پروژه‌های رمزنگاری متمرکز بر جامعه با وجود بادهای مخالف، همچنان در حال رشد هستند


مشارکت جامعه همیشه یکی از جنبه های مهم کریپتو بوده و ارزش آن را در بازارهای نزولی ثابت کرده است.

راه‌اندازی و انتشار توکن بومی ARB آربیتروم در تاریخ ۲۳ مارس انجام شد و سر و صدایی در اطراف پروتکل لایه ۲ ایجاد کرد زیرا صدها هزار کاربر واجد شرایط و DAO به دنبال ادعای توکن بودند. به گزارش کوین تلگراف، تقاضای بیش از حد کاربران باعث شد که صفحه ادعای ایردراپ اندکی پس از راه اندازی از کار بیفتد و خطاهای 404 و 429 را برای بیش از یک ساعت نمایش دهد.

تبلیغات در مورد سقوط آن انتظار می رفت، زیرا Arbitrum یکی از بزرگترین پروژه های بلاک چین بدون رمز است. با این حال، این نمونه ای از این است که چگونه پروژه های جامعه محور در فضا می توانند با وجود رقبا، چالش های فنی، رکود بازار و عدم اطمینان نظارتی پیشرفت کنند.

آربیتروم اولین پروژه ای نبود که مخاطبان زیادی را بسیج کرد و مطمئنا آخرین هم نخواهد بود. در ماه فوریه، توزیع توکن پروتکل لایه 1 Core DAO از دستورالعمل تعامل مشابهی با 1.2 میلیون توکن از طریق هوا برای کاربران فردی پیروی کرد. این پروژه که در سال 2021 تأسیس شد، حتی قبل از راه اندازی شبکه اصلی، بیش از 1.6 میلیون دنبال کننده توییتر و بیش از 215000 عضو Discord داشت.

برندون سدو، یکی از همکاران Core DAO به Cointelegraph گفت: «از ابتدا، مالکیت و مشارکت جامعه یک هدف بزرگ بود. “شفافیت کلید دیگری برای جامعه ما است. بسیاری از پروژه ها مانع از پیشرفت و توسعه آنها می شوند. ما توزیع اطلاعات در پلتفرم های مختلف را در اولویت قرار داده ایم.”

مطالب مرتبط: نشانه ARB Arbitrum شروع فصل airdrop را نشان می دهد – در اینجا 5 مورد وجود دارد که باید مراقب آنها باشید

بلاک چین Core بر روی یک مکانیسم اجماع اثبات کار و اثبات سهام مجاز به نام ساتوشی پلاس اجرا می شود. Airdrop با مشارکت برنامه Satoshi اجرا شد، اپلیکیشنی که به کاربران اجازه می‌دهد تا پاداش‌های درون‌برنامه‌ای را بدون نیاز به پرداخت یا دعوت‌نامه خاصی استخراج کنند. به گفته Core، این برنامه برای کمک به کاربران واقعی شبکه برای گرفتن توکن‌ها در دستشان بسیار مهم بود، به طوری که 25 درصد از عرضه توکن برای مشارکت‌ها رزرو شده بود.

مشارکت جامعه برای بازی‌های Web3 و پلتفرم‌های متاورس نیز مهم است. این شرکت می‌گوید دنیای مجازی Aftermath Islands Metaverse به 4 میلیون بسته منبع (NFT) می‌رسد که تنها در 140 روز پس از انتشار اولین بازی play-and-win تولید شده است و تنها در یک بازه زمانی 15 روزه 1 میلیون کاربر آخر را اضافه می‌کند. .

“ما روی تعداد کاربران تمرکز نمی کنیم زیرا کاربران ما به طور ناشناس با استفاده از راه حل های اثبات انسانیت ما تأیید می شوند، جایی که آنها فقط می توانند 1 حساب بدون حساب های تکراری، جعلی یا ربات داشته باشند. این به طور موثر معیارهای “کاه چشم” و نتایج نادرست را حذف می کند. مدیر دیوید لوکاچ، بنابراین ما روی کاری که کاربران انجام می دهند تمرکز می کنیم.

NFT های بسته منبع نشان دهنده مالکیت واقعی اقلامی هستند که می توانند در پلتفرم به عنوان یک آیتم شخصی معامله شوند یا به طور متفاوتی مورد استفاده قرار گیرند. این شرکت ادعا می کند که نسل روزانه کاربران واقعی پک 60000 نفر است.

تمرکززدایی و مشارکت اجتماعی همیشه جنبه های کلیدی رمزارز بوده است. Sedo از Core DAO استدلال می‌کند که فقدان مالکیت خودی و جامعه، پتانسیل بلاک چین را تهدید می‌کند. “[…] او توضیح داد که زنجیره‌ها باید بین امنیت، مقیاس‌پذیری و غیرمتمرکز سازش می‌کردند، و سه‌گانه کلاسیک بلاک چین با راه‌حل‌های بسیار کمی زمان زیادی را در دستور کار قرار می‌دهد. بسیاری از زنجیره‌ها و پروژه‌ها تشخیص می‌دهند که باید تمرکززدایی را قربانی کنند تا مقیاس‌پذیر باشند.”

مجله: سال 2023 یک موفقیت یا آخرین سال برای بازی های بلاک چین خواهد بود: خودتان بازی کنید
نویسنده: Ana Paula Pereira

اشتراک گذاری و حمایت

امیر کرمی

امیر کرمی

کارشناس تولید محتوا و علاقه مند به ارز دیجیتال و دنیای فناوری 😉

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *