Coinbase در دعوای معاملات داخلی 470 هزار دلار غرامت می برد


برادر یکی از کارمندان سابق Coinbase ظاهراً از یک طرح معاملاتی خودی سود برده است و اکنون 20 سال فرصت دارد تا وجوه را بازپرداخت کند.

برادر یکی از کارمندان سابق کوین بیس موافقت کرده است که برای نقشش در طرح معاملاتی خودی، تقریباً 470000 دلار به صرافی ارزهای دیجیتال بپردازد.

بر اساس یک پرونده در دادگاه منطقه نیویورک که در 6 آوریل امضا شد و در 10 آوریل علنی شد، نیکیل واهی، برادر مدیر محصول سابق Coinbase، ایشان وحی، باید پرداخت غرامت را در زمانی که گفته می شود در زندان است آغاز کند. اولین مورد تجارت داخلی که شامل رمزنگاری است.

کل مبلغ باید ظرف 20 سال پس از آزادی نیکیل پرداخت شود و نشان دهنده مبلغی است که Coinbase برای خدمات حقوقی مربوط به تحقیقات وزارت دادگستری هزینه کرده است.

در سپتامبر 2022، نیکیل به شروع تجارت بر اساس اطلاعات محرمانه ای که از برادرش به دست آورده بود اعتراف کرد و در حال حاضر پس از محکومیت در 10 ژانویه، به اتهام توطئه کلاهبرداری الکترونیکی در حال گذراندن یک محکومیت 10 ماهه زندان است.

دادستان ها ادعا کردند که به دلیل موقعیتش در کوین بیس، ایشان می دانست که صرافی چه زمانی ارزهای دیجیتال جدید را فهرست می کند و قبل از انتشار فهرست دارایی ها به برادرش نیکیل و شریکش، سامیر رامانی، اطلاع داد.

به گفته دادستان ها، قیمت ارزهای رمزنگاری شده فهرست شده به طور کلی پس از این فهرست افزایش یافت و به نیکیل 892500 دلار سود داد. به عنوان بخشی از حکم خود، نیکیل مجبور شد این بودجه را به دولت ایالات متحده بدهد.

مرتبط با: رئیس صرافی Coinbase ترک می‌کند و قصد دارد پروژه جدید ارزهای دیجیتال را راه‌اندازی کند: گزارش

پس از شکایت کمیسیون بورس و اوراق بهادار (SEC) این سه نفر به دلیل نقض مقررات ضد تقلب قوانین اوراق بهادار ایالات متحده، کوین بیس در یک شکایت مدنی جداگانه از خواهر و برادر و رامانی دفاع کرد.

در یک جلسه توجیهی دوستانه در 13 مارس، کوین بیس گفت که رفتار متهمان را محکوم می کند، اما از طرحی برای رد شکایت حمایت می کند، با این استدلال که SEC صلاحیت شکایت را ندارد زیرا توکن های مورد بحث آزمون هاوی را قبول نکرده اند. دکترین حقوقی ایالات متحده برای ارزیابی اینکه آیا یک دارایی یک اوراق بهادار است یا خیر.

در یک پرونده در 3 آوریل، SEC خاطرنشان کرد که SEC به “توافق اصولی” با ایشان برای حل و فصل اتهامات خود رسیده است، و همچنین “مذاکرات حسن نیت” با نیکیل داشته است.

هادلرز دایجست، 2 تا 8 آوریل: وایت پیپر BTC در macOS پنهان شد، بایننس مجوز AUS و اخبار DOGE را از دست داد
نویسنده: Luke Huigsloot

اشتراک گذاری و حمایت

امیر کرمی

امیر کرمی

کارشناس تولید محتوا و علاقه مند به ارز دیجیتال و دنیای فناوری 😉

دیدگاهتان را بنویسید