بیت کوینر کلمبیایی قصد دارد قرص های نارنجی رنگ را یکی یکی به دوستداران قهوه بدهد


مدیرعامل Lightning Koffee ابتکار قهوه خود را در ماه اکتبر با هدف انتقال مشاغل Medellin به سمت بیت کوین راه اندازی کرد.

خوزه لوئیس گارسیا یک عاشق قهوه و کارآفرینی است که تلاش می کند اثر خود را در شهر مدلین، زادگاه صنعت مدرن قهوه کلمبیا بگذارد.

گارسیا از زمان راه‌اندازی استارت‌آپ خود، لایتنینگ کافی، در ماه اکتبر، دو هدف در سر داشته است: دم کردن یک فنجان قهوه خوب و انتشار اخباری درباره بیت کوین (BTC).

دانه‌های قهوه‌ای که او آن را «قهوه بیت کوینرز» می‌نامد، منابع محلی و فرآوری شده‌اند و به داشتن طعم شیرین معروف هستند.

گارسیا معتقد است قهوه کلمبیایی می تواند به عنوان پلی برای هموطنان پائیسا (بومیان مدلین) عمل کند تا وابستگی آنها به پزو غیرقابل پیش بینی کلمبیا را کاهش دهد و بیشتر به سمت پذیرش بیت کوین حرکت کند.

گارسیا به کوین تلگراف گفت: «ما بهترین قهوه را در جهان داریم و من می‌خواهم که برند قهوه‌ام درباره بیت‌کوین اطلاعاتی را منتشر کند تا کسب‌وکارهای دیگر بتوانند آن را دریافت کنند. گفت.

او اضافه کرد که این به حرکت اقتصاد دایره ای بیت کوین کمک می کند، جایی که فقط بیت کوین در ازای کالاها و خدمات معامله می شود.

لایتنینگ کافی در حال حاضر فیات را نمی پذیرد، اما علاوه بر بیت کوین، ارزهای دیجیتال دیگری را نیز می پذیرد. با این حال، گارسیا گفت که او به ماکسی بودن اعتراف کرده است و زمان خود را برای تبدیل توکن های دیگر به بیت کوین تلف نکرده است.

“اگر کسی بخواهد با شیت کوین به من پول بدهد، من آن را می پذیرم زیرا در پایان روز پول است. سپس بلافاصله آن را به بیت کوین تبدیل می کنم، چیزی که به آن علاقه مندم.

گارسیا گفت که به زودی پرداخت های فیات مانند مسترکارت و ویزا را آغاز خواهد کرد و قصد دارد در آن زمان استفاده از ارزهای دیجیتال غیر بیت کوین را متوقف کند.

لایتنینگ کافی به دیگر مشاغل مدلین می پیوندد که ارزهای دیجیتال و مواد مصرفی را گرد هم می آورند. در ژوئن ۲۰۲۲، Mind Cafe یا «Crypto Cafe» یکی از اولین رستوران‌های متمرکز بر ارزهای دیجیتال در منطقه توریستی مدلین، ال پوبلادو بود.

علاوه بر پذیرش پرداخت‌های بیت‌کوین و لایتنینگ، این کافه به مشتریان خود این فرصت را می‌دهد تا وارد محیطی با مضمون متاورز شوند که در آن می‌توانند آواتار خود را ایجاد کنند و یک قهوه یا غذای سنتی کلمبیایی با بیت‌کوین خریداری کنند.

گارسیا بخشی از گروهی از بیت‌کوین‌کنندگان محلی است که برای حمایت از اقتصاد دایره‌ای بیت‌کوین در شهر گرد هم می‌آیند و هر ماه افراد تازه‌وارد بیشتری ظاهر می‌شوند.

گارسیا گفت: «کارهای حیله‌ای که ما انجام می‌دهیم ملاقات با سایر بیت‌کوین‌ها و مردم در شهر مدلین است.

برام کومولی، توسعه‌دهنده لایتنینگ مستقل، که زمانی در مدلین زندگی می‌کرد، به کوین‌تلگراف گفت که در سفر اخیر خود به شهر، «انرژی جدیدی» را در میان جامعه بیت‌کوین احساس می‌کند. این باعث شد که او خوش بین باشد که حضور بیت کوین در درازمدت در آنجا باقی خواهد ماند.

جلسه بیت کوینر در مدلین در ماه ژوئن. منبع: خوزه لوئیس گارسیا

با این حال، کومولی اذعان کرد که فرهنگ گسترده‌تری از رمزارز، توکن تغییرناپذیر (NFT) و بلاک چین در مدلین وجود دارد و ارزش‌های آن‌ها با بیت کوین‌کنندگان سنتی سازگار نیست.

برخی از کلمبیایی ها هنوز نور نارنجی را ندیده اند

متأسفانه، زمان سختی برای علاقه مندان به بیت کوین مدلین بوده است تا همه را در مورد مزایای بیت کوین متقاعد کنند.

کومولی این را بیشتر به ناتوانی کلمبیایی‌ها در درک چگونگی کارکرد پول، چگونگی شکست پزو کلمبیا و اینکه چگونه بیت‌کوین یک راه‌حل جایگزین ارائه می‌دهد نسبت داد.

کومولی گفت: «اکثر مردم هنوز فکر می‌کنند که بیت‌کوین فقط به تجارت و ثروتمند شدن سریع است. که در.

کومولی می‌گوید این شکاف دانش در اقتصاد چرخه‌ای سرسام‌آور بیت‌کوین در مدلین منعکس می‌شود، که هنوز محدود به علاقه‌مندان به بیت‌کوین است و «بسیار قوی یا قابل توجهی گسترش نیافته است».

ممکن است مکان‌های بیشتری وجود داشته باشند که این را بپذیرند، اما در حال حاضر تنها شش مکان که بیت‌کوین را می‌پذیرند در نقشه BTC علامت‌گذاری شده‌اند و مدت‌هاست که اینگونه بوده و رشدی وجود ندارد.

بر اساس نقشه BTC، کلمبیا در حال حاضر دارای 106 فروشگاه است که بیت کوین را به عنوان پرداخت می پذیرند، که پس از دوستدار بیت کوین در منطقه السالوادور با 451 فروشگاه عقب است.

در کلمبیا 106 فروشگاه بیت کوین را می پذیرند. منبع: نقشه BTC

کومولی گفت که سهم عمده هزینه بیت کوین از سوی عشایر دیجیتال و خارجی هایی است که حضور محلی کمی دارند. در همین حال، از طرف تاجر، کومولی گفت که کسب‌وکارها هنوز تمایلی به پذیرش بیت کوین به دلیل نوسانات قیمت ندارند.

مرتبط با: ماینرهای بیت کوین میکرو 3 دلاری پولی به دست نمی آورند، اما موضوع این نیست: مخترعان

کومولی می گوید نشانه هایی از حیات در جنبه فنی بیت کوین و توسعه لایتنینگ در مدلین وجود دارد که می تواند هزینه بیت کوین را در منطقه افزایش دهد.

او گفت که علاقه مندان به بیت کوین مستقر در مدلین باید با توسعه فرهنگ بیت کوین شتاب بیشتری کسب کنند تا به طور بالقوه بر مشتریان و بازرگانان دست یابند.

او معتقد است که آنچه مدلین به عنوان گام بعدی نیاز دارد، «شرکت‌های فناوری محلی فقط بیت‌کوین هستند که از نظر فناوری به روز هستند و محصولات بیت کوین را برای مردم و بازرگانان مدلین/کلمبیا تولید می‌کنند».

مجله: آیا باید به کودکان «قرص نارنجی» داد؟ وضعیت کتاب های کودکان بیت کوین
نویسنده: Brayden Lindrea

اشتراک گذاری و حمایت

Picture of امیر کرمی

امیر کرمی

کارشناس تولید محتوا و علاقه مند به ارز دیجیتال و دنیای فناوری 😉

دیدگاهتان را بنویسید