری گزارش شد. جارد گری، توسعه‌دهنده اصلی صرافی غیرمتمرکز، از کاربرانش خواست مجوزهای خود را برای این پلتفرم لغو کنند. توسعه دهنده همچنین گفت که توانسته است برخی از وجوه را از طریق “فرایند امنیتی کلاه سفید” بازیابی کند.

عضو انجمن آدام کوکران توییت کرد که هک “عجیب” است. به گفته کوکران،

قرارداد روتر «تقریباً توسط هیچ‌کس» بلافاصله پس از دریافت اولین تراکنش مورد سوء استفاده قرار گرفت. کوکران نیز فکر می کند به نوعی احساس می کند که کسی “منتظر ضربه زدن” است.

مرتبط با: ربات‌های تجارت ساندویچ نان و کره را در سوء استفاده ۲۵ میلیون دلاری از دست می‌دهند

همچنین یکی دیگر از اعضای انجمن از SushiSwap خواست تا اقداماتی را برای جلوگیری از چنین حوادثی در آینده انجام دهد. آنها توییت کردند:

در همین حال، ریک مک کراکن، عضو جامعه کاردانو فوق الذکر این «مشکلات اتریوم» کریپتو را بد جلوه می دهد. در حالی که حملات کریپتو به اتریوم محدود نمی شود، در سه ماهه اول سال 2023 ضررهای زیادی در شبکه اتریوم ثبت شده است. در 7 آوریل، گزارش سه ماهه شرکت امنیت بلاک چین CertiK نشان داد که بیش از 221 میلیون دلار به دلیل رویدادهای مربوط به بلاک چین از دست رفته است.

با وجود برخی نکات منفی ادامه خوش بین بودن در مورد صنعت کریپتو به گفته یکی از کاربران توییتر، با وجود مشکلاتی مانند هک SushiSwap، فضای کریپتو “هنوز راهی برای ادامه مسیر پیدا می کند”. به گفته این عضو جامعه، سکه هنوز در مراحل اولیه است و به زودی “شکست ناپذیر” خواهد شد.

مجله: آسیا اکسپرس: ایالات متحده و چین تلاش می کنند بایننس را به دلیل ادعای رشوه 40 میلیون دلاری SBF سرکوب کنند
نویسنده: Ezra Reguerra

اشتراک گذاری و حمایت

امیر کرمی

امیر کرمی

کارشناس تولید محتوا و علاقه مند به ارز دیجیتال و دنیای فناوری 😉

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *