استاد کامیک کان می گوید داستان سرایی عنصر کلیدی پروژه های موفق NFT است

استاد کامیک کان می گوید داستان سرایی عنصر کلیدی پروژه های موفق NFT است


Gareb Shamus، بنیانگذار Kumite NFT، با NFT Steez درباره نحوه تعامل پروژه های NFT با جوامع خود از طریق داستان سرایی گفتگو می کند.

NFT Steezپادکست هفتگی جدید Cointelegraph که به بررسی توکن‌های تغییرناپذیر و پروژه‌های Web3 می‌پردازد، با اسطوره Comic-Con، Gareb Shamus در مورد نحوه استفاده او از داستان‌گویی برای ایجاد تعامل و ایجاد «دنیای سازنده» که جوامع را رشد می‌دهد و توانمند می‌سازد، صحبت کرد.

چیزی که به عنوان یک خبرنامه کمیک آغاز شد – پروژه اشتیاق Shamus – در نهایت در سراسر جهان به عنوان مجله Wizard شناخته شد. به گفته Shamus، جادوگر خروجی ای بود که در آن می توانست «صدایی ایجاد کند» و آنچه را که کشف کرده و هیجان زده اش می کرد با دوستانش به اشتراک بگذارد.

Shamus بر اهمیت محدود نکردن خلاقیت و ایجاد عناصر مشارکت در جوامع به منظور “متحد کردن آنها حول آنچه دوست دارند” تاکید کرد. مهمتر از آن، او توضیح داد که چگونه تعامل او را قادر می‌سازد تا با میلیاردها نفر در سراسر جهان ارتباط برقرار کند، به گونه‌ای که «فرهنگ دوست بودن» را سرگرم‌کننده می‌کند.

به گفته وی، یک هم افزایی طبیعی بین کمیک و NFT وجود دارد.

“ما باید داستان سرایی را گسترش دهیم”

هنگامی که از Shamus در مورد نقش داستان سرایی در پروژه Kumite NFT پرسیده شد، Shamus توضیح داد که Web3 امکان مشارکت و تعامل بیشتر را فراهم می کند، جایی که می توان چندین داستان را از منظرهای متعدد بیان و بیان کرد. Shamus Kumite NFT را به عنوان ارائه دهنده سفر قهرمان به صاحبانش توصیف کرد و به این ترتیب “همه می توانند در سفر خود یک قهرمان باشند.”

در مورد پایداری، Shamus گفت که برای Kumite بسیار مهم است که از روز اول یک “مکانیک بازی” ایجاد کند – مکانیکی که به مالکان اجازه می دهد نه تنها درگیر شوند، بلکه متوجه شوند که داستان خطی نیست زیرا جامعه می تواند مشارکت کند و نظر داشته باشد. در نحوه انجام آن داستان پیشرفت خواهد کرد.

فکر کردن در مورد روندهای آینده برای web3

هنگامی که از Shamus در مورد روندهای آینده NFTها، جامعه و Web3 سؤال شد، Shamus این ریسک را پذیرفت و پیشنهاد کرد که قطعاً باید یک دیدگاه “راهنمای اخلاقی” وجود داشته باشد، اما هدف نهایی از کاوش در این مناطق ناشناخته Web3 این است که به افراد اجازه ورود داده شود. برای “کاوش در خلاقیت آنها”.

Shamus معتقد است که این یک “اشتباه” است که فرض کنیم تیم پشت Kumite کنترل کامل پروژه را در دست خواهد گرفت. به گفته Shamus، در عوض، مالکان می‌توانند داستان شخصیت خود را بسازند و توسعه دهند، زیرا هواداران می‌توانند «داستان‌های بهتری» نسبت به تیم بسازند.

Shamus و Web3 گفتند همیشه اینگونه است که برای خلاقیت محدودیت ایجاد کنید و NFTها ابزارهایی را برای استفاده از “خلاقیت جهانی” باز کرده اند، به خصوص وقتی صحبت از داستان سرایی می شود. شموس گفت که هیجان انگیزترین عنصر خلاقیت بی حد و حصر، “نمی دانی کجا بروی” – و لذت اینجاست.

برای اطلاعات بیشتر در مورد چت با شاموس، حتما قسمت کامل را گوش کنید. NFT Steez در صفحه جدید پادکست Cointelegraph یا در Spotify، Apple Podcasts، Google Podcasts یا TuneIn.

نظرات و نظرات بیان شده در اینجا به تنهایی متعلق به نویسنده است و لزوماً منعکس کننده نظرات Cointelegraph.com نیست. هر حرکت سرمایه گذاری و معاملاتی مستلزم ریسک است، شما باید هنگام تصمیم گیری تحقیقات خود را انجام دهید.


نویسنده: Alyssa Exposito

امیر کرمی
کارشناس تولید محتوا و علاقه مند به ارز دیجیتال و دنیای فناوری 😉