CoinDesk ممکن است گرفتار شود زیرا شرکت مادر DCG در حال تقلا برای تأمین مالی است

CoinDesk ممکن است گرفتار شود زیرا شرکت مادر DCG در حال تقلا برای تأمین مالی است


DCG در هفته های اخیر بیش از 200 میلیون دلار پیشنهاد برای CoinDesk دریافت کرده است. این 39900 درصد بازگشت سرمایه اولیه با قیمت خرید 500000 دلار خواهد بود.

رسانه کریپتو CoinDesk بنا به گزارش‌ها در حال بررسی یک فروش بالقوه است زیرا به دنبال تقویت ترازنامه شرکت مادر گروه ارز دیجیتال (DCG) است.

به گفته وال استریت ژورنال، CoinDesk از بانکداران سرمایه گذاری از شرکت مشاوره مالی Lazard کمک گرفته است، که به شرکت کمک می کند تا گزینه ها، از جمله فروش کامل یا جزئی را بررسی کند.

ظاهراً DCG در چند ماه گذشته پیشنهادهای متعددی برای تصاحب این شرکت رسانه ای به مبلغ بیش از 200 میلیون دلار دریافت کرده است.

به نظر می رسد DCG بری سیلبرت اخیراً با مشکلات مالی جدی مواجه شده است و در 17 ژانویه به سهامداران اعلام کرد که در تلاش برای تقویت ترازنامه و “حفظ نقدینگی”، پرداخت سود سهام را متوقف می کند.

در 18 ژانویه، بلومبرگ گزارش داد که یکی دیگر از شرکت‌های تابعه DCG، شرکت وام‌دهنده کریپتو جنسیس گلوبال، پس از اعلام اینکه بیش از 3 میلیارد دلار به طلبکاران خود بدهکار است، در حال برنامه‌ریزی برای اعلام ورشکستگی است که احتمالاً یکی از عوامل اصلی مشکلات مالی DCG است.

CoinDesk و Genesis یکی از نزدیک به 200 کسب و کار مرتبط با رمزنگاری در سبد سرمایه گذاری خطرپذیر DCG هستند. سایر شرکت‌های متعلق به DCG عبارتند از: شرکت مدیریت دارایی Grayscale Investments، صرافی رمزارز Luno و شرکت مشاوره Foundry.

مربوط: مسائل حقوقی Gemini و Genesis صنعت را بیشتر متزلزل خواهد کرد

برخی معتقدند که مقاله نوامبر CoinDesk که بی‌نظمی‌ها در ترازنامه Alameda Research را فاش می‌کند، اولین دومینویی بود که در نهایت منجر به سقوط صرافی ارز دیجیتال FTX و مشکلات نقدینگی که در حال حاضر بازار گسترده‌تر ارزهای دیجیتال با جنسیس و شرکت مادر آن DCG با آن مواجه است، شد.

Cointelegraph با CoinDesk تماس گرفت تا تأیید کند که فروش احتمالی در حال بررسی است، اما هنوز در زمان انتشار پاسخی دریافت نکرده است.
نویسنده: Luke Huigsloot

امیر کرمی
کارشناس تولید محتوا و علاقه مند به ارز دیجیتال و دنیای فناوری 😉