CoinMarketCap ردیاب اثبات ذخیره را برای مبادلات ارزهای دیجیتال راه اندازی کرد


این ابزار به کاربران اجازه می دهد تا از طریق نمایش کل دارایی ها و آدرس های کیف پول عمومی، همراه با موجودی و ارزش کیف پول های نمایش داده شده، ذخایر مبادله ای را نظارت کنند.

CoinMarketCap، محقق بازار و ردیاب پیشرو در صنعت کریپتو، از راه‌اندازی ویژگی جدیدی در پلتفرم خود خبر داد که به کاربران اجازه می‌دهد اطلاعات مالی درباره صرافی‌ها را به‌روزرسانی کنند.

ردیاب اثبات ذخیره (PoR) مبادلات ارزهای دیجیتال فعال در صنعت را برای شفافیت نقدینگی در یک لحظه ممیزی می کند. بر اساس این اطلاعیه، مخاطبان مجموع دارایی‌های شرکت و آدرس‌های کیف پول عمومی مرتبط، به همراه موجودی، قیمت‌های جاری و ارزش کیف‌ها را شرح می‌دهند.

CoinMarketCap گزارش می دهد که ردیاب های PoR داده ها را هر 5 دقیقه به روز می کنند. در 22 نوامبر، این شرکت راهنمایی برای کاربران در مورد نحوه پیمایش وسیله نقلیه توییت کرد.

در مجموعه 5 قسمتی توییتر، بایننس به عنوان نمونه بارز ذکر شد، با بیش از 65 میلیارد دلار در آدرس های کیف پول یکپارچه فهرست شده است. تبادلات اضافی با اطلاعات PoR موجود عبارتند از KuCoin، Bitfinex، OKX، Bybit، Crypto.com و Huobi.

Changpeng “CZ” Zhao، مدیرعامل و یکی از بنیانگذاران Binance، بازتوییت کرد توسعه از CoinMarketCap با پیوند به صفحه Binance. برخی از افراد جامعه رمزنگاری در توییتر، تحت تعقیب این ویژگی “یک افزونه شفافیت عالی” است.

CZ یکی از اولین کسانی بود که متعهد به ارائه اثبات ذخیره در پی بحران نقدینگی و ورشکستگی FTX شد.

در 10 نوامبر، او مدرکی مبنی بر وجود آدرس‌ها و فعالیت‌های کیف پول منتشر کرد. بعداً، CZ توییت کرد که آنچه در حال حاضر در دسترس است تنها اولین تکرار از آنچه از طریق Merkle Tree PoR در آینده نزدیک در دسترس خواهد بود است.

مطالب مرتبط: بایننس در میان نوسانات قیمت، صندوق SAFU را به 1 میلیارد دلار افزایش داد

به دنبال مثال بایننس، بسیاری از پلتفرم‌های دیگر در این فضا در تلاش برای شفاف‌سازی، اقدام به انتشار اطلاعات ذخیره مالی و نقدینگی کرده‌اند. Chainlink Labs، Bitfinex و ByBit جزو اولین کسانی بودند که با داده های خود متمایز شدند.

با این حال، Grayscale، یک سرویس محصول سرمایه‌گذاری در ارزهای دیجیتال، PoR زنجیره‌ای خود را پس گرفت زیرا می‌گوید نگرانی‌های امنیتی وجود دارد. Coinbase نامه ای از Custody منتشر کرده است که تأیید می کند دارایی های رمزنگاری Grayscale به طور کامل پشتیبانی می شوند، اما آدرس های کیف پول حفظ می شوند.
نویسنده: Savannah Fortis

اشتراک گذاری و حمایت

Picture of امیر کرمی

امیر کرمی

کارشناس تولید محتوا و علاقه مند به ارز دیجیتال و دنیای فناوری 😉

دیدگاهتان را بنویسید